AlexisG - Příspěvky

Pes baskervillskýPes baskervillskýA. C. Doyle

Pes baskervillský bylo moje první setkání s knižním Sherlockem Holmesem a musím říct, že mě absolutně nezklamalo. Panství obestřené tajemstvím, nebezpečná zákoutí zrádných bažin a záhadná smrt? Dostala jsem mnohem víc, než jsem čekala a náramně jsem si to užila. Tohle rozhodně nebude mé poslední setkání s panem Holmesem.

26.12.2017

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíruAristoteles a Dante odhalují záhady vesmíruB. A. Sáenz

Musím říct, že je to asi jedna z nejhezčích knih jakou jsem kdy četla. I když kniha postrádá pořádnou zápletku, vynahradí se to všemi těmi pocity, které v knize jsou. Skvěle se u knihy relaxovalo. Když jsem nějaké části četla o obědové přestávce v práci, ani se mi nechtělo knihu odkládat jak dobře mi u ní bylo. Někdy my to co se tam dělo přišlo jako sen. Jako by se to ani nemohlo stát ale to vůbec nevadilo. Bylo to krásné a jsem ráda, že jsem si knihu koupila.

15.08.2016

Má ji rád, nemá ji rádMá ji rád, nemá ji rádS. J. Bolton

Kniha mě zaujala díky recenzi, kterou jsem na ni četla a když jsem ji pak zahlédla v knihkupectví, prostě jsem neodolala a sáhla po ni. Musím říct, že příběh mě chytil hned a opravdu sem si to užívala ale pak přišel nějaký zlom a mě to bavit přestalo. Obzvlášť, když už jsem začínala tušit jak to asi s vrahem bude. Na můj vkus to po nějaké chvíli začalo být moc přitažené za vlasy a konec ten mě vyloženě zklamal. To samé platí o motivech vraha. Kniha nebyla špatná, to opravdu ne, ale čekala jsem od toho konce něco víc.

27.01.2018

NikdykdeNikdykdeN. Gaiman

Další s Gaimanových knížek, co mě naprosto dostala. Víc ani nevím, co bych k tomu mohla říct. Rozhodně mám v plánu si ji ještě někdy přečíst.

27.01.2018

Uvnitř mé hlavyUvnitř mé hlavyF. Zappia

Po jakémsi krvelačnější knižním období jsem potřebovala něco hezkého a klidnějšího. Ačkoliv už nepatřím úplně do kategorie mladistvých, tato knížka mě oslovila hned. Nejenom kvůli tomu, že mě oslovila podobnost s mou přezdívkou a barvou vlasů ale zaujalo mě i téma schizofrenie. Byla jsem zvědavá jak se s tím autorka popere a musím říct, že se mi opravdu líbilo jak to bylo napsané.
Abych to zkrátila. Knížku mohu jen doporučit a jsem přesvědčená, že jednou po ní znovu sáhnu.

31.07.2016

Kniha hřbitovaKniha hřbitovaN. Gaiman

Ačkoliv je to kniha určená dětem, i dospělí si v ní najdou zalíbení. Nik si mě hned omotal kolem prstu a stejně tak i ostatní obyvatelé hřbitova. Ponořila jsem se do toho tolik, že jsem se ani nenadála a byl konec. Ráda bych věděla kam všude se Nik dostal a jestli ještě někdy potkal Silase ale možná je lepší že to nevíme. Protože pak si každý může představit co sám chce.
No a jestli budu mít někdy děti, bude tohle rozhodně jedna z knih, co jim budu číst.

06.01.2017

PětPětU. Poznanski

Po přečtení Saecula jsem zatoužila zjistit, co dalšího autorka napsala a hned mě zaujalo právě Pět.
Použití geocachingu my přišlo jako dobrý a nový nápad. Nebo jsem se s ním alespoň zatím nikde jinde nesetkala. Kniha samotná se mi četla moc dobře a i mě donutila přemýšlet nad tím, kdo je opravdu vrahem. Což i pro mě bylo na konec překvapení.
Když jsem pak v podstatě hned po dočtení knížky našla tak trochu náhodou jednu kešku, neubránila jsem se lehkému přemýšlení o tom, co tam vlastně najdu.

10.07.2016

O lásce a jiných běsechO lásce a jiných běsechG. García Márquez

I když krátký příběh, který lze zvládnout i za jeden den, je přes to silný a čtivý. Užila jsem si ho do poslední chvíle a i když už od začátku bylo tak trochu jasné jak skončí, nedokázala jsem knihu prostě odložit. Myslím, že víc ani říkat netřeba.

13.02.2017

Kreslený svět podle AnnieKreslený svět podle AnnieL. L. Gulledge

Komiks, i když dělaný zřejmě pro mladší čtenáře než jsem já, jsem dostala jako dárek k Vánocům. Musím říct, že mě zaujal hned jak jsme strhla balící papír. Annie, i když šestnáctiletá, je dost podobná mě samotné a i když je její příběh v podstatě obyčejný, tak je vyobrazený moc hezkou formou.

27.02.2017

Trudný konec ústřičného chlapečka a jiné příběhyTrudný konec ústřičného chlapečka a jiné příběhyT. Burton

Český překlad je celkem nešťastný ale dá se to překousnout. Každopádně překlad nehodnotím. Tim Burton je někdo, kdo si mě získal svými krásnými filmy a taky Můrou noční, předvánoční. Když jsem narazila na Ústřičného chlapečka, věděla jsem, že ji musím získat. Básničky i ilustrace jsou nádherné a přiznám se, že jsem si tam našla i své oblíbence. Depresivní, smutné, šílené, modrbidní ale také roztomilé, to je přesně to co se mi na tom líbí.

15.06.2017

Pamatuji si vás všechnyPamatuji si vás všechnyY. Sigurðardóttir

V teple letních dnů, jsem se pustila do mrazivého příběhu, odehrávajícího se v ledovém islandském fjordu. Už po prvních stránkách mě příběh, vlastně příběhy, úplně pohltili a já se nedokázala odtrhnout. To že se dva příběhy střídali po kapitolách mi vůbec nevadilo, i když by to člověk očekával. Obzvlášť když je mnohdy kapitola ukončený v nejlepším. Tolik mě ale zajímalo, co se děje i s druhým příběhem, že mi to nedělalo žádný problém.

Bajky Barda BeedlehoBajky Barda BeedlehoJ. K. Rowling

Bajky barda Beedleho jsou velmi krásnou knihou. Možná malou a s krátkými příběhy ale o to krásnější. Vlastním 3 vydání z roku 2017 a ilustrace, stejně jako pohádky, mě naprosto okouzlili. Jediné, co mi trochu kazí dojem, jsou poznámky Albuse Brumbála. Neříkám, že nejsou špatné, jen mi trochu kazí to pohádkové prožití.
Jinak ale nemám nic, co bych knize vytkla. Naopak s ní v sobě vždy ráda probudím své vnitřní dítě.

26.12.2017

Will Grayson, Will GraysonWill Grayson, Will GraysonJ. Green

Do této knížky jsem šla na slepo. Dostala jsem ji jako dárek k Vánocům a Johna Greena ani Davida Levithana jsem předtím nečetla, takže jsem netušila, do čeho že to vlastně jdu. Když jsem se ale konečně odhodlala po knížce sáhnout, okamžitě mě vtáhla do sebe. Střídání obou Willů bylo hladké a popravdě jsem na začátku měla chvíli problém si uvědomit, kterého Willa to vlastně čtu.
Každopádně knížka sama o sobě je vážně krásný zážitek. Člověk se u ní zasmál ale taky dojmul a občas padli pravdy o životě, které možná bolí slyšet ale o to je to možná hezčí.

29.06.2018

Noční cirkusNoční cirkusE. Morgenstern

Koupila jsem ji z náhlého popudu a musím říct, že nelituji. Knížka mě vtáhla do děje a nepustila se mě. Jen konec nebyl úplně to, co jsem si představovala. Respektive děj chvíli před koncem. I tak se mi ale kniha líbila...

20.06.2016

NocařNocařM. Kozak

Ačkoliv kniha přijde na chuť zřejmě spíš mužům, líbila se mi a nějakým mě neznámým způsobem si mě získala.

RenegátRenegátM. Kozak

Získala si mě stejně jako první díl. Jediné co mě mrzí je, že třetí díl v ČR nevydali...

HostitelHostitelS. Meyer

Vzhledem k tomu, jaký mám názor na ságu Stmívání, jsem se bála, jak se mi bude kniha Hostitel líbit. Musím ale říct, že za mě je rozhodně lepší než zmiňovaná sága. Objevuje se tam zas jiný druh mimozemšťanů než jsem zvyklá a příběh mě bavil. Rozhodně mám v plánu si jí jednou přečíst znovu.

Červený drakČervený drakT. Harris

Už je to dávno, co jsme viděla všechny filmy s Hannibalem a teď nově také shlídla seriál. Ke knížkám jsem se ale do teď nedostala. Až jednou jsem dostala chuť si knihy o Hannibalovi přečíst. Mám za sebou zatím jen Červeného draka a opravdu jsem si ho užila. Oblíbila jsem si Willa Grahama i ty krátké chvíle kde byl doktor Lecter. Tady rozhodně platí staré dobré pravidlo, že kniha je lepší než film.

17.07.2016

Mlčení jehňátekMlčení jehňátekT. Harris

Po Červeném drakovy další skvělé dílo. Z nějakého důvodu mě ale Červený drak bavil víc.

01.09.2016

FangirlFangirlR. Rowell

Na léto byla Fangirl skvělá volba. Krásně my s ní plynul čas a Cath sem si hned oblíbila. Možná proto, že v určitých věcech na tom jsme stejně a možná prostě jen proto, že je Cath dobře napsaná. Každopádně jsem si knihu užila a i když jsem očekávala od konce knihy něco jiného, možná lepšího, žádnou hvězdičku tím neubírám a knížku jen doporučuji.

02.09.2016

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiR. Riggs

Knihu jsem četla dvakrát. Poprvé asi před dvěma nebo tři lety a teď, když se blíží premiéra filmu, jsem si ji přečetla podruhé. Překvapivě, i když jsem si zhruba pamatovala co se dělo, mě příběh znovu vtáhl. Možná je to kniha spíš pro mladší čtenáře než já ale z nějakého důvodu mě prostě chytila a nepustila až do konce. Fotky, doplňující příběh k tomu byly příjemný bonus. Hlavně pro někoho jako já, koho takové fotky vždy tak trochu zajímali a děsili zároveň.
Jsem zvědavá, jestli mě tak chytne i druhý a třetí díl.

21.09.2016

Běžci po vlnáchBěžci po vlnáchK. Meyer

Pamatuji si, že jsem jí četla jako malá a mám na ní jen hezké vzpomínky.

25.10.2016

Příšerné příběhy strýce MontagueaPříšerné příběhy strýce MontagueaC. Priestley

Na tuhle knížku jsem přišla díky své kamarádce a jsem opravdu ráda, že se tak stalo. Příběhy takového typu přímo zbožňuji, takže kniha si mě získala hned. Krásné ilustrace taky udělali své. Takže i když je knížka myšlená spíš pro děti, opravdu jsem si jí užila a na dva dlouhé zimní večery jsem měla příjemné zpestření.

06.01.2017

Princeta a kapitánPrinceta a kapitánA. -. L. Bondoux

Kniha mého dětství, jejíž příběh si dodnes alespoň z části pamatuji. Stejně tak jako si pamatuji, že jsem oplakala konec. Zkrátka je to kniha která se mi vryla do paměti a už několikrát sem si na ni vzpomněla.

13.02.2017

Američtí bohovéAmeričtí bohovéN. Gaiman

Možná je to v tom, že je to jeden z mích oblíbených autorů, možná tím, že mě zaujalo téma, ale náramně jsem si knížku užila. Námět této knihy je mi velmi blízký protože sama jsem některé postavy použité v knize studovala a musím říct, že Neil je zpracoval velmi hezky. Je pravda, že některé jsem si dle mytologie představovala trochu jinak ale i proti jeho zpracování nic nemám. No a Stín… Stín je sympatická postava, která mi hned padla do oka. Bohužel ten konec mě malinko zklamal. Nedokážu přesně říct proč a dala jsem si pár dní od přečtení, abych na to přišla, ale nestalo se. Nedokážu tedy říct, co mě přesně na konci zklamalo ale něco tam je. Každopádně ani to mi nezabráni dát 5 hvězd.

SaeculumSaeculumU. Poznanski

Saeculum mě zaujalo hned. Jak jednoduchým (ale o to hezčím) obalem, tak anotací. Kniha měla hezký spád, poutavý příběh a občas mi až mrazilo v zádech nad událostmi, které v knize probíhali. Ke konči už nebylo snadné knihu odložit, protože jsem zkrátka a dobře potřebovala vědět, jak to všechno vlastně je.

16.06.2017

Lesní lišky a další znepokojivé příběhyLesní lišky a další znepokojivé příběhyL. Krohn

Na začátku jsem od knihy čekala něco trochu jiného ale brzy jsem na to zapomněla. Dostala jsem totiž zajímavé a neobvyklé povídky, které mě neskutečně bavilo číst. Myslím, že tohle bude jedna z těch knih, kterou budu s radostí číst v podzimních večerech protože přesně k nim mi kniha z nějakého důvodu sedí.

16.06.2017

Probuzení Simona SpieraProbuzení Simona SpieraB. Albertalli

Když jsem poprvé narazila na Simona Spiera, jednalo se jen o obrázek knihy na instagramu a krátký popisek. Poté co jsem zjistila o něco víc, mě hned lákalo si knihu přečíst a tak brzy následovala její koupě. Naštěstí jsem se nějak vyhnula tomu, že by mi ji někdo přechválil nebo jakkoli jinak doporučoval, takže jsem měla jen svoje vlastní představy co od knihy čekat.
Když jsem ji pak poprvé otevřela, neměla jsem ani tušení, co bude následovat. Jakmile jsem se začetla do prvních slov, příběh mě do sebe naprosto vtáhl a já prostě nemohla odejít. Chtěla jsem vědět jak se příběh vyvine, jak skončí. No a nebyla jsem zklamaná.
Je to laskavý, něžný ale také vtipný příběh a jsem opravdu ráda, že jsem si ho mohla přečíst.

27.12.2017