O lásce a jiných běsech

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když Siervu Maríi pokousal v den jejích dvanáctých narozenin pes nakažený vzteklinou, a ona přežila, byla označena za posedlou. Církev zná jediný prostředek proti všem představitelným nemocem: vyhánění ďábla neboli exorcismus. V klášteře svaté Kláry však začíná osudná milostná zápletka dvanáctileté dívky s šestatřicetiletým knězem, který namísto Satana objevuje lásku. Márquez popisuje nádherný, nicméně nenaplněný vztah dvou lidí. Láska je podle autora jistým druhem šílenství a šílenství bývá trestáno smrtí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2015/big_o-lasce-a-jinych-besech-OpW-2015.jpg 4.2383
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Odeon
Originální název:

Del amor y otros demonios, 1994


více info...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha O lásce a jiných běsech

dooky
25. listopadu

Má první zkušenost se spisovatelem. Nenudila jsem se, zajímavý příběh. Chvílemi jsem měla menší krizi, nicméně jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Někdy to bylo drsné vyobrazení tehdejšího života, mentality a zvyků.

Atuin
14. srpna

Můj nejoblíbenější Márquez to rozhodně není. Možná právě proto že je to příliš krátké, což mi sice povětšinou v literatuře nevadí a vyhovuje, ale tady jsem s tím tak spokojená nebyla. Prvků je v tom zařazeno bezpochyby dost na to aby to si to člověk i s jistým nadšením přečetl, ale možná na tak krátkém prostoru ta přebujelost kvete jinak. Váhám mezi 3 a 4 *.


huhuhu
13. července

Čtivé, zajímavé, drsné a šílené. Prostě Márquez, jen tentokrát trochu kratší.

pydla
09. července

Zajímavý příběh nejen o lásce.
Dnes již nepochopitelná doba pánbičkářství, inkvizice, kleriček, klášterů a otroctví.
Příběh o zmařeném životě mladičké dívenky, kterou kousl pes se vzteklinou a v obavách, že se nakazila, se ji její otec, markýz, snaží vyléčit od černošského wudu až po svěření bohu, rozuměj inkvizici, která ji určí za posedlou ďáblem, jak jinak. Kněz, který měl ďábla vyhnat, však podlehne kreolské kráse dívenky.
Útlounká knížečka, která, alespoň mě, dost štvala hloupostí a naivitou lidí a kostnatou obludností církve.

twigxi
21. června

Libil se mi jazyk, syrovost a primocarost vypraveni. Tempo bylo chvili rozvlekle a prilis detailni, najednou skok v case a pribeh jen nacrtnuty. Zaver na nekolika stranach letel primo tryskem. Magicky realismus je zanr, ktery teprve objevuju. Byl to ale zajimavy vylet. Jsem zvedava, jak se mi budou libit dalsi autorovy knihy, urcite se do nich mam v planu pustit.

zazvorek
10. června

Hvězda dolů vlastně jen za to, že to bylo tak krátké. Delší Marquezovy věci mi vyhovují víc, neb mám čas a prostor se do nich ponořit. Ale příběhu samotnému nemám co vytknout. Tabu padají...

vendy246
04. března

Barvy a vůně, exotické prostředí, církev, pověry, otroci... Četla jsem zamlada a kniha se mi líbila - nejspíš, že je plná bizarností. Po dvaceti letech mě to moc nebavilo, rušilo mě množství španělských jmen, neznámé termíny. Všechny postavy nějak vyšinuté. Kouzlo magického realismu na mne již zřejmě nepůsobí.

laura
21.05.2020

Krásné, drsné, kruté, dech beroucí. A tak hluboce lidské. Bolavé a nezapomenutelné. Křehký příběh o lásce, o duši, o přátelství, o nepochopení i o chápání. O nelítostnosti doby, o nenávisti, o bolesti i o síle člověka a jeho víry v dobro...

Do té doby jsem autora a jeho dílo neznala. Po přečtení této knihy jsem mu propadla. Ale stejně ji žádná jiná nepřekonala. Tohle je moje srdcovka, příběh, na který nezapomenu - i když už uplynulo hodně let, co jsem to četla.

Budu na ně vzpomínat, zůstali v mém srdci, jako němé jizvy, nesmazatelné šrámy na duši, a přitom téměř neznatelné, chvějivé pohlazení...

1