alcerka alcerka komentáře u knih

Tri temné koruny Tri temné koruny Kendare Blake

Anotace spíš mluví o celkové sérii, nikoliv o prvním díle. Katarinu sice vychovávají traviči a snaží se v ní probudit její dar, ovšem nějak jí to nejde. Měla by zvládat bez mrknutí oka konzumovat jakékoliv jedy, většinou v ní však vyvolávají záchvaty zvracení. Naturalistka Arsinoe také neovládá zvěř ani rostliny. Jedinou dívkou, která objevila své schopnosti je Mirabella. Proto se zdá být jasné, komu tentokrát bude trůn náležet a kdo naopak zaplatí krví za své neumětelství... Vztahy mezi postavami jsou v knize hodně povrchově vykreslené, nikoho jsem si nijak zvlášť neoblíbila. Děj se zbytečně táhl a nepřinášel téměř žádné napětí. Vše se změnilo na posledních cca 150 stranách, které už dostali patřičné tempo a hltala jsem každou stránku - ale není to trochu málo u takto obsáhlého románu? ;-)

06.03.2019 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Hanna: 7 letá dívka, která je přesvědčená o tom, že jí matka chce vzít tatínka. Jediného člověka, který ji má rád. A tak je stvořena Marie-Anne, alespoň ta je schopná vyslovit matce do očí, jak moc ji nenávidí...
Suzette: neměla dokonalé dětství, proto se snaží být dokonalá. Bohužel přes veškerou péči její dcera stále nemluví. Suzette se denně sžírá myšlenkami - udělala toho pro Hannu dost? A má ji vlastně ještě ráda?

Stránky příjemně ubíhají pod rukama. Obecně mám ráda, když se střídají úhly pohledu více postav. Otevřený konec se mi líbil, je v něm dost prostoru pro fantazii. Ale určitě nemějte od knihy přehnaná očekávání - z očekávání pramení zklamání.

18.02.2019 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Pokud chcete historickou knihu plnou napětí, dobrodružství, ale i erotiky - sáhněte po Cizince.

14.02.2019 5 z 5

Terapie sdílením vol. 2 Terapie sdílením vol. 2 Ester Geislerová

Pro mě o něco lepší než první díl, našla jsem tam pár zajímavých hlášek.

08.02.2019 2 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Považuji svůj čas za docela drahý, na to, abych to dočetla dokonce...

28.01.2019 1 z 5

Milenka Milenka Danielle Steel

Čtení Milenky jsem si opravdu užila. Rozhodně doporučím každé milovnici romantiky. O hvězdičku méně dávám za časté opakování stejných vět.

21.01.2019 4 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Mrzí mě to, ale asi jsem si z knihy nedokázala vzít to správné. Kniha se mi nečetla úplně lehce, což je v pořádku vzhledem k tématu, ovšem četla jsem asi i poutavější knihy z období 2.světové.

11.01.2019 3 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Život není ani černý, ani bílý, tak kdo je vlastně vítězem? Skvělé čtení. Nemohla jsem se odtrhnout! :-)

18.11.2018 5 z 5

Královský návrh Královský návrh Leila Meacham

Dle mého je kniha vhodnější pro ženy ve věku 50+. Čtění je to velmi romantické a konec byl zajímavý.

09.11.2018 3 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

První polovinu jsem horko těžko zpracovávala. Druhá vražda byla pro mě vyobrazená tak věrně (tak brutálně), že jsem měla chuť knížku odložit. Né, autorka opravdu nemůže být normální, nebo ji příliš postihlo její povolání advokátky... Nakonec jsem se ale přemohla, a druhou část už jsem zhltla stejně jako první díl. Souhlasím s bend-ik chyběla mi motivace vrahů. Proč vlastně bylo těch obětí tolik?? U mě za 4* a jestli se pustím do trojky netuším, po dvojce mám strach chodit sama ven po setmění...

06.11.2018 4 z 5

Sentimentální román Sentimentální román Bianca Bellová

Jak to ta Bianca Bellová dělá, že dokáže do svých útlých knih vložit tolik děje a emocí, kolik někteří autoři nedokáží vyjádřit ani na 400 stranách...

03.10.2018 5 z 5

Pro Tebe Pro Tebe Pavel Čech

Knížka plná jinotajů, které pochopí pouze pozorný čtenář.

02.10.2018 5 z 5

Síla stylu Síla stylu Barbara Nesvadbová

Za cenu dvojnásobnou dostanete nášup toho, co najdete v každém druhém časopise o módě...

06.09.2018

Než potkala mě Než potkala mě Julian Barnes

Velmi nevšední román o tom, jak vás můžou zdánlivé maličkosti přivést na pokraj bláznovství... A také o tom, jak vidíte svého nejbližšího pomalu šílet, ale pořád se tomu zdráháte uvěřit - on přece takový není.
Knížka je sice útlounká, nečetla se mi ale úplně lehce. Hvězdu navíc dávám za to, že je to dílko, nad kterým musíte přemýšlet, i když právě nečtete.

31.08.2018 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Tohle je knížka, kterou by si měl přečíst každý, kdo má alespoň trošku rád psy. Měla jsem strach, že se v ději bude příliš hrát na city, ale není tomu tak. Je to ovšem čtení, které v člověku zanechá hluboký dojem po dlouhou dobu. S klidným srdcem doporučím i dětem nad 10 let. (varování, může u vás probudit touhu pořídit si pejska :-D )

26.08.2018 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Čekala jsem ledacos, ale takovýto konec??? Wow!

22.08.2018 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Co na té Jojo všichni mají? Zvědavost, to byl hlavní důvod, proč jsem sáhla po této knize. Od autorky jsem už dříve četla jiný titul - Jeden plus jedna, který mě nijak neoslovil. Ovšem stále jsem jí chtěla dát šanci. Zakázané ovoce sice reputaci vylepšilo, nicméně pořád ne natolik, abych ji milovala. Abych ji vyhledávala, abych ji musela mít... Kniha je rozdělená do 3 částí. 1. část nás zavede do 50s let minulého století. Do malého městečka plného konvencí a prudérních osobností. A v něm se jako zázrakem objeví bohémská společnost, která si očividně užívá života včetně všech radostí i strastí... Pro mě nejlepší úsek knihy. Škoda, že kniha nepokračovala ve stejném duchu až do konce. 2. část nás zavede do dnešní doby. Opuštěná matka samoživitelka Daisy se snaží najít ztracenou životní jiskru. Proto se chopí příležitosti zrenovovat krásný, ale zanedbaný dům jménem Arcadia, v němž výše zmínění bohémové žili... Poslední sekce je o tom, jak se Daisy postupně seznamuje s obyvateli města a s osudy lidí žijících v Arcadii. Sama si zároveň uvědomí své vlastní priority. Dojde zde k mnohému rozzuzlení, často snadno odhadnutelnému... Na 5 hvězd to vzhledem k předvídavosti děje nevidím. 4 jsou ale zasloužené.

02.08.2018 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Zhruba do první poloviny knihy mi čtení dělalo docela problémy. Pak se děj ale proměnil v neuvěřitelnou smršť napětí a fantazie, kdy jsem hltala každou stránku. Film bych s knihou asi ani nesrovnávala, děj filmu je dost odlišný.

10.07.2018 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Nemůžu dát jinak než plný počet. Nejsem častým čtenářem detektivního žánru. Tato kniha si mě ale nějakým způsobem zavolala, a už mě nepustila. Dlouho jsem nezažila pocit, kdy by mě děj takto pohltil. Musela jsem číst dál a dál. King byl tak úžasně úchylný psychopat, že jsem z něj měla husí kůži. Celou knihu jsem byla napnutá, jakým způsobem na něj vlastně přijdou. Jen konec byl na mě už docela dost drastický. Myslím, že tohle nebude úplně čtení pro slabé povahy...
Dvojice vyšetřovatelů mi byla rozhodně velmi sympatická. Jsem zvědavá, jak se to mezi nimi rozvine, proto si určitě nenechám ujít další díl série.

10.06.2018 5 z 5

Kavárna malých zázraků Kavárna malých zázraků Nicolas Barreau

Pěkně vykreslené prostředí Benátek Vás příjemně naladí ke čtení u vody. Hlavní hrdinka je sympatická, ačkoliv má i své mouchy. Text není plný postav, ve kterých byste se mohli ztrácet. Je jich tam právě tak akorát, abyste pořád přesně věděli, kdo je kdo. Zápletka je poměrně jednoduchá občas i předvídatelná. To ale nic nemění na tom, že se jedná o milý příběh, u kterého se budete spíše usmívat, než-li prolévat potoky slz.

01.06.2018 4 z 5