Sentimentální román

Jeden den, dvě místa, dva lidé a dvě setkání se smrtí se stávají spouští pro sestřih vzpomínek, zážitků, klamných závěrů a deformovaných temných zákoutí. On se stává poslem špatných zpráv, ona musí vypořádat pozůstalost… Podivní hrdinové, které spojují pohledy zpět, střepy paměti společných zážitků, vlastní pyramidy stejných příběhů viděných po svém. Jsou cyničtí a zranitelní. Jsou vulgární a jemní. Hledají cestu k sobě a i kolem sebe. Ale na konci cesty čekává smrt a ne vždycky se milenci sejdou. Kniha je nevšedním příběhem a překvapivě hlubokou sondou do pekla ztráty nevinnosti, do života lidí dospívajících na sklonku předlistopadového režimu. Je to příběh čtivý a pravdivý. Jeho hrdinové žijí u nás doma....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24186/big_sentimentalni-roman-who-24186.jpg 3.897

Kniha Sentimentální román

Aghatte
16.11.2021

Autorku jsem neznala, četla jsem s ní rozhovor v nějakém starším časopise, kde se zmiňovalo hlavně Jezero. Mám ho půjčeno také, ale začala jsem od kraje.
Za včerejšek S. román + Mrtvý muž.
Její postavy jsou tak smutné a doslova beznadějné. Cynicky předkládají fakta svých životů.
Nic mi to nedalo, jen pocit marnosti.

hermína14
24.08.2021

Syrovost ječící z oken upravených domů. Špinavý kapesník vykukující z kapes uhlazených gentlemanů. Takovou směs ve mně nechává ten příběh. Ona umí pojmenovat pocit, který do této chvíle byl jen závanem, zatrnutím nebo mžikem. Vtáhla mě mezi svou trojici a seznámila s nimi (i s námi). Pokud se dá najít hrubá křehkost (křehká hrubost?), pak je to tady.
"...právě to je příčina krize moderního umění - že chce být srozumitelné a patřit všem blábolícím debilům."
"Stačilo, aby stála vedle mě, abych věděl, co je dobré."

ZÓNA
04.08.2021

Nechci skrývat ani zlomek pohoršení, vzrušení, rozpaků a vtipu, kterými autorka rozervala moje cítění...
Knihu jsem četl záměrně pomalu a vychutnával si neotřelá přirovnání, sytost vyjadřování a sílu příběhu od paní Bellové.
Je spousta knih, kterými je zahlcen svět. Většina jich je psaná podle šablon a systematicky zpracovávajících čtenáře...
Styl a řemeslo paní Bellové má zcela odlišnou základnu a barvitost. Slova se skládají v nespoutané myšlenky a upředou z nich reálný svět, neosobní, zlý a zároveň lidský, s přítomností lásky...
Bolest je všudypřítomná. Láska má v sobě vinu. Existence má vratké nohy. A nikdo netuší, co stane se na příští stránce.
Žlab, z kterého dostává čtenář naservírovaný příběh, je vypláchnutý a potřísněný zároveň...
Buďte připraveni...

amaenium
28.05.2021

Příběh o dvou lidech, Edy a Niny, ale zároveň o jednom středobodu, kterým je Eliška.
Příběhy dvou rozvrácených rodin a následném předání rodinného břemena, s uměleckým podtextem a smrtí všude okolo.
Příběh, který si na nic nehraje a je odkrytý tak, jak je. Bez nějakých okrasných vytáček, zbytečných metafor či výplní (a proto se jedná o tak úzkou záležitost), avšak stále s kvalitním obsahem, který mě bavil číst. Živě jsem si vše dokázala představit, ať už se jedná o postavy samotné, prostředí či deníky. Kniha se ke mě dostala náhodou a již jsem od autorky četla Monu, ale autorčin debut se mi líbil více.

los
17.04.2021

zprvu jsem se hůř orientoval, protože obě vypravěčská pásma se střídají velmi rychle, ale postupně se z toho vyloupla pěkně cynická povídánka

OsolenéKnihy
20.02.2021

No, ten název je vlastně stručné a upřímné shrnutí od toho, co od knihy dostanete. Nemohla jsem se dostat přes nesympatii k postavám, ačkoliv mě bavilo sledovat jejich příběh, nedošlo k tomu, abych s nimi dokázala i nějak cítit a to je škoda, ale je to jen můj problém. Jinak to bylo mé první setkání s autorkou a její styl psaní mě velice bavil, zaujal, strhl. Byla to pro mě při čtení hybná síla a proto se do jejích knih určitě pustím znovu. Vlastně mě docela bavilo sledovat i děj, co z toho všeho vyleze, jen ne na takové úrovni, aby mě to výrazně šokovalo. Nebylo to špatné, jen asi tuhle rovinu literatury zatím nedokážu patřičně ocenit nebo jsem se prostě minula s myšlenkou.

Makii
17.02.2021

Kniha se mi líbila. Nastartovala mě po hodně dlouhé době, kdy jsem na čtení neměla pomyšlení. Trochu depka, ale to je život.

VendulaB
28.11.2020

Zajímavá kniha, která více naznačuje, než vypráví. Dva vypravěči a vlastně jen jeden příběh. Velmi zvláštní, ale čtivé a přitažlivé. Spousta otázek zůstane nezodpovězena. Kniha je kraťoučká a stojí za přečtení.