alcan alcan komentáře u knih

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

pěkně napsáno, podle pravdy.

23.04.2018 5 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Anthony McCarten

Zajímavá kniha o několika dnech, během kterých bylo rozhodnuto, že VB vstoupí do války. Občas malinko nudné. Jinak zajímavá sonda do mysli W. Churchilla. Autor přichází s málo známou skutečností, že W.Ch. uvažoval o možnosti uzavřít s nacistickým Německem mír.

31.03.2018 3 z 5

Mosad: Operace Eichmann Mosad: Operace Eichmann Isser Harel

Skvělá kniha, skvělý příběh.

26.03.2018 5 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Za mě dobrý nápad. Rozhodně se mi líbí vize, kterou v knize představuje. Otázka, jestli tahle "kniha" má být hodnocena zde.

19.03.2018 5 z 5

Faraonův písař Faraonův písař Alexej Pludek

Úchvatná knížka, propracovaná do nejmenších detailů. Naprosto skvělý popis prostředí i intrik. Za mě má jisté zlaté místo v knihovně. Určitě se k ní vrátím.

Polární stanice Polární stanice Matthew Reilly

Doporučuji, jednoznačně napínavá kniha.

Ocelová past Ocelová past Pavel Hejcman

Tato kniha mi vyrazila dech. Našel jsem ji na půdě a otevřel ji jednoho letního dne. Její příběh mě dostal a považuji ji za skvost své knihovny. Krásný příběh.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Pro mě skvěle napsaný příběh a vůbec první čtení od autora. Příběh má spád, je nápaditý a hlavně originální. Vraždy s prvním sněhem dodávají příběhu mrazivý pocit děsu, kdy sériový vrah pracuje podle jeho jasné a zvrácené logiky. Doporučuji.

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Klasika, kterou jsem si koupil jako paperback a která mě pohltila svým příběhem. Za mě rozhodně doporučuji. Neměla by chybět v žádné knihovně.

17.03.2018 5 z 5

Mistrovství v Microsoft Access 2000 Mistrovství v Microsoft Access 2000 John L. Viescas

Kdysi jsem díky této knize byl schopen postavit firemní databázi pro řízení prodejů. Je to studnice informací.

TCP/IP - Kompletní průvodce TCP/IP - Kompletní průvodce Heather Osterloh

Nestárnoucí kniha se základy protokolu TCP/IP. Výborná pomůcka.

Ženevský podvod Ženevský podvod James Twining

Ačkoliv je příběh poněkud slabší, dává nám možnost nahlédnout do toho, jak funguje černý obchod s uměleckými díly. Já jsem si u knihy odpočinul, i když znovu bych ji nečetl.

16.03.2018 3 z 5

Záhadná místa Česka Záhadná místa Česka Jitka Lenková

Pro milovníky záhad je to kniha, která by neměla chybět v žádné záhadologické knihovně. Jitka Lenková mě opět přesvědčila, že psát o záhadách umí.

Hněv a hrdost Hněv a hrdost Oriana Fallaci

Oriana Fallaci, jméno, které pro mě navždy už zůstane pojmem. Do přečtení této knihy jsem měl o novinářích a presstitutech naprosto stejné mínění rovnající se odpadu v koši. Oriana mě přesvědčila o tom, že se najdou i výjimky, které dělají profesi čest a skutečně jsou obránci lidu.

Ztracené město v Amazonii Ztracené město v Amazonii David Grann

Perfektní knížka pro všechny ty, kteří by rádi objevili Ztracené město Z! Autor popisuje jeho vlastní pátrání po tomto legendárním městě, které pro svět vybájil P.H. Fawcet. Dozvídáme se, že podobné město pravděpodobně opravdu existovalo, ale všechno bylo malinko jinak, než si mnozí představují.

Amazonie a řeky příběhů Amazonie a řeky příběhů Vladimír Plešinger

Velmi pěkná a často podrobná kniha o počátcích osidlování Amazonie. Autor popisuje jednotlivé expedice do srdce zeleného pekla, jejíž objevování bylo možné jen díky veletokům, kde jednotlivé expedice zažívaly velké strasti a dobrodružství.

Stezkami záhadných zvířat Stezkami záhadných zvířat Jaroslav Mareš

Jedná se o přehled záhadných tvorů vyskytujících se všude po světě. Některá místa v knize ale nudí, avšak kdo se zajímá o záhady a chce mít ucelený přehled tajemných tvorů vždy po ruce, mohu doporučit. Autor, známý český kryptozoolog prokládá příběhy osobními zážitky, což je jednoznačně plus.

16.03.2018 3 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Zajímavý a netradiční příběh, který pomohl autorovi prorazit. Některé pasáže se čtou opravdu výborně, skoro jako kdybyste byli zavření v Silu také...

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Knížka to není špatná i když leckde jsem cítil otřepaná "detektivní klišé". Prostě, pokud si chcete přečíst pěknou detektivku na oddech mohu doporučit.

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

literární bizáárrr !