Záhadná místa Česka

Záhadná místa Česka https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326041/bmid_zahadna-mista-ceska-RAN-326041.jpg 4 11 4

Vydejte se po stopách tajemných staveb a míst v Čechách i na Moravě. Naše země se sice nepyšní tak proslulými záhadnými památkami, jako jsou britský Stonehenge nebo peruánské Machu Picchu, přesto lze u nás najít spoustu míst, která mají svá tajemství a vážou se k nim nejrůznější mýty a pověsti. Řada z nich je spojena už s pohanskou a ranou křesťanskou dobou. Zajímavosti a tipy na výlety za tajemnem naleznete v této publikaci s mnoha fotkami.... celý text

Záhady
Vydáno: , XYZ (ČR)

Hall3006
04.04.2022 5 z 5

Obsáhlá publikace nabytá informacemi o známých i méně povědomích místech našeho státu. Spíše než kniha o záhadách ji považuji za úhledně kompilovaný průvodce zajímavostmi, jenž si zaslouží navštívit a po přečtení budete připraveni dát si do souvislostí místní folklór. Začíná jaro, tato kniha přinese mnoho nápadů na výlety pro milovníky historie a turismu. Doporučuji

VeruMalfoy
06.01.2021 5 z 5

Zajímavá kniha, která je narvaná k prasknutí známějšími i méně známými záhadami a záhadnými místy Česka. Autorka nás, čtenáře, provede úplně celými Čechy, Moravou i Slezskem. Při čtení jsem uvažovala nad myšlenkou, že by nebylo špatné, si na cesty po těchto mnohdy turistických místech vzít knihu sebou jako takového průvodce. Bylo by pak krásné si ke každému místu přečíst nějaký zajímavý příběh.

katushah
06.11.2018 4 z 5

Spoustu zajímavých typů a informací. :)

alcan
16.03.2018 5 z 5

Pro milovníky záhad je to kniha, která by neměla chybět v žádné záhadologické knihovně. Jitka Lenková mě opět přesvědčila, že psát o záhadách umí.