alcan alcan komentáře u knih

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Mnoo co na to říct...horor to není, detektivka taky ne. Kniha, kde 1/3 jsou obrázky.. to mě zaujalo a neměl jsem o ní valné mínění... už to o něčem vypovídá. A nezklamala.
Příběh není detailně propracovaný, příliš lineární, jako by autor navrhnul hlavní linii, ale opomínal detaily. Autor se veze na vlně současného mainstreamu, kdy zmíní, že rodina odmítá červené maso...! , jako že škodí životnímu prostředí a podobné slinty...(proboha proč to tam tahá?? Aha, autor je američan...). Jen podotýkám, že červené maso, je pro zdravý vývoj dítěte zcela nezbytné. Zřejmě proto, aby ho měli v oblibě i současní duhoví kritici, tak do knihy zapracuje téma 4% menšin, jako trans... za mě totální odpad, co nestojí za to číst. Ztráta času. Příběh postrádá hloubku a košatost a jedná se o totálně stupidní příběh.

04.08.2023 odpad!

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Je to docela pěkné i když Podzimní případ byl lepší. Dá se přečíst rychle.

08.09.2020 4 z 5

Ikona Ikona Frederick Forsyth

Taková špionážní akce, dost košatá, zpočátku trochu nudná.

27.08.2020 3 z 5

Keltův sen Keltův sen Mario Vargas Llosa

Za mě neuvěřitelně zajímavá kniha o době kolonialismu. Rozhodně doporučuji.

24.08.2020 5 z 5

... s číslem na srdci: Zážitky z dvanáctiletého vězení Jakuba Boulangera ... s číslem na srdci: Zážitky z dvanáctiletého vězení Jakuba Boulangera Jakob Boulanger

Surová zpověď o situaci v koncentráku z pohledu německého komunisty. Mohu doporučit.

15.06.2020 4 z 5

Medicína doby kamenné Medicína doby kamenné Hartwig Hausdorf

Perfektní kniha, pro mě řada nových zajímavých informací. Autor opět nezklamal.

09.06.2020 5 z 5

Tajemná ruka aneb řídil jsem sovětskou rozvědku Tajemná ruka aneb řídil jsem sovětskou rozvědku Leonid V. Šebaršin

výborná kniha popisující dobu převratu v SSSR z pohledu rozvědčíka. Autor ze svého pohledu šéfa rozvědky popisuje zkostnatělost systému, nedůvěru ve vedoucí pracovníky a přerod do nového Ruska.

09.06.2020 4 z 5

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

Opět skvělá kniha od španělského autora. Barcelona je moje srdeční záležitost a i když to nebylo tak dobré jako Stín větru, pěkně to na ten příběh navazuje.

21.05.2020 4 z 5

Vzpomínky na budoucnost Vzpomínky na budoucnost Erich von Däniken

Klasika mezi knihami. Každý kdo ne zcela podléhá archeologickému mainstreamu by ji měl mít ve své sbírce. Je provokativní a nutí k zamyšlení i přesto, že některé věci byly vysvětleny.

21.05.2020 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Skvělý příběh od začátku do konce. Moc se mi to líbilo a za mě mohu jedině doporučit.

29.04.2020 4 z 5

Zánik Faeny Zánik Faeny Alexandr Kazancev

Naprosto dokonalá sci-fi. jedna z nejlepších co jsem kdy četl. Byl bych pro opětovné vydání.

14.04.2020 5 z 5

Osudová past - Spojené státy versus Čína a Thúkýdidovo poučení z dějin Osudová past - Spojené státy versus Čína a Thúkýdidovo poučení z dějin Graham T. Allison

Za mě zajímavý vhled do chování dvou mocností a toho jak funguje geopolitika. Doporučuji.

14.04.2020 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

No co říct. Kniha dočtena. Je to už druhá v pořadí od tohoto autora. Naučil jsem se tím jedno, a to, že když někdo dá na obálku světový bestseler, tak to rozhodně není záruka špičkového příběhu. Kniha není zcela zlá, takový lepší béčkový thriller, ale čtenář se v tom často ztrácí, zbytečná angličtina v textu a na konci ne zcela povedené finále nebo nesmysly ohledně sekty Falun gong, odběru orgánů atd., mě donutili dát jen 2 hvězdy a autora vyškrtnout. Další jeho knihy už si určitě nepřečtu.

13.04.2020 2 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Mě se to moc nelíbilo, závěr se autorovi moc nepovedl. Ještě mám Devátý hrob, tak uvidím. Za mě jen dvě hvězdy.

25.03.2020 2 z 5

What are you good at? Souhrn vybraných gramatických jevů anglického jazyka What are you good at? Souhrn vybraných gramatických jevů anglického jazyka Marta Julišová

Dobrá učebnice pro přípravu na jazykovou zkoušku B1 z angličtiny.

18.02.2020 5 z 5

Hrozba Hrozba Andy McNab (p)

Přečetl jsem prvních 70 stran knihy a pak jim odložil. Je poznat, že to psal voják, odborník na speciální operace. Na můj vkus příliš příkré, jednotvárné se snadno rozpoznatelným rámcem příběhu. Chybí tomu více plastičnosti.

20.12.2019 2 z 5

Koktejly Koktejly Tobias Pehle

pro barmany skvělé triky.

05.01.2019 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Kniha velice čtivá a zábavná. Doporučuji pro všechny milovníky kriminálek.

04.07.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

I když je kniha objemná, dá se přečíst velmi rychle. Oceňuji na ní revoluční myšlenky v odpovědích na otázky kde jsme se vzali a kam jdeme. Ale příběhově kniha tak zajímavá není a dá se částečně předvídat. Kdo zná autora, ví že už napsal i lepší.

17.05.2018 3 z 5

Pizarro – Dobyvatel říše Inků Pizarro – Dobyvatel říše Inků Stuart Stirling

výborná kniha o historii dobývání Peru.

02.05.2018 5 z 5