Tajemná ruka aneb řídil jsem sovětskou rozvědku

Tajemná ruka aneb řídil jsem sovětskou rozvědku https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234892/bmid_tajemna-ruka-aneb-ridil-jsem-sovets-234892.jpg 4 5 5

Tajemná ruka – aneb řídil jsem sovětskou rozvědku. Autor – rozvědčík, generálporučík a bývalý šéf hlavní správy KGB – ví, proč říká, že ne vůle lidu a národů, ale špionážní služby rozhodují o vývoji lidstva. Překlad Petr Martin.

Auto999
27.10.2021 3 z 5

V první polovině je kniha spíše filozofická až nudná. Všechny informace jsou pouze obecné. V druhé polovině, která je hlavně o puči v Rusku v srpnu 1991, už je kniha konkrétnější. Nicméně stejně mohl autor napsat podstatně zajímavější knihu. Během života náčelníka rozvědky jistě zažil spoustu neuvěřitelných příběhů.

tomsk
07.10.2020 5 z 5

Komu se líbí literatura faktu z prostředí tajných služeb, doporučuji. Autor samozřejmě neprozradí detaily, ale lze se dozvědět mnohé o fungování tajné služby z doby SSSR. Zajímavý je také autorův popis rozpadu SSSR a začátky budování kapitalismu v Rusku..... (jak podobné s ČR).

alcan
09.06.2020 4 z 5

výborná kniha popisující dobu převratu v SSSR z pohledu rozvědčíka. Autor ze svého pohledu šéfa rozvědky popisuje zkostnatělost systému, nedůvěru ve vedoucí pracovníky a přerod do nového Ruska.

vojenská kontrarozvědka

Autorovy knížky