Ocelová past

Hluboko v podpalubí nákladní lodi Hildeborg zůstali ve chvíli poplachu dva muži - Čech Jan Kraus a Němec Hut Seidel. Tato skutečnost jim zachrání život, neboť posádka je salvou z neznámého křižníku smetena do moře. Lodi Hildeborg, která veze obrovský náklad kysličníku uranu, se zmocní cizí posádka. Dva nežádoucí, i když bezděční svědci začínají boj o holý život, pronásledováni policií i zpravodajskou službou. Kniha Pavla Hejcmana byla z důvodu zákazu publikování vydána pod jménem Miroslava Neumanna, se kterým spolupracoval....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/62_/62784/ocelova-past-62784.jpg 4.718
Literatura česká
Vydáno, Svoboda

Kniha Ocelová past

Fan58
09.12.2018

Skvělá kniha, napínavá o odvaze, napětí, nebezpečí a exotických dálavách, to je Pavel Hejcman. U jeho knih si vždy představuji nádherné scénáře pro film

alcan
17.03.2018

Tato kniha mi vyrazila dech. Našel jsem ji na půdě a otevřel ji jednoho letního dne. Její příběh mě dostal a považuji ji za skvost své knihovny. Krásný příběh.

tereza1198
23.10.2017

Starší kniha která neztrácí své kouzlo. Útěk přes půl světa, téměř beznadějný případ a má pořádnou akci.

Kolombovka
17.10.2016

Začala jsem ji číst z nudy, ale byla jsem překvapená, jaký nádherný příběh se ukrýval celá léta v mé knihovně :-)

jprst
10.04.2012

U vydání z roku 1982 je uveden jako autor Miroslav Neumann, jehož jméno používal Pavel Hejcman v době, kdy sám nesměl publikovat, Další vydání z roku 1992 je již pod jeho jménem.
Příběh je čtivý, má švih a napětí.

jprst
10.04.2012

Skutečným autorem knihy je Pavel Hejcman (nar. 1927), jméno Miroslava Neumanna používal s jeho svolením v době, kdy sám nesměl publikovat.

myskula
10.01.2012

tahle kniha se mi dostala do ruky zcela náhodou a začala jsem ji číst spíše z nouze.O to větší bylo moje překvapení nad kvalitou a spádem příběhu.Doporučuji.Určitě si ji přečtu po čase znovu,byla fakt skvělá.

Autoři knihy

Pavel Hejcman