Ocelová past

Ocelová past https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62784/bmid_ocelova-past-Oeq-62784.jpg 4 27 10

Hluboko v podpalubí nákladní lodi Hildeborg zůstali ve chvíli poplachu dva muži - Čech Jan Kraus a Němec Hut Seidel. Tato skutečnost jim zachrání život, neboť posádka je salvou z neznámého křižníku smetena do moře. Lodi Hildeborg, která veze obrovský náklad kysličníku uranu, se zmocní cizí posádka. Dva nežádoucí, i když bezděční svědci začínají boj o holý život, pronásledováni policií i zpravodajskou službou. Kniha Pavla Hejcmana byla z důvodu zákazu publikování vydána pod jménem Miroslava Neumanna, se kterým spolupracoval.... celý text

MarosIzzy
17.03.2021

Bravo pán Hejcman !!! tak perfektný film som už dávno nečítal. V mojej verzii Ing. Krausa hral Mel Gibson. A vážne si to užíval. Knihu som prečítal na jeden knižný nádych. Od začiatku do konca je to vzrušujúci príbeh, plný napätia a nečakaných udalostí. Príbeh sa vyvíja a rastie pomaly ako dobre vymiešané cesto a napätie by sa dalo krájať ako jemné plátky delikátnej šunky v najlepšom mäsiarstve v meste. Ale preč z gastro tematiky. Takto má vyzerať poctivá kriminálka. Garantujem Vám, že spolu s Ing. Krausom si vydýchnete až na konci jeho príbehu, pri poslednej vete v knižke.

Matymatyz
07.07.2020

Jako vnuk Pavla Hejcmana jsem nadšený :) všechny určitě pozdravuje

ludek.n
17.02.2020 4 z 5

Neumann si pro svůj román vybral zajímavý námět a hned zkraje se do něho pěkně ostře opřel. Žádné váhání či rozvleklá příprava půdy, hned v prvním odstavci nám dá pocítit, že tady půjde o ostrou jízdu bez airbagů. Tomuto poslání se už pak ve zbytku knihy nezpronevěří, takže před námi leží pěkně odsýpající, napínavé a průzračně čtivé drama muže, který se bez vlastního přičinění dostal do soukolí vrcholně nebezpečných zájmů. Neumann velmi bravurně rozehrává jednoduchou zápletku a štvanice tak může začít ve velkém stylu. Výborně zvládnutá hlavní postava strojního inženýra Jana Krause celé té zběsilé honičce dává punc jistoty, že se ani na chvíli nudit nebudete. Příchuť exotiky a dálek jižní Afriky jemně přisypává koření a dodává vyprávění pikantní chuť. Zamíchat a servírovat teplé. Finále vystřihl Neumann jako z partesu a já mu mohu k Ocelové pasti jen gratulovat. Bavilo mě to.

Fan58
09.12.2018 5 z 5

Skvělá kniha, napínavá o odvaze, napětí, nebezpečí a exotických dálavách, to je Pavel Hejcman. U jeho knih si vždy představuji nádherné scénáře pro film

alcan
17.03.2018 5 z 5

Tato kniha mi vyrazila dech. Našel jsem ji na půdě a otevřel ji jednoho letního dne. Její příběh mě dostal a považuji ji za skvost své knihovny. Krásný příběh.

tereza1198
23.10.2017 4 z 5

Starší kniha která neztrácí své kouzlo. Útěk přes půl světa, téměř beznadějný případ a má pořádnou akci.

Kolombovka
17.10.2016 5 z 5

Začala jsem ji číst z nudy, ale byla jsem překvapená, jaký nádherný příběh se ukrýval celá léta v mé knihovně :-)

jprst
10.04.2012 4 z 5

U vydání z roku 1982 je uveden jako autor Miroslav Neumann, jehož jméno používal Pavel Hejcman v době, kdy sám nesměl publikovat, Další vydání z roku 1992 je již pod jeho jménem.
Příběh je čtivý, má švih a napětí.

jprst
10.04.2012 4 z 5

Skutečným autorem knihy je Pavel Hejcman (nar. 1927), jméno Miroslava Neumanna používal s jeho svolením v době, kdy sám nesměl publikovat.

myskula
10.01.2012 5 z 5

tahle kniha se mi dostala do ruky zcela náhodou a začala jsem ji číst spíše z nouze.O to větší bylo moje překvapení nad kvalitou a spádem příběhu.Doporučuji.Určitě si ji přečtu po čase znovu,byla fakt skvělá.

Autoři knihy

Miroslav Neumann