Faraonův písař

Román přibližuje spletité dějiny starověkého Egypta v době jeho vrcholící kulturní vyspělosti. Sympatický hrdina Ani, faraonův písař a vážený velkokněz, se vyrovnává s politickými i mocenskými problémy, otázkami cti a bojuje proti intrikám faraonových nepřátel nového kultu Slunce. Je mužem na svém místě. Kniha poví mnoho o životních zvyklostech tehdejších Egypťanů, o panovnících i válečných taženích. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/35468/faraonuv-pisar-35468.jpg 4.148
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno · Československý spisovatel

Kniha Faraonův písař

jockel
25.06.2018

Pro mě skvělá knížka.
Takto si představuji politickou špínu současnosti.

alcan
17.03.2018

Úchvatná knížka, propracovaná do nejmenších detailů. Naprosto skvělý popis prostředí i intrik. Za mě má jisté zlaté místo v knihovně. Určitě se k ní vrátím.

Bakela
04.07.2014

Na tuto knihu jsem se dlouho těšila a bych řekla pravdu, zklamala mě. Dlouhé souvětí mě ničila a rozvláčnost celého příběhu mě nudila. Stejně jako Koka ve svém komentáři, nešlo neporovnávat se starším skvělým příběhem Waltariho Sinuheta.
Abych Faraonovu písaři nekřivdila, některé pasáže a úvahy mě opravdu dostaly.

Každý chce vlastní dobro, i když je placeno slzami jiných.

Koka
15.05.2013

Při čtení jsem měla neodbytný pocit, že autor se chce vyrovnat Miku Waltarimu a jeho Sinuhetovi, ale že mu to nejde a nejde.

sidonie kermack
10.05.2012

I tuto knížku mám doma, také několikrát čtenou a určitě na ni zase v dohledné době dojde. K některým knihám se ráda vracím.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Egypt

Alexej Pludek