Mosad: Operace Eichmann

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: Dům na Garibaldiho ulici. Vzpomínky zakladatele izraelské zpravodajské služby Mossad na průběh operace, jejímž cílem bylo unést a postavit před soud známého nacistického zločince. Napínavé, témeř beletristické líčení. Pátrání a následné odhalení pravé totožnosti údajného argentinského občana. Průběh celé operace a předání Eichmanna spravedlnosti. Kniha je doplněna seznamem účastníků operace, mapkami a autorovým životopisem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37634/big_mosad-operace-eichmann-ICj-37634.jpg 4.7112
Žánr:
Literatura světová, Literatura faktu, Politologie, mezinárodní vztahy

Vydáno: , Leda
Originální název:

The House on Garibaldi Street, 1997


více info...
Nahrávám...

Komentáře (25)

Kniha Mosad: Operace Eichmann

Senga
01. února

Skvělé, četlo se jedním dechem. Strašné mi přišlo, jak to celé muselo být utajené, aby ho nestihl někdo varovat - jak byli nacisté stále chránění. Škoda, že jim Mengele uklouzl...

Lukyn96
24. ledna

Výborně popsané okolnosti dopadení nacistické zrůdy Eichmanna izraelskou tajnou službou Mosad. Je zajímavé sledovat, co všechno agenti v souvislosti se svojí misí musejí řešit, od získání politického mandátu od nadřízených, přes sledování stop a pronájem konspiračních domů, až po nenápadné dopravení uneseného na místo určení. Je smutné, že Německo se k akci neodhodlalo, přestože dlouho vědělo, kde se Eichmann po válce zdržuje. https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/1292676-nemci-vedeli-kde-se-po-valce-skryva-eichmann


Nofar197
29.11.2022

Brilantní operace, brilantně napsana kniha.

rutto45
04.08.2022

Brilantne a detailne opísaný lov izraelskej tajne služby na bývalého vysokopostaveného, nacistického pohlavára. Subjektívne najzaujímavejším aspektom knihy bolo Eichmannovo správanie po jeho únose. Čakal som všetko, ale nulový odpor teda nie. Obdivuhodná bola aj sebakontrola členov zúčastneného komanda, nakoľko za smrť niekoľkých ich rodinných príslušníkov priamo Eichmann zodpovedal a snáď milión drobností, na ktoré Isser Harel dával majzla ako pred, tak aj počas operácie. Skrátka kvalitne napísaná kniha.

Ajrad1981
28.06.2022

Po Životicích jsem nutně potřebovala knihu, kde nějaký esesák neunikl spravedlnosti (zvláštní, u žádné "osvětimské" knihy jsem tuto potřebu neměla). Eichmann sice neměl s Životicemi nic moc společného, ale říkala jsem si, že to vadit nebude. Nicméně svůj účel to bohužel nesplnilo, za což může fakt, že jsem neměla moc času na čtení, takže jsem Eichmanna honila docela dlouho. Pravda, tak dlouho jako MOSAD přece jen ne, ale i tak. I tak jsem si knihu a hlavně pátrání užila.

Měla bych jen pár drobných výtek. Vysvětlivky k úvodu jsem chvilku hledala, sice jsou celkem logicky hned za úvodem, ale nějak bych byla radši, kdyby byly pod čarou. A seznam osob mi přišel zbytečný. Jednak jsem si ho nepamatovala a nechtěla jsem se pokaždé vracet a taky ke každé osobě, která se objevila na scéně, stejně následovaly nějaké informace. Tyto drobnosti ovšem nesnižují morální hodnotu knihy, nemůžu jinak než dát 5*.

konicekbily
24.05.2022

Autor byl tehdy šéfem izraelských tajných služeb a sám osobně řídil supertajnou operaci, jejímž cílem bylo odhalit válečného zločince a provést jeho únos do Izraele. Pěkné dokumentární čtení bez příkras a zbytečné "vaty". Pokud chcete přesně zjistit, jak to tehdy bylo, zde je podle mne jenom pravda, nic než pravda.

Miliarda
31.12.2021

Naprosto brilantní sonda do jedné z nejslavnějších špionážních operací všech dob. Isser Harel, jakožto její "strůjce", odhaluje obrovské množství informací o samotné operaci, překážkách, které museli jednotliví operativci překonat a hlavně o jejich psychickém rozpoložení tváří v tvář jedné z největších nacistických zrůd v historii. Pro milovníky historie a špionážních operací je tato kniha naprostá povinnost.

jirimatejka
20.06.2021

Zajímavý příběh, kniha určitě stojí za přečtení. Z pohledu dnešní doby je fascinující, jak muselo být složité takovou akci naplánovat a řídit.

1