Mosad: Operace Eichmann

Podtitul: Dům na Garibaldiho ulici. Vzpomínky zakladatele izraelské zpravodajské služby Mossad na průběh operace, jejímž cílem bylo unést a postavit před soud známého nacistického zločince. Napínavé, témeř beletristické líčení. Pátrání a následné odhalení pravé totožnosti údajného argentinského občana. Průběh celé operace a předání Eichmanna spravedlnosti. Kniha je doplněna seznamem účastníků operace, mapkami a autorovým životopisem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37634/big_mosad-operace-eichmann-ICj-37634.jpg 4.789
Literatura světová, Literatura faktu, Politologie, mezinárodní vztahy

Vydáno: , Leda

The House on Garibaldi Street, 1997

Kniha Mosad: Operace Eichmann

Miliarda
31.12.2021

Naprosto brilantní sonda do jedné z nejslavnějších špionážních operací všech dob. Isser Harel, jakožto její "strůjce", odhaluje obrovské množství informací o samotné operaci, překážkách, které museli jednotliví operativci překonat a hlavně o jejich psychickém rozpoložení tváří v tvář jedné z největších nacistických zrůd v historii. Pro milovníky historie a špionážních operací je tato kniha naprostá povinnost.

jirimatejka
20.06.2021

Zajímavý příběh, kniha určitě stojí za přečtení. Z pohledu dnešní doby je fascinující, jak muselo být složité takovou akci naplánovat a řídit.

Mirek240
29.03.2021

Cloveku se az nechce verit, co vsechno je mozne bez internetu a mobilnich telefonu. Uzasna kniha o odvazne akci na dopadeni jednoho z nejvetsich zlocincu. Mrazeni v zadech pri vzpominkach jednotlivych ucastniku na svoji rodinnou minulost v kombinaci s poutavym pribehem vas nenecha knihu odlozit a zaroven po jejim precteni budete dlouze premyslet a doufat, ze uz nikdy nebude duvod na operace podobneho typu.

Marylaa
31.01.2021

Na literaturu faktu neobvyklé čtivé. Dokonce čtivější než kdejaký román.
Kdysi jsem viděla nějaký film, teď jsem zjistila jak moc tam byla celá operace zjednodušená.

Placi
14.05.2020

Vzpomínky na jednu z nejúžasnějších a nejznámějších tajných operací 20. století. Komplexně propracovaná akce izraelských tajných služeb na únos jednoho z hlavních vykonavatelů zrůdného nacistického plánu na vyvraždění židovské populace - Adolfa Eichmanna - jeho převezení na území státu Izrael a řádné postavení před soud lidu, který napomáhal vyhlazovat. Prakticky každý z členů komanda měl přímou zkušenost s Holocaustem nebo se přinejmenším stoprocentně dotkl jejich rodin. Vedle příprav a samotného zadržení a únosu Eichmanna je velice zajímavý jeho postoj k celé záležitosti, kterým se ostatně odborně zabývala autorka židovského původu Hannah Arendtová ve své knize Eichmann v Jeruzalémě: Zpráva o banalitě zla.

esma
29.03.2020

Lidstvo je schopno úžasných činů, ale lidi jako Eichmann nás nutí zůstávat při zemi a žít s vědomím, že i takoví jedinci existují a existovat budou. Na členy Mosadu působil Eichmann dojmem obyčejného úředníka a on se svého úřadu se zhostil velmi odpovědně : podařilo se mu zorganizovat likvidaci 6 miliónů lidských bytostí...
K tomu není co dodat.

jarda155
29.02.2020

Pokud berete knihu do ruky, tak o obsahu je jasno.
Co už na první pohled jasné není, je to, jak je to napsané, neuvěřitelně čtivě a příběhově, což jsem tedy u tohoto tipu knihy ani vzdáleně nečekal.
Nerad knihy doporučuji, každý má totálně jiný vkus, ale zde dělám výjimku, tato by mohla zaujmout jak fakty, tak tím jak plyne.

Staňula88
12.12.2019

Nesmírně čtivá kniha, po dlouhé době jsem nemohla odtrhnout oči. Pravdivý příběh o statečnosti pár jedinců, kteří jsou ochotni riskovat svou svobodu, jen aby chytili "netvora" jménem Eichmann. Tohle špionážní drama se mi líbilo od první do poslední strany.