Mosad: Operace Eichmann

Podtitul: Dům na Garibaldiho ulici. Vzpomínky zakladatele izraelské zpravodajské služby Mossad na průběh operace, jejímž cílem bylo unést a postavit před soud známého nacistického zločince. Napínavé, témeř beletristické líčení. Pátrání a následné odhalení pravé totožnosti údajného argentinského občana. Průběh celé operace a předání Eichmanna spravedlnosti. Kniha je doplněna seznamem účastníků operace, mapkami a autorovým životopisem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37634/mosad-operace-eichmann-ICj-37634.jpg 4.671
Literatura světová, Literatura faktu, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno, Leda

The House on Garibaldi Street, 1997

Kniha Mosad: Operace Eichmann

Placi

Vzpomínky na jednu z nejúžasnějších a nejznámějších tajných operací 20. století. Komplexně propracovaná akce izraelských tajných služeb na únos jednoho z hlavních vykonavatelů zrůdného nacistického plánu na vyvraždění židovské populace - Adolfa Eichmanna - jeho převezení na území státu Izrael a řádné postavení před soud lidu, který napomáhal vyhlazovat. Prakticky každý z členů komanda měl přímou zkušenost s Holocaustem nebo se přinejmenším stoprocentně dotkl jejich rodin. Vedle příprav a samotného zadržení a únosu Eichmanna je velice zajímavý jeho postoj k celé záležitosti, kterým se ostatně odborně zabývala autorka židovského původu Hannah Arendtová ve své knize Eichmann v Jeruzalémě: Zpráva o banalitě zla.

esma

Lidstvo je schopno úžasných činů, ale lidi jako Eichmann nás nutí zůstávat při zemi a žít s vědomím, že i takoví jedinci existují a existovat budou. Na členy Mosadu působil Eichmann dojmem obyčejného úředníka a on se svého úřadu se zhostil velmi odpovědně : podařilo se mu zorganizovat likvidaci 6 miliónů lidských bytostí...
K tomu není co dodat.

jarda155

Pokud berete knihu do ruky, tak o obsahu je jasno.
Co už na první pohled jasné není, je to, jak je to napsané, neuvěřitelně čtivě a příběhově, což jsem tedy u tohoto tipu knihy ani vzdáleně nečekal.
Nerad knihy doporučuji, každý má totálně jiný vkus, ale zde dělám výjimku, tato by mohla zaujmout jak fakty, tak tím jak plyne.

Staňula88
12.12.2019

Nesmírně čtivá kniha, po dlouhé době jsem nemohla odtrhnout oči. Pravdivý příběh o statečnosti pár jedinců, kteří jsou ochotni riskovat svou svobodu, jen aby chytili "netvora" jménem Eichmann. Tohle špionážní drama se mi líbilo od první do poslední strany.

KrizekCZ
29.09.2019

Zajímavá knížka se spoustou informací, možná až moc. Skoro to je, jako bychom četli autorův zápisník během akce. Zpravodajská část je hodně zajímavá a dokazuje jednu věc. Na začátku velkých věci byla, je a bude náhoda. Samotné provedení operace je dle mého názoru spíše pro odborníky, protože to jde do opravdu velkých detailů, kdy už to začíná být pro běžného čtenáře nudné. Pro dlouhý zimní večer jako dělané.

petbrab
29.07.2019

Fascinující příběh o dopadení Adolfa Eichmanna v Argentině od přímého účastníka.
Autor, který se sám na akci podílel, nám tu ukazuje i malé detaily, které vedly k úspěchu.

Aroucaria
26.06.2019

To byl ale nářez! Vůbec jsem to nečekala! Agent Mosadu vysekl knihu, u které jsem přestávala dýchat a byla napnutá jak kšandy! Styl byl strohý, jak zápis agenta, ale to tomu právě dodávalo šmrnc. A další přidaná hodnota - skutečná událost - tomu dodává totálně mrazivý příběh!

eva5397
06.05.2019

Tato kniha mě úplně pohltila. Velmi zajímavé detaily, posloupnosti celé akce. Určitě doporučuji všem kteří se o tuto dobu zajímají.