Amazonie a řeky příběhů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Amazonka je největším veletokem světa, „sladkým mořem“ a její nedostupnost je magnetem, který k ní od samotného objevení v patnáctém století přitahovala objevitele, dobrodruhy, kartografy i cestovatele. Někteří byli vedeni čistě vědeckými pohnutkami, jiní hledali naleziště zlata a kaučuku, jiní bájná zlatá města. Všichni trpěli hladem, odolávali nájezdům hmyzu i nepřátelských indiánských kmenů a jen málo z nich se vrátilo domů do Evropy, aby o fascinujícím koutu světa vydali svědectví. Osm kapitol, osm příběhů odvážných mužů a žen, čtenáře provede historií dobývání ryzí džungle. Provede vás příběhy odvahy, zrady, přátelství i nenávisti. A to ve zcela unikátní knize, opatřené dobovými ilustracemi, mapami i citacemi z cestovatelských deníků přímých účastníků jednotlivých výprav....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/224842/amazonie-a-reky-pribehu-224842.jpg 4.26
Žánr
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy, Příběhy
Vydáno · Jota
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Amazonie a řeky příběhů

Přidat komentář
alcan
16.03.2018

Velmi pěkná a často podrobná kniha o počátcích osidlování Amazonie. Autor popisuje jednotlivé expedice do srdce zeleného pekla, jejíž objevování bylo možné jen díky veletokům, kde jednotlivé expedice zažívaly velké strasti a dobrodružství.

katerina4252
09.05.2016

Kniha velmi ctiva, presto podrobna. Skvele vybalancovano tak, aby se ctenar dozvedel dostatek faktu, nicmene zaroven ho to neprestalo bavit. Mne osobne kniha uplne vtahla, chvilema sem si spis pripada, ze ctu roman a zapominala jsem, ze jsem doma a ne v Amazonii. Libi se mne take, ze autor nekriticky neobdivuje uspechy vyprav bez obeti lidskych, zvirecich a bez dopadu na Indianske komunity. Kriticky nahlizi na kazdou osobnost a nejen na jeji schopnost vest, nicmene take empatii, dobre zachazeni s vlastni druzinou a taznymi zviraty atd. Kniha take velmi dobre chronologicky sleduje jednotlive vypravy a spojuje je do kontextu s tim, co se delo ve svete. Mou zvedavost podnitili i ruzna zmizeni (to se dalo ocekavat samozrejme) a na internetu si urcite budu dohledavat vice. Kniha samozrejme take popisuje faunu a floru, nicmene jen v kontextu vyprav, coz se mne libi, prirodovedne knihy mam jine. Sama jsem podnikla jen jednu "dobrodruznou" cestu do dzungle v Kostarice kde jsem jeden cas pobyvala jako dobrovolnik, a pavouku, hadu a tropickych nemoci jsem si take uzila, takze mne pri cteni utrap vyprav s hmyzem atd. trochu mrazilo.

Slávka 1970
05.02.2015

Myslela jsem, že budu číst cestopis, u této knihy jsem však poznala pravý rozdíl mezi cestopisem a místopisem. Dokonale posbírané a sestavené informace o dávných cestách a výpravách po Amazonii, o jejím objevování a o všech významných osobnostech, kteří se podíleli na poznávání tohoto "kousku" naší planety. Doporučuji všem, kteří si chtějí rozšířit a ucelit znalosti o Amazonii. Já však ubírám jednu hvědičku, neboť pro mne bylo v knížce dost úseků, které byly až moc podrobné a musela jsem je brát rychločetbou, neb hlava by mi to už nepobrala :-). Přeci jen od čtení kromě poučení očekávám i odpočinek a vykouzlení alespoň malého úsměvu na rtu :-). Toto je moc vážná literatura faktu. Přesto děkuji za tolik zajímavých informací, doufám, mi alespoň některé utkví v hlavě. Na knihu ani autora nezanevřu! Naopak, smekám před jeho pílí, trpělivostí a sebekázní!

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

Amazonie Amazonka cestopisy cestopisné příběhy Latinská Amerika domorodé kmeny

Autor a jeho další knihy

Vladimír Plešinger
česká, 1938 - 2018

všech 8 knih autora

Kniha Amazonie a řeky příběhů je v

Přečtených8x
Doporučených1x
Knihotéce6x
Chystám se číst6x
Chci si koupit7x