Akťavs Akťavs komentáře u knih

Čekání na Bojanglese Čekání na Bojanglese Olivier Bourdeaut

Kniha mě příliš nezaujala

31.07.2019 1 z 5

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Knížka se mi moc líbila, dobře se čte, osud rodiny je zajímavý, krutost stalinistických poměrů si naštěstí ani neumíme představit, a přesto se často mezi těžkými a dramatickými odstavci ukázal i humor nebo nadsázka, což bylo příjemné. Měli to všichni těžké, ale já, stejně jako ostaní čtenáři, se přidávám: chudák maminka. Knížka je určená pro děti, ale myslím, že hodně osloví i dospělé

04.07.2019 5 z 5

Jacobova obhajoba Jacobova obhajoba William Landay

příběh mě donutil k zamyšlení nad zločiny obecně, ale mám k němu několik výhrad, nechci prozrazovat děj, který autor samozřejmě směřuje podle sebe, na což má právo, ale závěr je dost překvapivý a myslím, že hodně nereálný, alespoň z mého pohledu matky, přece jen pravděpodobnost byla tak 50 na 50, a ještě celý ten americký soudní systém, který se často o pravého viníka příliš nezajímá, spíš o toho , koho "chce" za viníka označit, no, jsou tak zvyklí, ale za mě tak 3 hvězdy

10.04.2019

Kvásek Kvásek Robin Sloan

Fantasy není moje parketa, ale tuhle knížku jsem dočetla. Bylo to milé čtení, ale žádné velké překvapení. Sice jsem se dozvěděla něco zajímavého o kvásku, jinak ale nic moc. Trochu na mě doléhalo , jak píše Prey, kam kráčí krmení světa. ... je jasné, že současný způsob potravinářství je velkou ekologickou zátěží, ale otázkou je, zda by nás v knize popisované novátorské způsoby uspokojily nebo nadchly.

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Zajímavé čtení, že nejde jen o sbírání hub, jsem pochopila po pár stránkách, pak jen čekala , kdy se prozradí hlavní zápletka. Je to hlavně o traumatech dětských obětí zneužívání, která trvají celý život, a o špatných rodinných vztazích, zéjména o rozdílné výchově v rodině, přetvářce, slabostech rodičů a neschopnosti zasáhnout včas. Jako matka tří dětí jednání matky nemůžu pochopit, a jednání otce jednoznačně odsuzuji. Přečetla jsem za 2 dny.

V jakém jazyce sním? V jakém jazyce sním? Elena Lappin

Zajímavá knížka, zajímavé osudy, někdy trochu rozvláčná, ale dočetla jsem do konce

Piknik v Provence Piknik v Provence Elizabeth Bard

moc pěkná knížka , dobře se čte a recepty jsou bonus navrch, super, už jsem některé vyzkoušela

04.09.2018

Lidé a oceán Lidé a oceán Rudolf Krautschneider

velmi zajímavé zkušenosti suchozemce , který několikrát obeplul celý svět , žil na moři i několik roků, je z Moravy a ještě o tom umí poutavě psát, za mě pět hvězdiček

03.07.2018

Pozvánka Pozvánka Lucy Foley

kniha mě příliš nenadchla, tajemství minulosti hlavních hrdinů mohla být více rozepsaná, zajímavé bylo střídání časových rovin, které udržovalo napětí, ale konec mě trochu zklamal, dávám tři hvězdy

23.04.2018 3 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

milé odpočinkové čtení

03.04.2018

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Ideální knížka pro vánoční nebo smutné období.pohladi na duši.člověk u ní zapomene na chvili na smutek

01.02.2018

Příkladná anglická žena Příkladná anglická žena Rachel Heath

Já jsem vydržela do konce, ale mám stejný názor , je to rozpačité, a název knihy je trochu zavádějící

31.03.2017 1 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Je to kniha, na kterou se nedá zapomenout. Propojení dvou časových rovin je zajímavé, líbilo se mi, jak se nakonec plynně propojily a příběh pokračoval dál. Také jsem netušila , co se v Paříži pod dohledem pařížské policie za války stalo, bylo to nelidské, těžko si to člověk může jen představit, ale ti lidé to prožili. Pro Pařížany to jistě není téma k vzpomínání, zapomínat by se však nemělo. Konec knihy byl zajímavě dotažený, i když s nádechem " amerického happyendu".

27.03.2017 5 z 5

Julie & Julia Julie & Julia Julie Powell

Viděla jsem prvně film, které se mi líbil, takže na knihu jsem se těšila. Splnila mé očekávání, jako kniha o food blogu prostě obsahovala recepty a osobní příběh navrch. Občas vtipná, občas dramatická, , mně byla hrdinka sympatická, i když někdy popisovala své pocity nebo zkušenosti dosti syrově. Někdy prostě není vše dokonalé... (a přinutilo mě to poprat se znovu s některými svými kuchařskými neúspěchy ) Je to dobrá ukázka francouzské kuchyně, kde se používají často netradiční, ale vždy jen kvalitní suroviny

08.11.2016 4 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Kniha mě příliš neuchvátila, zápletky byly propletené, ale předvídatelné, všechno tak nějak nalajnované, a konec nepřekvapil

22.06.2016 2 z 5

Ženy z rodu Lucemburků Ženy z rodu Lucemburků Jan Bauer

Knížka je napsaná poutavou a čtivou formou, není to jen spousta letopočtů, ale zajímavý přehled doby vlády Lucemburků v našich zemích, čerpá z mnoha pramenů a snaží se být objektivní. V letošním roce výročí Karla IV. je to připomenutí jeho významu a slávy

22.06.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Vypravěčka mě trochu zklamala. Místy mi to připomínalo až červenou knihovnu. Válečné vzpomínky jsou samozřejmě drsné, na to se nesmí zapomínat, ale kromě závěru mě knížka moc nepřekvapila. Asi se budu vyhýbat knihám s označením Světový bestseler...

09.06.2016 2 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Také jsem četla nejdřív Zlodějku knih, která je výborná, neměla jsem jsem přehnané očekávání a knížka se mi líbila. Je dobře napsaná, čtivá, celkem i napínavá, sice lehce nadnesená, ale dá se to překousnout. Jen ten konec je tak trochu doztracena. Ale myslím, že hlavní poselství knížky je dobře srozumitelné a o to hlavně jde. Dávám 5 hvězdiček!!

28.04.2016 5 z 5

Červený dům Červený dům Mark Haddon

Málokdy odložím knihu nedočtenou, ale v tomto případě mi další čtení připalo jako ztráta času.Přímá řeč psaná kurzívou mi ani moc nevadila, spíše celkově.Nudné, nezajímavé, zápletky předvídatelné. Za mě tedy ne.

15.04.2016

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Prosím jen o jedno-poučit se z historie, aby měl každý lidský život svou cenu a nic tak hrozného už se neopakovalo. Viděla jsem i divadelní hru v brněnském Hadivadle, nezklamala mě, byla citlivá a bez patosu. Doporučuji. A Kateřina Tučková je mojí oblíbenou spisovatelkou, každá její kniha je jinak zajímavá, ale vždy silná

30.03.2016