Akťavs Akťavs komentáře u knih

Ptáci se zlomenými křídly Ptáci se zlomenými křídly Ayşe Kulin

měla jsem od knihy podle recenzí větší očekávání, něco bylo až zbytečně detailně popisováno, některé časové úseky byly přeskakovány velice rychle, až po 10 letech, téma emigrace nebo útěku před nacisty bylo hlavně na začátku, poté mě překvapilo, že se nevrátili po válce domů a zůstali v zemi tak kulturně odlišné, kde další vývoj společnosti přinášel často jen vážné problémy. Nakonec jsem pochopila , proč babička nabádá vnučku k nové emigraci, ale žít navždy mimo svůj domov je podle mě hodně těžké. Celkově mi čtení příliš nesedlo, mám vysokou laťku-např. Osmý den pro Brilku

19.10.2021 3 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Kniha se mi líbila, není to klasický cestopis, spíše dojmy a pocity ze setkávání a cestování plus obyčejné věci ze života Terezy- je to prostě Terka a její život , pěkně napsané, já dávám 4 hvězdy plus 1 za krásné fotografie

30.09.2021 5 z 5

Žluté oči krokodýlů Žluté oči krokodýlů Katherine Pancol

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě, vydržela jsem , ale čtení se někdy táhlo a zápletky byly dost jednoduché , jedině síla osobnosti Josephine mě udržela u čtení , také vztah s dcerami, který byly komplikovaný , ale na dobré cestě navzájem se pochopit a porozumět si. Jen díky tomu dávám 3 hvězdy , do druhého dílu se asi nepustím.

20.08.2021 3 z 5

Tyhle fragmenty Tyhle fragmenty Bianca Bellová

Četla jsem povídky jako žánr po delší době, jsou čtivé a většinou mají i nějakou myšlenku nebo přesah, ale nevím, jestli mě přesvědčily natolik, abych se vrhla do nějakého románu autorky.

15.08.2021

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

je to sladký příběh s několika smutnými prvky realného života, skvělý happy end potěší. Občas se čtení táhlo, ale vydržela jsem díky sympatickým hlavním hrdinům a představě krásného prostředí knihkupectví. Mít život propojený s knihami je prostě krása.

05.08.2021 3 z 5

Dominika na cestě Japonskem Dominika na cestě Japonskem Dominika Gawliczková

Dominiku jsem sledovala i během cesty a některé zážitky už jsem znala, přesto se mi knížka hodně líbila , je moc pěkně zpracovaná a čtivá, dodávám jediné - obdivuji a závidím

26.07.2021 5 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Krásné, krásné. Není to žádná červená knihovna, jak by se dalo čekat podle názvu, ale příběh života. Někdy těžkého, někdy radostného, v chudobě nebo v luxusu. Některé věci jsou méně pravděpodobné, ale to je právo autorky . Já jsem se nenudila, je to sice oddechovka, ale dobře napsaná i s myšlenkou. Láska, mládí, stáří, konec života. Tak to je. Každý dělá někdy chyby, to je lidské, ale vždy by se měl snažit je napravit.

12.07.2021

Pátá čtvrť Pátá čtvrť Viktor Fischl

krásná čeština, optimismus, občas smutný nádech, naděje, dobrý konec, to mě napadne, když mám zhodnotit knihu, od Viktora Fischla už několikátou, nyní po delší přestávce, je to pohlazení čtenářské duši

09.06.2021 5 z 5

Nebe v kleci Nebe v kleci Christine Leunens

Ze začátku jsem také nerozumněla negativním komentářům, kniha se četla dobře a příběh byl zajímavý. Mladá generace 10-14-ti letých dětí byla nacismem zneužita k propagaci jejich ideí, poznání, že skutečnost může být jiná , bylo pro ně bolestné a deprimující. Museli se s tím vyrovnat, a později s porážkou, a to mnozí nezvládli. Řešení , které zvolil Jojo, se mi jeví jako úchylka psychicky nemocného člověka, ač předtím vždy myslel normálně. Nevím, jestli autorka chtěla zajít do extrému, ale zdá se mi to už příliš. Konec jsem čekala zajímavější. Film jsem viděla asi do 1/3 , v recenzi bylo psáno , že je to parodie na válku, mně se ale jevilo zvláštní dělat si legraci ze zabíjení. Možná ho někdy dokoukám. Doporučuji knihu před filmem, uvede čtenáře do souvislostí. Dávám max 3 hvězdičky

01.06.2021 2 z 5

Jak to celé přežít a nezbláznit se Jak to celé přežít a nezbláznit se Denisa Cziglová

Ať má nebo nemá někdo podobnou zkušenost , jako Denisa, tahle kniha je moc důležitá. Obdivuji , jak Denisa bojovala, jak to nevzdala ani v nejhorších situacích, budu na ni dlouho myslet a stále jí držím pěsti! Ve svém mladém věku prožila hodně nepříjemného. Za sebe musím říct, že jsem ráda za svoji změnu způsobu stravování i bez této hrozivé zkušenosti a ostaním přeji, aby včas pochopili , že honit se za konzumem je nesmysl. Otřepaná fráze , že zdraví je nejdůležitější, pořád platí. Jinak souhlasím se všemi ostatními komentáři !!
PS: jsem moc ráda za krásný happyend, který najdete na jejím webu, já budu určitě dál sledovat, co je nového

13.05.2021

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Nerada píši negativní hodnocení, ale mě kniha moc nezaujala. Dvakrát jsem ji chtěla odložit , vydržela jsem jen díky dobrým hodnocením zde na databázi a proto, že ji mám do čtenářské výzvy. Bylo to takové klišé, jak se říká , nahoře huj, vespod fuj , nebo kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Těžký život s psychopatem. Zápletka nebyla špatná, ale za mě žádná super jízda. Dávám 2 hvězdy za čtivost.

13.05.2021

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Knihu jsem si vybrala jen díky Čtenářské výzvě. Mám trochu rozporuplné pocity, dobře se čte , ale asi v půlce jsem ji chtěla odložit, což nikdy nedělám. Připadalo mi to jako ztráta času. Sestry byly natolik odlišné, že to bylo až nepravděpodobné a já si říkala, že příčina bude někde v minulosti. A byla. Navíc se nemůžu rozhodnout, která z nich byla více nesympatická. Občas měly sice i lepší chvilky, ale chovaly se hrozně. A vlastně za to nemohly, bylo to v rodině. Jenomže člověk občas udělá chybu ve výchově, nevědomky, chce své dítě co nejlíp vychovat a připravit na život a přitom může něco pokazit. Pro mě je z knihy jediný závěr- všem svým třem dětem zopakuji , že je mám moc ráda ( i když mě někdy štvou) a tím možná napravím některé své výchovné chyby z minulosti.

06.05.2021

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Podle předchozích hodnocení jsem měla větší očekávání. Kniha má určitě své klady, dobrá znalost prostředí, popis těžkého života předků, znalost místních jazykových výrazů , autorka je mi sympatická, hlavní hrdiny jsem si také oblíbila, ale musím přiznat, že občas jsem se obávala číst dál, aby se jim zase něco nestalo. Vím , že život je těžký, nemusím mít ve všem happy end, ale někteří hrdinové měli toho těžkého naloženo až přespříliš. Přesto se ráda do místního kraje někdy podívám a zkusím nasát atmosféru, neznám ho téměř vůbec. Na druhý díl se zatím necítím, možná časem.

02.03.2021 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

S knihou jsem se dost trápila, příběh je lehce předvídatelný a je v něm hned několik klasických románkových klišé. Pořád jsem čekala tu pohodu, to hygge, úplně jsem je nenašla. Snad jen v kavárně u Evy. Dějová linie se trochu líně vlekla , chování některých osob bylo občas nepravděpodobné, dočetla jsem jen díky kladným recenzím. Jediné pozitivum je , že se chystám někdy udělat skořicové šneky. Jsou totiž opravdu vynikající.

29.01.2021 2 z 5

Vysněný život Ernesta G. Vysněný život Ernesta G. Jean-Michel Guenassia

Musím dát like předchozím komentářům ke knize, se všemi souhlasím a nenapsala bych to lépe. Přes pomalý rozjezd kniha člověka pohltí, prožije celý život s Josefem Kaplanem, jeho pochybnostmi a láskami, zápletka s Che může být fantazií autora, ale kdoví? Gardelovy písničky jsem si také vyhledala a šťastně nešťastný závěr vše ukončil. pro mě z toho vyplývá jediné, jak hrozným a nenapravitelným způsobem zasáhl komunismus do životů obyčejných lidí.
Cituji: "Nebudu tu vyjmenovávat nekonečný seznam událostí mého století. A z nich všech , kdybych měl vybrat jedinou, byl by to pád železné opony. protože to se zhroutila nejhorší diktatura ze všech, největší lež v dějinách lidstva.
Dnes je život tvrdý, ale aspoň je to život svobodných lidí."

19.11.2020 5 z 5

Jak jsem potkala Brusel Jak jsem potkala Brusel Kateřina Farná

Opět další knížka ze čtenářské výzvy, která mě hodně bavila. Z počátku jsem se trochu prokousávala některými méně zajímavými kapitolami, ale čím dál více mě udivovalo, jak hodně jsou si naše země podobné a nebo naopak, jak velmi jsou rozdílné. Belgie je malá, ale významná země.
Za mě doporučuji a nejraději bych uskutečnila i poznávací cestu. I přes to příšerné počasí
( myslím, že si budu v budoucnu i více cenit slunečního svitu)

20.10.2020 4 z 5

Ženy bez mužů Ženy bez mužů Helle Helle (p)

po knize jsem sáhla kvůli čtenářské výzvě a nelituji, přečetla jsem ji rychle, je o hledání mladé generace, zdařile vykresluje atmosféru a nudu maloměsta, hrdinky pociťují nutnost něco ve svém životě změnit, ale ne vždy k tomu mají dost sil a odvahy

16.09.2020 3 z 5

je to odpočinkové čtení, ze začátku trochu nadsazené, ale postupně jsem si hlavní hrdinku i její snahu být super dokonalou matkou oblíbila, všechny ty příšerné příhody a nehody , které ji potkaly, i to prozření nakonec, udělat i něco pro sebe a nesnažit být stále dokonalou. Několikrát jsem jsem i rozesmála, myslím, že to stojí za přečtení. Já si ji zvolila do Čtenářské výzvy jako knihu, která vystihuje moje pocity ( jako matka 3 trochu odrostlých dětí mám s hlavní hrdinkou pár názorů společných), chvíli jsem váhala, jestli kniha vystihuje moje pocity, ale nakonec ano, dám si ji do výzvy, dokonce jsem se dívala , že bych si od autorky přečetla i něco dalšího, ale píše převážně pro menší děti, to už u nás není aktuální, škoda, čte se to opravdu dobře a její postřehy jsou zajímavé

03.09.2020 4 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Myslím, že hlavním tématem knihy , je týrání žen vlastními manžely, je to vždy velmi smutné a těžko se hledá řešení. Asi nikdo to nemůže chápat líp, než ten, kdo byl v takové situaci. Za mě i kdyby bylo tisíc důvodů, proč to vydržet, pokud by se jednalo o mé děti, neměla bych o čem přemýšlet. Utéct je jediné řešení. Ale vím, že ne vždy je to tak jednoznačné. Knihu beru jako psychologickou pomoc pro ženy, které mají podobný problém. Ostatní témata-smrt první ženy a nevěra, jsou taká obtížná, ale ne životně důležitá. Kniha se četla dobře, happy end mě potěšil, ale jak sama autorka píše v závěru, v životě to tak jednoduché není. Dávám 3 hvězdy

26.08.2020 2 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie