Akťavs Akťavs komentáře u knih

Aristokratky Aristokratky Stanislava Pecková

čtivá knížka, zaujalo mě , jak se lidé vyrovnávají s tím, že znají své předky často i několik set let zpátky , jak cítí nebo necítí odpovědnost ke svému rodu, někdy je znalost vlastní historie na obtíž, někdy naopak podporou a posilou

30.03.2016 4 z 5

Frigidní ženy Frigidní ženy Sue Riches

Zajímavá, někdy i napínavá knížka dokumentující první výlučně ženskou laickou expedici bez pomoci na severní pól, psaná formou deníkových zápisků matky a dcery, které se zúčastnily společně, je to příběh o tom, jak uskutečnit své sny, i když se mohou zdát neuskutečnitelné

08.01.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tak vynikající knížku jsem už dlouho nečetla. Souhlasím s Nyki, autor ji pojal hodně originálně, Smrt jako vypravěčka je zajímavý nápad, já se nenudila ani na začátku, a ke konci jsem se od čtení jen těžko odtrhávala, ano, je to smutné, jako je válka, řekla bych i drsné, ale i ve válečné době vyrůstají děti, které mají svůj svět a potřebují lásku, smutným závěrem je, že válka postihne každého, nezáleží, na které válčící straně se nachází. Přes tyto smutné okolnosti je Zlodějka knih krásná, čtivá, zajímavá, naprosto mě nadchla! Příběh je nádherný!

10.12.2015 5 z 5

Nesmrtelná túra do Compostely Nesmrtelná túra do Compostely Jean-Christophe Rufin

Za mě má knížka 5 hvězdiček. Souhlasím se sioux, je to inteligentní, zábavné čtení, místy sebeironické , navíc výborný překlad, slovní zásoba, a bonus navíc- potvrzení, že cílem Cesty je cesta samotná, osvobozující, obohacující. Hned bych šla.........

10.12.2015 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Kniha mě příliš nenadchla, zápletka se dala předem odhadnout , celkově trochu nuda, ano pozitivní konec to nenapravil

16.10.2015 2 z 5

S jaguárem v posteli S jaguárem v posteli Jan Dungel

Moc zajímavé čtení o průzkumných cestách brněnského zoologa a malíře Jana Dungela po Jižní Americe. Některé příběhy jsou zábavné, některé napínavé. Vše napsáno čtivě a s ironickým nadhledem. Doporučuji!

16.10.2015 5 z 5

Večeře v ráji Večeře v ráji Ben Bennett

Knížka mě také zklamala.řekla bych typická červená knihovna.Jednoduchá, předem odhadnutelná zápletka, dlouhé popisné pasáže se známými slovními obraty,jen aby se popsal papír. Recepty mě také ničím nezaujaly, docetla jsem jen silou vůle.

30.06.2015 1 z 5

Starci na Aljašce aneb Proč bychom se nezmrazili Starci na Aljašce aneb Proč bychom se nezmrazili Zdeněk Šmíd

Zaujalo mě, kolik obrovských nástrah museli překonávat zlatokopové na Aljašce , jak je nic nezastavilo v jejich touze po zlatě, někdy někdo zbohatnul v podstatě náhodou a že zlatá horečka na Aljšasce trvala asi 10-15 let. Byla to moje první kniha o putování za zlatem, líbilo se také propojení současné cesty známé skupinky vodáků s historickými fakty. A k tomu humor a styl pana Šmída!!!

11.06.2015 4 z 5

Lanýže Lanýže Lenka Horňáková-Civade

tato knížka mě nadchla, je zajímavá, napínavá a poučná. Od té doby toužím ochutnat pravé francouzské lanýže!!

11.06.2015 5 z 5

Japonsko & Korea - do Tokia pod stan Japonsko & Korea - do Tokia pod stan Monika Vacková

Opravdu zajímavé zkušenosti při cestě po japonských ostrovech, setkání s japonskou kulturou a zvyky někdy hodně odlišnými a někdy zase tak hodně stejnými jako u nás v Evropě.

11.06.2015 4 z 5

Posvátná kráva Posvátná kráva Sarah Macdonald

Knížka se mi líbila , vcelku přijatelnou formou se zabývala všemi hlavními náboženstvími, která v Indii jsou, byla především o duchovnu a mně se líbilo, že ty různé náboženské směry existují vedle sebe v souladu , dodržují své někdy i ortodoxní tradice a jsou ostatními respektovány. Podle obálky by mě nezaujala, ale našla jsem si ji jiným způsobem a jsem ráda, že jsem ji četla. Autorka hledala nějaké náboženství, se kterým by se mohla nejvíce ztotožnit, aby nakonec našla vlastní cestu.

11.06.2015 3 z 5