Starci na Aljašce aneb Proč bychom se nezmrazili

V nejnovějším humoristickém cestopisu se s autorem a jeho přáteli vypravíme až na Aljašku, do drsné, ale krásné divočiny. Putovat budeme neposkvrněnou přírodou, romantickým krajem zlatokopů a lovců kožešin. Uvidíme spoustu divokých zvířat, prožijeme řadu dobrodružství s místními obyvateli, na vlastní oči spatříme slavnou řeku Yukon, navštívíme Dawson City a další zajímavá místa. A stejně tak jako Aljaška slibuje svým návštěvníkům nezapomenutelné cestovatelské zážitky, nabízí knížka Zdeňka Šmída jako vždy skvělý čtenářský zážitek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26906/starci-na-aljasce-aneb-proc-bychom-se-nezmrazili-26906.jpg 4.242

Vodáci

Humor, Literatura česká
Vydáno, Olympia

Kniha Starci na Aljašce aneb Proč bychom se nezmrazili

Horal123
13.12.2020

Jelikož jsem četl některé starší knihy od Zdeňka Šmída, z dob kdy chodil se svojí partou co by mladý po horách, obával jsem se podle názvu tohoto titulu, že se ponese v sentimentálním duchu-parta zestárla a nic není jako dřív. Jó to byly časy, když jsme byli mladí a svět nám ležel u nohou. Zdeněk Šmíd ale ukázal, jak je dobrý spisovatel, nepropadl sentimentu a vystřihl hezký cestopis s humorem jemu vlastním. Dávám palec nahoru, že parta spolu vydržela i po desetiletích a i v sedmdesáti letech si plní svůj velký sen-Aljaška...

Atanone
10.07.2020

Kromě situačních fórů bych ocenila hlavně spoustu úžasných „drbů“ o Kanadě a Aljašce. Kvůli tomu a sentimentu prostě musím dát 5

kokrokr
07.07.2020

Velmi slabé „Proč“, nic se tu neděje nuda,nuda,nuda.

Aya81
05.07.2020

Šmíd prostě nikdy nezklame. Odpočinková oddychovka, která je nabitá takovým milým až něžným humorem. Navíc se v ní člověk dozví i zajímavé informace. Mám chuť svolat bandu kamarádů a vydat se za dobrodružstvím.

Jakub.T.
07.04.2020

Toto je literatura pro někoho kdo má vztah k Aljašce, Kanadě, divočině apod. - k těmto se řadím. Přesto je třeba jako kritik být objektivní. Tolik vtipných situací zde zase není, zážitky skupiny nejsou nijak zvláštní, ale i tak je to příjemné čtení. Velice kladně hodnotím historická fakt a popisy bez kterých by kniha byla daleko chudší. Pokud si to pozorně přečtete , tak získáte velice solidní povědomí o Aljašce a jejích městěch, zvycích, historii, kultuře - prostě paráda. Ke knihám tohoto autora vás zřejmě nejvíce přivede tématika - příroda, přátelství, zážitky atd.. Musí se to brát trošku s lehkostí a humorem. A i v tom je krása. :-)

raty
03.03.2020

Krásně a humorně popsané cestování po Aljašce spojené s neméně čtivě napsanými "poučnými" vsuvkami.
PS: docela jsem jim ten výlet záviděla

Iki1
29.02.2020

Velmi příjemné čtení – mix zábavy s poučením. Trošku přerostlí vodáci (v našem věku) se vydávají poznat zlatonosný kraj našich chlapeckých snů. Výborně a plasticky na nás valí zážitky, popisují navštívená místa, vyprávějí historky i pověsti. Potkávají lidi, burany i prudérníky. Porovnávají kanadský i americký kraj. Perfektní čtení včetně sumáře nových poznatků, o které zas až tak nejde. Můžeme je s čistým srdcem zapomenout. A knihu si za pár let přečíst třeba znova.

zuzana4291
05.01.2020

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Díky postávám a seriálu Proč bychom se netopili, který byl natočen dle knih autora. Jsem si každého připodobnila dle seriálových postav.
U knihy jsem se dobře bavila a byla i poučná ohledně Kanady a Aljašky vč. zajímavých skutečností.