Ptáci se zlomenými křídly

Stane-li se vaším náboženstvím láska, budete se všude cítit jako doma. V Německu se dostane k moci Hitler a Schlimannovi se odtud stejně jako další Židé rozhodnou uprchnout. Útočiště najdou v Turecku, ale ani tam se nevyhnou problémům — vojenské převraty vnášejí do země nepokoje a nejistotu. Oni sami se v novém domově musí vyrovnat s cizí kulturou, a navíc se opět setkají s antisemitismem. Současně je to příběh neobyčejných, silných žen. Trápení a životní zvraty Elsy, Suzan, Sude a Esry jsou úzce spjaty s otřesy, jimž je vystavena jejich vlast. Román založený na skutečných událostech se odehrává v období od nástupu fašismu až po věk sociálních médií. V příběhu čtyř generací odvážné židovské rodiny autorka zkoumá hlubiny hrdosti, oddanosti a vytrvalosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428797/big_ptaci-se-zlomenymi-kridly-f3X-428797.jpg 3.563
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Host

Kanadı Kırık Kuşlar, 2018

Kniha Ptáci se zlomenými křídly

Máša10

Mám ráda knížky, ze kterých se něco dozvím, obzvlášť, jako v této, prostřednictvím krásného příběhu několika generací. Moc doporučuji!

Parwana

Silný příběh čtyř generací osudem zkoušených žen, který začíná v Německu před druhou světovou válkou útěkem do Turecka a končí v současnosti, kdy poslední z generace utíká pro změnu do Velké Británie. Trochu mi to připomínalo knihy Lousie de Berniéres, vadilo mi nadužívání vykřičníků. Některé příběhy byly zvlášť silné a máme možnost je sledovat od začátku do konce (Suzy), některé jsou lehce odbyté (Sude - nedostala příliš mnoho prostoru, ostatně ani Esra).

Akťavs
19.10.2021

měla jsem od knihy podle recenzí větší očekávání, něco bylo až zbytečně detailně popisováno, některé časové úseky byly přeskakovány velice rychle, až po 10 letech, téma emigrace nebo útěku před nacisty bylo hlavně na začátku, poté mě překvapilo, že se nevrátili po válce domů a zůstali v zemi tak kulturně odlišné, kde další vývoj společnosti přinášel často jen vážné problémy. Nakonec jsem pochopila , proč babička nabádá vnučku k nové emigraci, ale žít navždy mimo svůj domov je podle mě hodně těžké. Celkově mi čtení příliš nesedlo, mám vysokou laťku-např. Osmý den pro Brilku

PFP
31.07.2021

Knížka mne nadchla, proto jsem později šáhla po další knize autorky. Líbil se změněný úhel pohledu u každé generace, jak na přítomnost tak na minulost. Občas bylo najednou všechno jinak a co člověk považoval za "pravdu" se ukázalo v jiném světle. Konec je krásně otevřený novým možnostem. Ukazuje na hrozby nenávisti a populismu utrženého z řetězu. Podobnost mezi Hitlerovským Německem a Erdoganovým Tureckem je velmi jasně narýsována. Ale pořád je tam naděje, byť to znamená odejít.

orinka3
18.06.2021

Bohužel, ani druhá kniha od té autorky dobrá není. Promarněná příležitost.

Atuin
08.06.2021

Vše se na člověka z anotace " směje" tak že nemáte pochybnosti o tom nakolik by to mohlo být i špatné. Námět výborný zpracování jak od žačky na základní škole. Je to psané rychle, a tím pádem tam chybí nějaká vrstva a je to ploché. Postavy působí neuvěřitelně papírově a celé je to takové " pouze" nakreslené bez barev.
Některé momentky zasáhnou, ale pak se vše rozpije v nic. Nemáte šanci nic vidět, jakoby jste jeli rychlíkem. Sotva 3/5

markej
14.04.2021

Téma knihy vypadalo velmi zajímavě a lákalo mě - osudy čtyř generací židovských žen, které žijí v Turecku. Bohužel, po dočtení mám velmi smíšené pocity, moc mi nesedlo, jak byla kniha napsaná. Jednak jsem se kolikrát divila nad tempem vyprávění, některým událostem byl podle mého věnován až moc velký prostor (a pak to byla trochu nuda), některým zas až příliš malý (byla bych se ráda dozvěděla víc podrobností), vadilo mi přespříliš vykřičníků v pásmu vypravěče, vůbec bych je tam nedávala, přímé řeči mi připadaly ploché, šroubované, nehodily se mi do úst postav (intelektuálové mluví jako puberťáci), konec byl takový divně useklý. Velká škoda, mohl to být krásný monumentální román, což se pro mě osobně ale nenaplnilo...

denisa7430
01.10.2020

Námět úžasný, příběh odehrávající se v Turecku dle skutečné udalosti z dob počátku druhé světové války. O naději v lepší život v jiné vlasti, než v té rodné, odkud byla rodina vyhnána. O tom, že domovem je místo, kde je láska.
Avšak forma vyprávění, možná špatný překlad, mi vůbec neseděla a celkový pocit z četby nebyl zas až tolik příjemný. Veliká škoda.

"Hledám svou vlast... hledám ji v pevné víře, že vlastí i náboženstvím je jen láska..."