Červený dům

Mark Haddon je uznávaným britským spisovatelem střední generace, který od tvorby pro děti přešel k psaní pro dospělé. Autor seriózních románů Podivný případ se psem (Whitbreadova cena 2004) či Problémové parie nebo ufounské taškařice Spudveč! se i v Červené domě věnuje především problematice soužití v současné rodině, ať už úplné nebo nějak narušené či zcela rozbité. Vychází zde z autentických zážitků své vlastní rodinné dovolené ve Franci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185467/cervenydum-185467.jpg 3.249

Výborné. Výborné. Výborné.
(2014)

vevu.
23.09.2020

Zvláštní kniha s psychologickým podtextem. Skvěle vypozorované situace a popis chování různých osob v různém věku. Kniha plyne místy zvláštně, nemá konkrétní vyvrcholení a vyústění, ale takový je i život. :)

magnolia
21.04.2020

I po druhém přečtení musím napsat, že jsem si čtení užívala, připomněla zapomenuté a občas (opět) nechápala vkládané citace. Jenže ty skvěle zachycené rodinné scény a rozebrané životy, to bylo něco, co mě znovu zaujalo. Těším se na další knihu M.H.

knihovniceVS
28.12.2018

Skvělá kniha. Je patrné, že autor nechodí po světě se zavřenýma očima a ještě k tomu má dar vdechnout svým myšlenkám - i postavám - život na papíře. Prostě Mark Haddon není pro čtenářky, které jsou zvyklé si na poslední stránce přečíst větu: "...a vzali se a žili spolu šťastně až do smrti..." :-) Tohle je holt trošku vyšší level, no...

MirusD
30.07.2018

Chvilku trvalo, než mě kniha chytla, ale pak jsem byla zvědavá, jak budou příběhy pokračovat, co ještě vyplave a hlavně jak dopadnou. A tu je moje největší zklamání - nenastal žádný zvrat. Prostě jak se všichni sešli, tak se i rozešli a všechno jde dál, bez toho, aby se aspoň něco vyřešilo. Vím, že v životě to tak chodí, ale u knížek mi to vadí.

fruitbueno
02.07.2018

Panoptikum postav na malém stísněném prostoru. Krátké úseky textu, absence klasické přímé řeči a každá postava s tajemstvím. Zvláštní čtení.

BaS1972
04.05.2017

Po přečtení Podivného případu se psem jsem se těšila na něco podobně poutavého. Příběh ale nesplnil má očekávání. Pokud není nic lepšího, pak přečíst lze, ale otisk v paměti příliš nezanechá.

panjan
04.04.2017

Brilantní psychologický román, ikdyž postrádá výraznější dějovou linku, odkládá se velmi nesnadno. Mám pocit, že autor musel prožít desítky životů se stovkami lidí, aby mohl napsat tak pravdivou žáležitost. Při čtení jsem se občas cítil docela nahý a obnažený.
Vězte, že až se příště bude v plaveckém bazénu při pohledu na vysportované tělo neznámé slečny zabývat nemístnými erotickými fantaziemi, njeste v tom sami :-)