Aki12 Aki12 komentáře u knih

Králíčkovy sebevraždy Králíčkovy sebevraždy Andy Riley

Nevíme, co králíčka vede k touze skoncovat se životem a je nám to v zásadě jedno. S pobavením sledujeme, jakými způsoby se o to pokouší. A někdy to má ale fakt promyšlený!! Je to fakt ušák jeden!

13.02.2018 3 z 5

Sobecké prasátko Sobecké prasátko Andy Riley

Ať už je Prasátkův důvod k sobeckosti jakýkoliv, jedno je jisté, servítky si nebere s nikým a tak to má v některých situacích i být!

13.02.2018 3 z 5

Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Ursula Poznanski

Kniha mě nejvíce bavila v částech , kdy jsme se ocitli ve světě Erebos. Je pravda, že popis tohoto světa byl často docela dost důkladný, aby si ho každý mohl dobře představit a vžít se tak do herního světa, ale na druhou stranu bych se nedivil, kdyby zrovna tyhle části některé čtenáře, kteří zrovna hraní her na počítači neholdují, nudily.
Člověk po dočtený knihy, zjistí, že spisovatelka nenápadně a zábavnou formou a bez přehnaného moralizování poukazuje na nebezpečí hráčského fanatismu a upřednostňování herního světa před tím reálným. V dnešní době počítačů a vyspělých IT technologií je to velmi aktuální téma. Příběh mi přišel jako velice originální nápad.
Úplný konec s rozuzlením mi přišel trošičku slabší a hlavně, jak je tady často psáno, dost nereálný a mohl být více propracovaný a rozepsaný, ale i tak to knize na kvalitě zas až tolik neubralo.

13.02.2018 4 z 5

Hulk Hulk Paul Jenkins

Hulk je asi moje nejoblíbenější postava, takže očekávání byla veliká. Nakonec jsem dostal úplně něco jiného, než jsem čekal, ale i tak se jednalo o docela průměrnou záležitost. Více Hulků potěšilo. Jediný mínus bych dal za konec. Byl takový strašně rychlý a na jedné stránce mají páku na záporáka a po otočení stránky jako kdyby něco chybělo, prostě najednou záporák odlítá a nikdo neřekl ani slovo jak k tomu došlo.

10.02.2018 2 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Vynikající nápad, který měl tak obrovský potenciál. Kniha je plná krásných, lehce a vzdušně působících popisů. Obsahuje spoustu zajímavých myšlenek, které člověka nutí se zamyslet nad svými vlastními hodnotami.
I když chápu, že ne každému se zalíbí, a to díky již dříve zmiňovaným popisům. V polovině knihy je jedna kapitola, kde je popisováno co Dorian dělal, proč a jak to dělal. Zde jsem se modlil, ať kapitola skončí! Bez těchto stran by se kniha, dle mého názoru, klidně obešla.
Ale i přesto se pak kniha vrací zpět na svou úroveň. A zalíbila se mi postupná přeměna Doriana z nevinného mladíka v záporného parchanta.

10.02.2018 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Karel Čapek již tenkrát napsal velmi nadčasové dílo odrážející atmosféru tehdejší doby. Kniha je o smyslu všedního života - je to výprava, která objevuje i v nejobyčejnějším lidském životě nekonečnou krásu a veliké možnosti. Najdeme v něm ponaučení a zamyšlení nad problematikou válek a smyslu lékařství.
Naprosto skvostné dílo!

10.02.2018 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dívka v ledu je vynikající, svižný příběh plný napětí. Opravdu jsem byl napnutý od samého začátku až do konce. Postavy jsou překvapivě dost reálné a i ty vedlejší postavy, které se objevili jenom na chvíli, jsou skvěle propracované.
Kniha neměla žádná slepá místa nejspíše díky skvělému rozdělení do kapitol! To bylo asi na knížce to nejlepší!
Finální rozuzlení příběhu mě poměrně dost překvapilo, a i když mám čich na určení vraha, tady jsem překvapivě narazil! GRATULUJI :D.
Vřele doporučuji!

10.02.2018 5 z 5

Thor Thor Jack Kirby

Kniha na začátku nabídne retro příběh, který byl celkem fajn.
Ovšem to hlavní nastává příběhem RAGNARÖK, který byl po celou dobu naprosto dokonale nakreslený! Příběh, i když byl pěkný, měl občas díry a člověk si řekne zda tam nechybí stránka. Epické scény z bitevních polí, kde je dobojováno jsou super, ale naopak ty kde se bojuje jsou příliš strohé. Za mě se zbytečně velká část knihy věnuje metafyzičnu na úkor mlácení kladivem.

09.02.2018 3 z 5

X-Men X-Men Chris Claremont

Pro mě se tento díl stává jeden z nejlepších - alespoň prozatím - knih, které v rámci "Nejmocnějších hrdinů Marvelu" vyšly. I když jsme s knihou dostali jenom dva příběhy, byl jeden lepší než druhý!
První příběh "X-Men: Premiéra" je návratem k původnímu týmu, který vede profesor Xavier. Lidský příběh o tom, jak se naučit žít na místě, kde jsou úplně cizí lidé s kterými musíte vycházet, ale hlavně na tom novém místě, musíte vycházet sami se sebou a se svou odlišností.
Skutečně silný příběh přichází ve chvíli, kdy se začtete do komiksu "Co bůh miloval, člověk zabil". Na rovinu si řekneme, že tento komiks byl mnohem, mnohem lepší než ten první. Do děje je mnohem více zanášena temnota každodenní reality a lidského chování. Příběh je nepříjemně univerzální a aktuální.
Na závěr dodat, že "Nejmocnější hrdinové Marvelu 12: X-Men" stojí o vaši koupi, protože to pro vás bude ta nejlepší volba, kterou uděláte!!

09.02.2018 5 z 5

Rozvrácená země Rozvrácená země Victoria Schwab

Druhý díl této nové a už pro mě boží série, byl opravdu o hodně lepší než ten minulý.
Nechybělo napětí, kterým tato kniha přetékala, ale i beznaděj. Ta, nás stísňovala každou novou kapitolou. Také příběh se více posunul a už je tedy zřejmé, co můžeme příště očekávat.
Knihu jsem si parádně užil a myslím, že další díly budou jen a jen lepší!

03.02.2018 3 z 5

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Srdce času je rozhodně lepší než první díl. Pro čtenáře se příběh konečně začíná rozjíždět. A kombinace našeho světa s časodějnictvím, byla opravdu skvělá. Zvlášť když se příběh odehrává na dětském táboře! Vasilisa a její společníci si užijí spousty akce a dobrodružství a rozhodně nedostanou šanci se nudit, což samozřejmě platí i pro samotné čtenáře. Autorka vytvořila vskutku pozoruhodný svět a já už se nemůžu dočkat, až zjistím, kam to povede dál, protože konec mě opět navnadil na další díl.

24.01.2018 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Autor s velkou lehkostí i dokonalým souladem propojil humor, ironii, sarkasmus i vnitřní pohnutí. Je krásné, že toho zatrpklého starého parchanta začnete zbožňovat! Což je strašně krásné umění autora! Muž jménem Ove pobaví, dojme a dost možná i rozbrečí.

06.01.2018 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Zvláštní, děsivá, zvrácená...stejně jako doba ve které se děj odehrává. Psaná stylem, který v čtenáři probouzí zlé předtuchy. Opakující se věty, opakující se motivy... Celou knížku od začátku do konce provází smrt, ale až na konci se objeví ve své skutečné podstatě. Prostě pan Kopfrkingl válí, slizák jeden psychoušskej.
A jako takovou malou radu: Při čtení si doporučuji nakoupit spousty rakviček a věnečků pro zlepšení atmosféry :D.

06.01.2018 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Příběh byl místy poutavý ale přesto mě moc nezaujal. Vyzdvihl bych pouze závěr knihy a zajímavý styl, kterým je Krysař napsán. Jsem rád, že kniha měla pouze něco kolem 80 stránek, neboť se obávám, že bych další strany navíc nezvládl. Navíc pořádek slov a jazyk, kterým je to napsané mi nesedl. Ztrácel jsem se v tomto díle a chvílemi mi připadalo, že jsem musel více přemýšlet nad smyslem věty, než nad příběhem samotným.

06.01.2018 2 z 5

Spider-Man Spider-Man Joseph Michael Straczynski

Já jsem zatím víc než spokojený. Jako představení minulosti a budoucnosti postavy je tahle knížka pecka. Spidermana nemám rád, nikdy sem neměl, hlavně kvůli tomu jak se mimo kostým furt lituje, ale tady je fajn, a dostáváme vlastně tři poměrně zásadní příběhy v nichž svoje břemeno získá a následně se s ním vyrovná. K tomu pak stručná pěkné bonusy, které opět potěšily :).

Avengers Avengers Stan Lee

Od knihy "Nejmocnější hrdinové Marvelu 1: Avengers" jsem jako od úvodu do nové komiksové série čekal trochu víc. Je sice pravda, že se v knize nachází pár skvělých popisu různých hrdinů, jejich příběhů, ale to vše pohřbili, když uprostřed sešitu dali nejméně tři odkazy na minulé díly, které jste logicky nečetli.
Kniha je možná vhodná pro komiksové nadšence, kteří utratili všechny své peníze za "Ultimátní komiksový komplet!"
Další negativum vidím v ukecanosti všech postav.
Děj je skvělý jenom na konci.
Sbírka "Nejmocnější hrdinové Marvelu 1: Avengers" rozhodně nezačala nejlépe.

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Zápletka a rozuzlení je výborná a o příběhu se to říci dá také. Přesto se zde objeví i pár chvil, kdy se začnete nudit a spíše se těšíte na objevení vraha, kterého jsem překvapivěl uhádl :).

Mečové moře Mečové moře Robert Anthony Salvatore

Po dost povedém minulém díle, kterým mě Salvatore opravdu překvapil, zde máme návrat na jeho typický styl! Hrdinové se opět po hlavě vrhnou do dalšího dobrodružství. Hlavní záporná postava, k jejímuž boji s Drizztem celou knihu směřujeme, je bohužel nezajímavá a konečná pointa i vcelku očekávaná. I přesto bylo shledání s Drizztem a jeho přáteli zábavné. I když bylo asi mé poslední.

Batman: Ticho: Kniha druhá Batman: Ticho: Kniha druhá Jeph Loeb

Naprostá komiksová pecka! Závěr skvělé temné detektivní ságy s Batmanem opravdu geniálně promyšlený komiks, u kterého vás konec rozhodně posadí na prdel! Teda až na příběh, který jsem čekal rozhodně namakanější. Chvíle mi jsem se v tom trošičku ztrácel, ale to nevadí! Přesto je to snad nejlepší komiks s Batmanem!

Batman: Ticho: Kniha první Batman: Ticho: Kniha první Jeph Loeb

Byl jsem hodně příjemně překvapen, protože často hledám kvalitní komiksy a u DC se mi to mockrát nepovedlo!
Ale tenhle komiks je úplně něco jiného!! Hned od začátku mě překvapila báječná detailní kresba a rozmanitost děje, kdy se můžeme setkat s mnoha superhrdiny z DC světa. Skvělé jsou i ikonické momenty, který je tu opravdu požehnáno.
Batman: Ticho (svazek první) prostě udělá radost každému fanouškovi komiksů, i když v životě nečetl ani jeden příběh od DC!