Batman: Ticho: Kniha první

Jednou za čas se sejde scenárista a kreslíř, aby vytvořili příběh… a místo toho stvoří něco mnohem víc. Jeph Loeb a Jim Lee jsou právě takovým týmem a jejich novátorský přístup k batmanovské řadě jim přinesl mimořádné uznání nejen kritiky, ale i příznivců komiksové literatury. Ve dvanácti kapitolách vyprávějí příběh o přátelství a zradě. Příběh, který ovlivní život jak Batmana, tak Bruce Wayna. Temný rytíř se v tomto komiksu utkává se spoustou známých padouchů. Včetně obrovského Killer Croca, děsivého Scarecrowa, nesmrtelného Ra's al Ghula, rozpolceného Two-Face, hádankami posedlého Riddlera… a dokonce i samotného Jokera. Ale něco mu nesedí. Aby dokázal celý rébus rozlousknout, musí se spojit s nebezpečnou Catwoman a postavit se svému starému příteli – Supermanovi. Postupně se Batman dostává blíž a blíž k tajemnému muži v obvazech, který, zdá se, se všemi manipuluje. Jenže dostat se k němu blízko a porazit ho, to jsou dvě zcela odlišné věci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/327200/batman-ticho-kniha-prvni-TJU-327200.jpg 4.4231

DC komiksový komplet (1.)

Batman: Hush: Part 1 (2015)

Komiksy, Sci-fi
Vydáno:, Eaglemoss Collections, BB art

Pitbullka

Krátký, svižný příběh plný akce, který mě vážně bavil. Určitě se pustím do dalších dílů.

doktorking

Perfektni kresba a perfektni pribeh sice trosku prekombinovany mnozstvim postav ale rozmanivost zloduchu tomu jen pomaha(Jokera zboznuji podle me to nejlepsi co Dc stvorilo)a v neposledni rade i perfektni cena.Dc komplet na rozjezd hned plny pocet bodu i kdyz pribeh Ticho je docela mezi fanousky proflakly porad patri k tomu lepsimu od Batmana.Co se tohohle kompletu tyce tak se priznam ze Dc mam rad jenom kuli Batmanovi a hlavne jeho dokonalym padouchum.Ty ostatni od Dc moc nemusim kupuji stejne jako u cerveneho marvela pouze svoje oblibence(tam plati uplne stejne jako tady ze co sesit a hrdina to jina kvalita takze nechapu ze to nekdo muze sbirat cele sou to zbytecne vyhozene prachy!!!!).Celkove urcite Ticho doporucuji na me sice malo temne ale stale kvalitni.

Aki12

Byl jsem hodně příjemně překvapen, protože často hledám kvalitní komiksy a u DC se mi to mockrát nepovedlo!
Ale tenhle komiks je úplně něco jiného!! Hned od začátku mě překvapila báječná detailní kresba a rozmanitost děje, kdy se můžeme setkat s mnoha superhrdiny z DC světa. Skvělé jsou i ikonické momenty, který je tu opravdu požehnáno.
Batman: Ticho (svazek první) prostě udělá radost každému fanouškovi komiksů, i když v životě nečetl ani jeden příběh od DC!

OldaB

Moderní příběh s fantastickou kresbou. Ideální začátek pro ty, co si chtějí doplnit vzdělání v komiksové oblasti.

dexterman
09.10.2017

No upřímě to docela nudilo . A to je batman můj oblíbenec . Což se nestává tak snadno aby mě nudil zrovna on . Příběh je takový dost rozvláčný . Zapojení Supermana nebylo na škodu . Ilustrace také pěkná . No doufám však , že kniha druhá bude lepší .

victhoros09
16.09.2017

Co k tomu říct... příběh žádná pecka, kresba taky nic moc

FireOfFilth
18.08.2017

Hodnotím knihu jako celek. Ticho je skvělý příběh Batmana s poměrně hodně postavami. Každopádně příběh baví a je napínavý od začátku do konce. Kresba Jima Leeho je velmi líbivá, pro někoho však tuctová. Kdo má rád Batmana tak tento komiks by neměl vynechat.

RaggamuffinSVK
10.08.2017

Absolútne namakaný detektívny príbeh s množstvom známych postáv, perfektnou kresbou a pravou temnou atmosférou. Aj keď je toho v niektorých momentoch na stránkach až priveľa, tempo neustále graduje a donúti vás siahnuť aj po druhom dieli.

Madax
29.07.2017

Takto podle mě Batman NEMÁ vypadat. Spousta pestrobarevných figur, co se neustále mlátí a ještě do toho pouští hlášky, to opravdu nemusím. Batman má být dle mého spíš zasmušilý detektiv a jeho příběhy mají být ponuré, inteligentně napsané, těžící z lidskosti hlavního hrdiny a ostatních postav, ne jako tato maškarní přehlídka pro děcka. Navíc ten děj je opravdu vycucaný z prostu, přesně podle návodu "nacpat tam co nejvíc postav, nechat je bojovat s Batmanem a nakonec vymyslet nějakou šokující pointu, která to celé jakože vysvětlí." Záporáci jsou trapní, nevzbuzují žádný respekt, jak by také mohli, když nikoho nezabijí a ani jejich zločinecká činnost není zrovna působivá. Dokonce i sám velký Joker tu má jen roli lapky a podržtašky. Kresba je prvoplánovitě líbivá, s důrazem na poprsí ženských hrdinek a muskulaturu Batmana. I když to je taková ptákovina, přesto jsem se při čtení celkem bavil, asi jako při sledování filmu Batman & Robin. Nechápu však celkovou oblíbenost tohoto díla.

Placi
13.07.2017

Skvělý detektivní příběh s napínavým dějem a úžasnou kresbou.

Jury
07.06.2017

Chuťovka ;)

Ivan Kučera
02.05.2017

„Najskôr ma zradilo moje telo. Potom sa pridalo i moje mesto. Asi sme obaja príliš starí.“ S týmto skvelým komiksom som sa prvý raz v živote stretol v roku 2017 v rámci DC komiksového kompletu, ktorý u nás na jar toho roka začal vychádzať. Prvý diel (zo šesťdesiatich) bol venovaný práve Tichu, pričom ale tento Batmanov príbeh bol rozdelený na dve časti a ako druhý zošit kompletu vyšlo práve Ticho II. Prvé, čo ma zaujalo na „jednotke“, bola prekrásna, fascinujúca vizuálna stránka. Parádna obálka, fantastická kresba (hoci treba dodať, že v niektorých okienkach je toho - všetkého – už až príliš, strácate sa v tom a neviete, na čo presne sa pozeráte: alebo je tam veľa detailov, alebo je tam len jeden detail natiahnutý na celé okienko), výborný chrbát (keď vedľa seba postavíte všetkých 60 zošitov, vyjde vám z neho jedna veľmi pekná vecička) a v neposlednom rade kvalitný, super voňajúci papier. Súčasťou zošitu je nielen dobrá tvrdá väzba, ale tiež viacero zaujímavých sprievodných textov. Parádnym bonusom je potom koniec, kde nájdete do češtiny preložený, historicky prvý mini-príbeh s Batmanom (vtedy ešte Bat-Manom) z roku 1939 (ktorý je síce strašný, ale je to historická kuriozitka a treba si ju svojím spôsobom vážiť) a obálky jednotlivých zošitov, v ktorých Ticho I. vychádzalo na pokračovanie v USA. Mimoriadne „technické“ prevedenie je však len jednou časťou. Druhou je výborný príbeh, ktorý predstavuje silného Batmanovho súpera, na ktorom je v prvej časti najlepšie to, že ho v tejto knihe takmer vôbec nevidíme. O to je to zlovestnejšie, pretože ovplyvňuje všetkých zásadných hrdinových protivníkov, ale i priateľov. Možno ma udivilo, ako bleskovo sa je Bruce Wayne schopný prezliecť z operného smokingu do kostýmu (ale OK, to je asi prekliatie komiksov) a objavenie všetkých najzásadnejších Batmanových súperov a spojencov je miestami troška samoúčelné (najviac do očí udrie asi relatívne úplne zbytočná návšteva Metropoloisu), ale inak bomba, do tohto sa oplatí investovať peniaze. Páčilo sa mi to viac, ako niektoré „ultimátne“ batmanovky (napr. Batman: Rok jedna).

P1tr
26.04.2017

Start unikátní (alespoň na naše poměry) komiksové kolekce se velice vydařil a přináší jeden z nejznámějších moderních Batmanovských příběhů, který již od začátku dává jasně najevo, že tady nebude zdaleka nic tak, jak se na první pohled zdá a v průběhu příběhu nás čeká spousta nečekaných zvratů a událostí. Ačkoliv nejsem zastáncem rozdělování již kompletně vydaných děl na dvě části, musím uznat, že v tomto případě to nebylo vůbec na škodu, neboť je příběh hutný natolik, že v každé ze dvou částí se toho stane tolik, že pauza na rozdýchání mezi jednotlivými díly přijde vhod. Navíc "cliffhanger" na konci první části je brilantní.

Lukinator
11.04.2017

Skvělý začátek ale konec byl podle mě kratší než v druhé části kde je příběh kratší. Celý příběh řeší záhadu kdo ovládá padouchy ? Nový Batmanův nepřítel ? Nebo starý nepřítel s novými triky ? Tot otázka. Podle mě nejlepší komiks Batmana :)

Loxias
30.03.2017

Skvele vykreslena atmosfera batmana, super kresba a pro me zatim asi nejlepsi serie co mi prosla rukama.

Janiss_89
13.03.2017

Překvapilo mě to a rovnou naštvalo, protože druhou knihu jsem si nekoupila:p Jednoznačně výborně napsané myšlenky Bruce a celkový styl se mi líbil (a víc bavil) než u Marvelu.

EricNor
16.02.2017

Kresba je dokonala, proste v ameru je komiks prumyslovym odvetvim. Vytvarne uz to takova slava neni. Pribeh tam je docela ok, alw jeho podani je silene, dialogy strojene, banalita atrida banalitu, detinske invektivy. Proste batmanovska klasika. Komplex se mi libi. Uz mam ctyri dily a nejlepsi je Green lantern. Batman pro me byl vzdycky slaby

jarynek
12.02.2017

Pěkný příběh, super kresba (především do Catwoman je těžké se nezamilovat:)), jen ten výlet do Metropolisu mi nějak nesedl. Už se těší na rozuzlení. V rámci DC série výborný začátek.

SedllY
01.02.2017

Batmana znám nejvíc toho od S.Snydera a ve srovnání s ním je tenhle svazek celkem o ničem.. Superhrdinové se tam hrnou ze všech stran, což moc nevyhledávám. Bubliny komunikace většinou nezajímavé. Jediné výrazné plus vidím v pěkné kresbě. Každopádně Joker na konci navnadil na knihu druhou a ještě tomu šanci za těch pár korun dám. :)

IvoB
28.01.2017

Byl jsem hodně příjemně překvapen. Jednou z nejsilnějších stránek tohoto svazku je báječná detailní kresba a rozmanitost děje, kdy dostává svou menší roličku ohromné množství postav z DC univerza. O ikonické momenty tu opravdu není nouze. Děj sice mohl být trošku ucelenější a méně epizodický, ale to už je jen menší povzdechnutí. Batman: Ticho (svazek první) prostě udělá radost každému fanouškovi komiksů či slavného detektiva.
Celá recenze: http://vecnykritik.cz/recenze-batman-ticho-kniha-prvni-dc-komiksovy-komplet-1/

martinstefko
20.01.2017

K vydání v podstatě nemám co vytknout. Velmi se povedlo, a to především jako skvělý úvod do série, která má co nabídnout. Je vidět, že se s tím tvůrci trochu více piplali, že je zde více zajímavostí. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/01/1355-dc-komiksovy-komplet-1-batman.html

hroubek
19.01.2017

Komentář se vztahuje k celému příběhu Ticha. Jinak jsem velmi rád, že tu vychází DC komiksový komplet, který sice mohl být zajímavější na postavy, ale rozhodně velký palec nahoru.

Tohle je jeden z nejlepší mainstreamových komiksů o Batmanovi. Ticho jsem četl před pár lety a zanechalo ve mě samé pozitivní dojmy. A i druhé čtení stojí za to. Jelikož jsem se mohl mnohem více soustředit na příběh plný intrik, zrady, a velmi osobní pomsty. Jeph Loeb přišel s opravdu zajímavým příběhem, který Batmana protáhne hodně ošklivými věcmi a několikrát ho srazí na kolena. O to více pak funguje skutečnost, že Batman není dokonalý, dělá chyby a bez přátel by tento útok neustál. Komiks má úžasnou kresbu od Jima Leeho, na kterou je radost koukat a doslova se jí kochat. Navíc Lee krásně kreslí dámské charaktery, které jsou mnohdy až moc sexy. Hodně moc se mi líbilo, že v komiksu se objeví skoro každá důležitá postava(Robin, Superman, komisař Gordon, Alfréd) z Batmana a i jeho nejslavnější protivníci. Od Jokera, Hádankáře, Killer Croca, Poison Ivy a mnoho další. Další věc, která se mi hodně moc líbila, je že komiks je plný odkazů(zmrtvýchvstání několika postav) a detailů z Batmanovi historie. V flashbackách si připomeneme co se stalo Jasonovi, Barbare, nebo se dozvíme něco o postavách, kteří oblékaly úbor Robina. Jedinou obrovskou nevýhodou tohoto kolosu, je fakt, že ke konci to působí až zbytečně překombinovaně a některé dílky skládačky zapadly až moc náhodně. Batman: Ticho je parádní komiks, ke které mu se jistě někdy vrátím a už teď se na to těším.

LadyCharlene
11.01.2017

Nemohla jsem odolat, za cenu 49 Kč jsem si to prostě koupit musela. Teprve mám za sebou jen pár komiksových knih a historii komiksových postav mám načtenou jen z internetových zdrojů, ale tahle kniha byla boží. Začínám mít ráda Batmana, z knihy mi vyplynulo, že to není tak typickej superhrdina, a to se mi líbí. Musím se přiznat, že jsem si tuto knihu koupila především proto, že jsem doufala, že se tam objeví Harley, co na to říct? Měla jsem tam všechny tři Sirény, což mě velice potěšilo, jen mě trošku zarazily jejich vztahy, no jo, holky jsou holky. Když už jsem u těch vztahů, velmi jsem si užívala společné chvilky Batmana a Catwoman, opravdu by byli nádherný pár. Nesmím zapomenout na mého miláčka Croca, poprvé jsem tu postavu viděla ve filmu Sebevražedný oddíl, zamilovala jsem si ho, když já si vždycky zamiluju takovýho "mutantíka" :D. Takže jsem si za 49 korun pořídila hned 4 oblíbence. Kresba byla většinou skvělá, ale chvíli jsem se trošku ztrácela, v tom je to kouzlo komiksů, pokaždé si všimnete jiného detailu. Doporučuji i nováčkům v komiksovém světě, Jsou zde náhledy do Batmanovy minulosti,

Lenka.Vílka
09.01.2017

Jsem fakt moc ráda, že můžu mít Ticho ve své knihovně. Magické a nádherné dokonalo.

Kopta
08.01.2017

První komiksová zkušenost z Batmanem. Upřímně řečeno z toho mám lehce rozporuplné pocity. Asi hlavně protože po příběhové stránce to je povedený kousek, který se mi velice líbil. Po estetické stránce jak je celý komiks stylizovaný mne do rozpaků přivádí onen chaos v jistému. Což ale rozhodně není věc, která by nějak význačně měnila důležitost a hodnotu díla. Za mne skvělé uvedení do světa Temného rytíře a DC universa.

IvankaM
08.01.2017

Jeden z nejlepších komixů, co jsem kdy četla. Na rozjezd DC komixového kompletu dokonalost. Naposledy mě takhle moc bavila snad akorát Wonder Woman. Jeph Loeb je můj nejoblíbenější scénárista. Moc se těším na další díl. Jen tak dál.

Pazďa
07.01.2017

První kniha série DCKK je vítaným obohacením knihovničky k upadající série červeného Marveláckého UKKčka. Samotné Ticho se samozřejmě kultovní Batmanský příběh a první knížka zakončená povedeným cliffhangerem dává jen úvod k hlavnímu dění. Bonus první knížky série je věhlasný Detective comics 27 z roku 1939, první výskyt Batmana, což je vtipné ohlédnutí za moderním netopýřím komiksem. Naději dodáv i fakt že podle editačního plánu DCKK neupadne tak rychle jak červená série Marvelu.

Atlantis
06.01.2017

Pokud srovnáme s prvními díly černého a červeného UKK, vychází DC UKK jako jasný vítěz. Moderní příběh (který má stejně většina čtenářů raději než ty staré - dívám se na tebe, červené UKK) se čte perfektně, kresba se mi líbila hlavně ve "flashbacích" a první Batmanův komiks je vítaným doplňkem.

Čelo
05.01.2017

Můj první DC komiks a hned zaujal čestné místečko v knihovničce. :-)
Celkově za kresbu a příběh dávám 95%

zuzak07
04.01.2017

Zatím ten nejlepší komiks o Batmanovi, co jsem četla. Napínavý příběh dokonale podkreslený a se správnou atmosférou. Těším se na pokračování.

Batman komiksy DC Comics

Autoři knihy