Batman: Ticho: Kniha druhá

V druhém díle komiksu Batman: Ticho se Temný rytíř utkává se spoustou známých padouchů, včetně Scarecrowa, Ra's al Ghula, Two-Face, Riddlera... a dokonce i samotného Jokera. A postupně se Batman dostává blíž a blíž k tajemnému muži v obvazech, který se všemi manipuluje. Jenže dostat se k němu blízko a porazit ho, to jsou dvě zcela odlišné věci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/328573/batman-ticho-kniha-druha-k8y-328573.jpg 4.4211

DC komiksový komplet (2.)

Komiksy
Vydáno:, Eaglemoss Collections, BB art

Schredel

8/10
Pokračování předchozího děje které mi už nepřišlo tak době jako první část. Avšak stále je to výborný komiks který stojí za přečtení.

jarynek

Autoři nás seznámili víceméně se všemi hlavními kladnými i zápornými postavami Batmanova univerza. Na to kolik tam bylo postav, tak příběh celkem dával i smysl. A k tomu výborná kresba - především na ženské postavy je radost pohledět:).

Aki12

Naprostá komiksová pecka! Závěr skvělé temné detektivní ságy s Batmanem opravdu geniálně promyšlený komiks, u kterého vás konec rozhodně posadí na prdel! Teda až na příběh, který jsem čekal rozhodně namakanější. Chvíle mi jsem se v tom trošičku ztrácel, ale to nevadí! Přesto je to snad nejlepší komiks s Batmanem!

OldaB

Také druhý díl drží laťku vysoko, zakončení naplňuje mé očekávání.

dexterman
10.10.2017

Kniha druha pro nne daleko lepši než ta první . Děj mà spád . Ilustrace stejně dobra jako V první knize . Tohle mne opravdu bavilo daleko více .

FireOfFilth
18.08.2017

Hodnotím knihu jako celek. Ticho je skvělý příběh Batmana s poměrně hodně postavami. Každopádně příběh baví a je napínavý od začátku do konce. Kresba Jima Leeho je velmi líbivá, pro někoho však tuctová. Kdo má rád Batmana tak tento komiks by neměl vynechat.

RaggamuffinSVK
10.08.2017

Nie je o čom. Vyvrcholenie série je šokujúce a pri čítaní som naozaj nedokázal robiť prestávky a celé Ticho som zlhtol na jeden šup. Opäť musím chváliť kresbu. Z DC kompletu ide pre mňa o jednu zo sérií, ktorý mi najviac sadla a vybrala si trvalé miesto v mojej pamäti.

Placi
13.07.2017

Perfektní zakončení skvěle rozjetého a brilantně nakresleného detektivního příběhu!

Jury
10.06.2017

O neco slabsi nez 1 cast...

Ivan Kučera
12.05.2017

„To malo byť čo? Vtip? Teraz sa o teba ozaj začínam báť.“ V podstate rovnaké resp. podobné, ako Ticho I. Príbeh je natoľko akčný a plný úžasných kladných, záporných aj „sivých“ postáv (výskyt mnohých z nich je však dosť samoúčelný, najviac mi udrel do očí Lex Luthor), že sa jednoducho nemáte kedy nudiť a poriadne si túto vizuálne nádherne spracovanú komiksovú batmanovskú jazdu užívate. Musím však priznať, že druhý diel ma bavil už o čosi menej, pripadalo mi proste všetkého (postáv, zvratov, udalostí...) priveľa a ani pri druhom prečítaní dvojky som niektoré momenty nepochopil, tak dôkladne (až príliš?) boli zamotané. Každopádne, v Tichu II. sa príbeh dostáva na svoj koniec a dochádza k nevyhnuteľnému rozuzleniu... ktoré je však na prvé prečítanie až príliš zamotané a prekombinované. Obávam sa, že ak by som sa nad ním zamyslel detailnejšie, by mnohé časti Ticha I (a zrejme aj Ticha II) nedávali zmysel. Ale čo, kašľať na to, je to farebné, je to bombastické, je to veľkolepé, bohovsky to vonia, úžasne sa tým listuje a bonusom sú parádne obálky na konci + kuriózny batmanovský komiks z roku 1939 (kedy sa čitatelia historicky prvý raz dozvedeli, prečo sa z Brucea stal Batman – vražda rodičov).

P1tr
26.04.2017

Druhá část výtečného komiksového díla pokračuje ve vysoce nastavené laťce a sebevědomě jí udržuje až do závěrečného rozuzlení, což je obdivuhodný výkon, neboť není lehké uspokojivě zakončit nadějně rozjetý zvratovitý příběh. O to více je nutné ocenit nejen tento druhý díl, ale celý komplet Ticho jako celek, který ukazuje Batmana v klasické podobě tak, jak ho z filmů příliš neznáme - tedy nejen jako akčního hrdinu, ale také jako schopného detektiva. Nádherná vizuální stránka je pastvou pro oči, ale to čtenář od komiksů očekává a tak když ke krásným pohledům na stránky přičtete výtečný příběh, vyjde vám téměř dokonalé komiksové dílo.

Čelo
25.02.2017

Skvělé završení série a proto dávám druhému dílu 96 % :-)

SedllY
05.02.2017

Daleko lepší, promyšlenější než 1. díl. Konečně vše dávalo smysl a nebylo to přeplácané.. :) Ale pro mě je číslo 1 Batman od S.Snydera.

martinstefko
30.01.2017

Navázání na minulost se musí ocenit. Ale díky tomu, že má Batman mezi svými padouchy Clayface, dá se všechno, co nejde nějak pořádně vysvětlit, hodit na něj. Tohle mi prostě kazí dojem a ten scénář najednou nevyznívá tak chytře, jak by se chtěl tvářit. Kresba Jima Leeho mě ale pořád baví, i když třeba v tomhle případně mi ještě zajímavější přišla netradiční, která je použita pro flashbacky. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/01/1361-dc-komiksovy-komplet-2-batman.html

Kopta
21.01.2017

Celkově vzato, jelikož jde o pokračování prvního dílu, tak je druhý komiks stylizován stejně. Což jsou právě ty malé trny v oku, ale nepřijde mi to jako úplná katastrofa. Stejně jako u prvního komiksu. Příběh je napínavý, zajímavý a rozhodně vás obohatí o svět Batmana. K tomu se nedá asi říct nic lepšího.

Atlantis
19.01.2017

POZOR! Nečtěte v této knize úvodník, připravíte se o značnou část překvapení!

Musím tentokrát dát "pouze" čtyři hvězdičky, ale byl jsem celkově velice spokojený. To, kdo bude Hush (tedy česky Ticho) jsem si myslel už od minula. Netušil jsem sice, jak to autoři zamotají, ale povedlo se jim. Kresba klasicky výborná, rozpoznáte, kdo mluví, jaký útok právě provádí apod., což po několika červených UKK velice oceňuji. Příběh jsem hltlal, i když posledních pár stran bylo podle mne zbytečné motání již tak zamotaného klubka, nestěžuju si. Na co si ale stěžovat musím, je použitá barva a typ písma. Možná se vám to bude zdát jako banalita, ale Batmanovi "myslící" bubliny, a že jich tady je, se velmi špatně čtou a ruší to požitek z kvalitního komiksu. Závěrečná klasika je vítanou třešničkou na dortu.
DC komplet si zatím drží kvalitu a hlavně jsem od něj dostal to, co jsem čekal od červeného UKK - počátky hrdiny a k tomu zajímavý příběh. I když jsem pravidelný odběr neplánoval, Green Lanterna si za dva týdny určitě koupím.

hroubek
19.01.2017

Komentář se vztahuje k celému příběhu Ticha. Jinak jsem velmi rád, že tu vychází DC komiksový komplet, který sice mohl být zajímavější na postavy, ale rozhodně velký palec nahoru.

Tohle je jeden z nejlepší mainstreamových komiksů o Batmanovi. Ticho jsem četl před pár lety a zanechalo ve mě samé pozitivní dojmy. A i druhé čtení stojí za to. Jelikož jsem se mohl mnohem více soustředit na příběh plný intrik, zrady, a velmi osobní pomsty. Jeph Loeb přišel s opravdu zajímavým příběhem, který Batmana protáhne hodně ošklivými věcmi a několikrát ho srazí na kolena. O to více pak funguje skutečnost, že Batman není dokonalý, dělá chyby a bez přátel by tento útok neustál. Komiks má úžasnou kresbu od Jima Leeho, na kterou je radost koukat a doslova se jí kochat. Navíc Lee krásně kreslí dámské charaktery, které jsou mnohdy až moc sexy. Hodně moc se mi líbilo, že v komiksu se objeví skoro každá důležitá postava(Robin, Superman, komisař Gordon, Alfréd) z Batmana a i jeho nejslavnější protivníci. Od Jokera, Hádankáře, Killer Croca, Poison Ivy a mnoho další. Další věc, která se mi hodně moc líbila, je že komiks je plný odkazů(zmrtvýchvstání několika postav) a detailů z Batmanovi historie. V flashbackách si připomeneme co se stalo Jasonovi, Barbare, nebo se dozvíme něco o postavách, kteří oblékaly úbor Robina. Jedinou obrovskou nevýhodou tohoto kolosu, je fakt, že ke konci to působí až zbytečně překombinovaně a některé dílky skládačky zapadly až moc náhodně. Batman: Ticho je parádní komiks, ke které mu se jistě někdy vrátím a už teď se na to těším.

Pazďa
18.01.2017

Ticho pokračuje po dobrém cliffhangeru první knihy ve stejně dobrém tempu kde hází pořád další a další záporáky a další a další zvraty. Celé je to provázeno vzpomínkami a budováním vztahu s Catwoman. Odhalení hlavního záporáka by málokdo tušil a konec mě nezklamal. Bonus tohoto čísla je další old-shool Detective komiks #33 přičemž zajímavostí tohoto čísla je první náhled na Batmanský tragický zrod.

Lenka.Vílka
18.01.2017

Co začalo v prvním díle, pokračovalo v druhém a mé nadšení neopadlo. A celkově jsem ráda, za tuhle verzi vydání, protože původní byla prostě drahá (teda, ta část, která byla ještě k dostání). A přehled říká, že se máme ještě na co těšit. Ja se teda těším.

proskovajoho
09.07.2013

Celkově se pro mě TICHO stalo prozatím nejlepším komiksem, jaký jsem četla! Skvělá kresba, příběh - který vás drží v napětí, protože tápete a hledáte kdo by to mohl být, ale vlastně vůbec netušíte (alespoň já ne) . K tomu to množství postav, starých známých, kteří nesmí chybět. Krása a nádhera!

3DD!3
20.07.2012

Hodně silné ukončení TICHA, které přivede další staré známé záporáky a odhalí konečně toho hlavního bouchače co za tím vším stojí. Přiznám se bez mučení, že jsem tipoval někoho jiného. Takže hodně přijemné překvapení.

-spacilost-
30.03.2012

Výborné zakončení kriminálního příběhu. Nemůžu než doporučit : )

Batman komiksy DC Comics

Autoři knihy