Batman: Ticho: Kniha první

Batman: Ticho: Kniha první https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327200/bmid_batman-ticho-kniha-prvni-TJU-327200.jpg 4 238 35

DC komiksový komplet série

Jednou za čas se sejde scenárista a kreslíř, aby vytvořili příběh… a místo toho stvoří něco mnohem víc. Jeph Loeb a Jim Lee jsou právě takovým týmem a jejich novátorský přístup k batmanovské řadě jim přinesl mimořádné uznání nejen kritiky, ale i příznivců komiksové literatury. Ve dvanácti kapitolách vyprávějí příběh o přátelství a zradě. Příběh, který ovlivní život jak Batmana, tak Bruce Wayna. Temný rytíř se v tomto komiksu utkává se spoustou známých padouchů. Včetně obrovského Killer Croca, děsivého Scarecrowa, nesmrtelného Ra's al Ghula, rozpolceného Two-Face, hádankami posedlého Riddlera… a dokonce i samotného Jokera. Ale něco mu nesedí. Aby dokázal celý rébus rozlousknout, musí se spojit s nebezpečnou Catwoman a postavit se svému starému příteli – Supermanovi. Postupně se Batman dostává blíž a blíž k tajemnému muži v obvazech, který, zdá se, se všemi manipuluje. Jenže dostat se k němu blízko a porazit ho, to jsou dvě zcela odlišné věci.... celý text

Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Eaglemoss Collections , BB art

Batman: Hush: Part 1 , 2015

P1tr
26.04.2017 5 z 5

Start unikátní (alespoň na naše poměry) komiksové kolekce se velice vydařil a přináší jeden z nejznámějších moderních Batmanovských příběhů, který již od začátku dává jasně najevo, že tady nebude zdaleka nic tak, jak se na první pohled zdá a v průběhu příběhu nás čeká spousta nečekaných zvratů a událostí. Ačkoliv nejsem zastáncem rozdělování již kompletně vydaných děl na dvě části, musím uznat, že v tomto případě to nebylo vůbec na škodu, neboť je příběh hutný natolik, že v každé ze dvou částí se toho stane tolik, že pauza na rozdýchání mezi jednotlivými díly přijde vhod. Navíc "cliffhanger" na konci první části je brilantní.

Lukinator
11.04.2017 4 z 5

Skvělý začátek ale konec byl podle mě kratší než v druhé části kde je příběh delší. Celý příběh řeší záhadu kdo ovládá padouchy ? Nový Batmanův nepřítel ? Nebo starý nepřítel s novými triky ? To vše se dozvíte v téhle knížce. Podle mě nejlepší komiks Batmana :)

Janiss_89
13.03.2017 5 z 5

Překvapilo mě to a rovnou naštvalo, protože druhou knihu jsem si nekoupila:p Jednoznačně výborně napsané myšlenky Bruce a celkový styl se mi líbil (a víc bavil) než u Marvelu.

jarynek
12.02.2017 4 z 5

Pěkný příběh, super kresba (především do Catwoman je těžké se nezamilovat:)), jen ten výlet do Metropolisu mi nějak nesedl. Už se těší na rozuzlení. V rámci DC série výborný začátek.

SedllY
01.02.2017 3 z 5

Batmana znám nejvíc toho od S.Snydera a ve srovnání s ním je tenhle svazek celkem o ničem.. Superhrdinové se tam hrnou ze všech stran, což moc nevyhledávám. Bubliny komunikace většinou nezajímavé. Jediné výrazné plus vidím v pěkné kresbě. Každopádně Joker na konci navnadil na knihu druhou a ještě tomu šanci za těch pár korun dám. :)

IvoB
28.01.2017 5 z 5

Byl jsem hodně příjemně překvapen. Jednou z nejsilnějších stránek tohoto svazku je báječná detailní kresba a rozmanitost děje, kdy dostává svou menší roličku ohromné množství postav z DC univerza. O ikonické momenty tu opravdu není nouze. Děj sice mohl být trošku ucelenější a méně epizodický, ale to už je jen menší povzdechnutí. Batman: Ticho (svazek první) prostě udělá radost každému fanouškovi komiksů či slavného detektiva.
Celá recenze: http://vecnykritik.cz/recenze-batman-ticho-kniha-prvni-dc-komiksovy-komplet-1/

martinstefko
20.01.2017 4 z 5

K vydání v podstatě nemám co vytknout. Velmi se povedlo, a to především jako skvělý úvod do série, která má co nabídnout. Je vidět, že se s tím tvůrci trochu více piplali, že je zde více zajímavostí. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/01/1355-dc-komiksovy-komplet-1-batman.html

hroubek
19.01.2017 4 z 5

Komentář se vztahuje k celému příběhu Ticha. Jinak jsem velmi rád, že tu vychází DC komiksový komplet, který sice mohl být zajímavější na postavy, ale rozhodně velký palec nahoru.

Tohle je jeden z nejlepší mainstreamových komiksů o Batmanovi. Ticho jsem četl před pár lety a zanechalo ve mě samé pozitivní dojmy. A i druhé čtení stojí za to. Jelikož jsem se mohl mnohem více soustředit na příběh plný intrik, zrady, a velmi osobní pomsty. Jeph Loeb přišel s opravdu zajímavým příběhem, který Batmana protáhne hodně ošklivými věcmi a několikrát ho srazí na kolena. O to více pak funguje skutečnost, že Batman není dokonalý, dělá chyby a bez přátel by tento útok neustál. Komiks má úžasnou kresbu od Jima Leeho, na kterou je radost koukat a doslova se jí kochat. Navíc Lee krásně kreslí dámské charaktery, které jsou mnohdy až moc sexy. Hodně moc se mi líbilo, že v komiksu se objeví skoro každá důležitá postava(Robin, Superman, komisař Gordon, Alfréd) z Batmana a i jeho nejslavnější protivníci. Od Jokera, Hádankáře, Killer Croca, Poison Ivy a mnoho další. Další věc, která se mi hodně moc líbila, je že komiks je plný odkazů(zmrtvýchvstání několika postav) a detailů z Batmanovi historie. V flashbackách si připomeneme co se stalo Jasonovi, Barbare, nebo se dozvíme něco o postavách, kteří oblékaly úbor Robina. Jedinou obrovskou nevýhodou tohoto kolosu, je fakt, že ke konci to působí až zbytečně překombinovaně a některé dílky skládačky zapadly až moc náhodně. Batman: Ticho je parádní komiks, ke které mu se jistě někdy vrátím a už teď se na to těším.

Lenka.Vílka
09.01.2017 5 z 5

Jsem fakt moc ráda, že můžu mít Ticho ve své knihovně. Magické a nádherné dokonalo.

Kopta
08.01.2017 4 z 5

První komiksová zkušenost z Batmanem. Upřímně řečeno z toho mám lehce rozporuplné pocity. Asi hlavně protože po příběhové stránce to je povedený kousek, který se mi velice líbil. Po estetické stránce jak je celý komiks stylizovaný mne do rozpaků přivádí onen chaos v jistému. Což ale rozhodně není věc, která by nějak význačně měnila důležitost a hodnotu díla. Za mne skvělé uvedení do světa Temného rytíře a DC universa.

IvankaM
08.01.2017 5 z 5

Jeden z nejlepších komixů, co jsem kdy četla. Na rozjezd DC komixového kompletu dokonalost. Naposledy mě takhle moc bavila snad akorát Wonder Woman. Jeph Loeb je můj nejoblíbenější scénárista. Moc se těším na další díl. Jen tak dál.

Pazďa
07.01.2017 5 z 5

První kniha série DCKK je vítaným obohacením knihovničky k upadající série červeného Marveláckého UKKčka. Samotné Ticho se samozřejmě kultovní Batmanský příběh a první knížka zakončená povedeným cliffhangerem dává jen úvod k hlavnímu dění. Bonus první knížky série je věhlasný Detective comics 27 z roku 1939, první výskyt Batmana, což je vtipné ohlédnutí za moderním netopýřím komiksem. Naději dodáv i fakt že podle editačního plánu DCKK neupadne tak rychle jak červená série Marvelu.

Atlantis
06.01.2017 5 z 5

Pokud srovnáme s prvními díly černého a červeného UKK, vychází DC UKK jako jasný vítěz. Moderní příběh (který má stejně většina čtenářů raději než ty staré - dívám se na tebe, červené UKK) se čte perfektně, kresba se mi líbila hlavně ve "flashbacích" a první Batmanův komiks je vítaným doplňkem.

Čelo
05.01.2017 5 z 5

Můj první DC komiks a hned zaujal čestné místečko v knihovničce. :-)
Celkově za kresbu a příběh dávám 95%

zuzak07
04.01.2017 5 z 5

Zatím ten nejlepší komiks o Batmanovi, co jsem četla. Napínavý příběh dokonale podkreslený a se správnou atmosférou. Těším se na pokračování.

komiksy DC Comics Batman

Autoři knihy