Spalovač mrtvol

Koupit

Psychologický hororový román o pracovníku krematoria Karlu Kopfrkinglovi, z něhož se částečně vlivem nacistické ideologie, částečně tím, že byl ovlivněn orientální filosofií, stává maniak. Jde vidět, jak postupem děje se stává z člověka, který nadevše miluje svoji rodinu, bezcitný vrah, který propadl určité ideologii. Kniha byla zfilmována roku 1967 Jurajem Herzem v hlavní roli s Rudolfem Hrušínským....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34610/spalovac-mrtvol-34610.jpg 4.23272
Romány, Literatura česká
Vydáno, NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Kniha Spalovač mrtvol

Hobo

Film je skutečně dobrý, ale kniha je kniha.

Mygli

Brrr...

PetraParmova

Mám smíšené pocity. Kniha nebo film? Asi ten film.

stju

Miluju film, včetně jeho skvělého obsazení, takže při čtení knihy mi u jednotlivých postav automaticky naskakovala před očima jejich podoba, včetně hlasů. Za mne jedna z mála knih, kde mi připadá naprosto stejně kvalitní i filmová verze.

boxas

Skvělé, jedinečné, nezapomenutelné.

gacie

Prvních sto stránek byl těžký boj v čtení a v přesvědčování, abych knihu dočetla až do konce. Hlavní postava mi byla nesympatická od první chvíle. Nepřirozeně vzorný a úlisný. A závěr bylo opravdu silné kafe - to co provedl své manželce a synovi. To nikdy nepochopím. Po přečtení knihy jsem si jen říkala - co to sakra bylo?

tessie_m
30.12.2019

Celou knihu jsem se u děje nudila, až pár stran na konci se něco začalo dít a došlo ke zvratu.

markulka
25.12.2019

Neskutečný příběh, ironický a svým způsobem dosti zvrácený... Avšak mě velmi zaujal a určitě nelituji toho, že jsem jej zařadila k maturitní četbě.