Aki12 Aki12 komentáře u knih

Uncanny X-Men: Druhá generace Uncanny X-Men: Druhá generace Chris Claremont

Kniha je jako každý komiks ve své době jednoduchý, naivní a bez hlubší myšlenky. Postavy jsou dost nevýrazné a většinou se jenom střídají v tom, co zrovna někdo řekne. Některé příběhy jsou poutavé, ale nijak originální nebo výborné.
I tak jde o velice důležitý milník pro další knížky, které Claremont vytvoří, a jež budou dokonalé.

23.12.2018 3 z 5

Losos, který se odvážil vyskočit výš Losos, který se odvážil vyskočit výš Ahn Do-hyun

Už od začátku mi kniha připadala až moc motivační. V některých pasážích bylo cítit ono násilné filozofické podsouvání věcí. Například zamýšlením se nad smyslem života. Kniha je dojemná, nádherná, smutná a plná hlubokých myšlenek, ale rozhodně nic pro mě.

21.09.2018 1 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Příjemné oddychové čtení "typického svěrákovského" humoru. Víc snad dodat nejde.

21.09.2018 4 z 5

Ach jo, pozvdechl si mudla z malé země Česká republika, po přečtení Harryho Pottera a Prince dvojí krve. Jak to ta autorka vlastně dělá, že je to tak skvělé?! Proč máte po přečtení pocit, že se v knize nic nedělo, ale přesto jste se do ní zamilovali? Jak autorka dokázala nacpat napětí, emoce a hlavně onu těžkou dobu temna, o které se mnohokrát zmiňoval Brumbál do jedné knihy?
To se asi nikdy nedozvíme. Proto paní Rowlingové děkuji za vše co do teď napsala, a autora filmu Harry Potter a Princ dvojí krve, obviňuji z černé magie, kterou použil na vytvoření onoho příšerného filmu.

21.09.2018 5 z 5

Povolání žebrák Povolání žebrák Jean-Louis Debré

Ze začátku se mi kniha četla skvěle, všechno šlo popořadě, takže nebylo moc těžké se v knize zorientovat. Ale ke konci už to tak skvělé nebylo. I přesto zůstává kniha chytlavá a hlavně zajímavá.
Na závěr dodat, že po přečtení jsem se rozhodl, sem tam nějakému tomu žebrákovi tu pětikačku dát.

21.09.2018 2 z 5

Nepřítel v mé mysli Nepřítel v mé mysli Jill Hathaway

Příběh je opět velmi čtivý, napínavý a plný nečekaných zvratů. A stejně jako u prvního dílu vás okamžitě vtáhne do děje. Na rozdíl od prvního dílu, je na závěru kladen důraz, tudíž vás finále nadchne.
Kniha je určena spíše milovníkům žánru Young Adult.
Před začátkem čtení, doporučuji přečíst první díl, aby vám zbytečně neunikaly nějaké souvislosti a zbytečně jste si po celou dobu knihy nekladli otázky.

Vidím to, co vrah Vidím to, co vrah Jill Hathaway

Kniha je od začátku do konce čtivě napsaná, čemuž jistě napomáhají i velká písmenka a hlavně kvalitní překlad. Příběh byl zajímavý. Ale po detektivní stránce zcela nelogický.

21.09.2018 3 z 5

Uncanny X-Men: Dark Phoenix Uncanny X-Men: Dark Phoenix Chris Claremont

Tak tohle, tohle mě bavilo. Prvních pár stránek jsem se moc nebavil, ale postupně jsem začínal příběhu i kresbě přicházet na chuť. Můžu říct že hlavně závěr je fenomenální. Vše dávalo dokonalý smysl (teda až na chvíli, kdy každá z postav tak dvakrát skoro umřela). Líbilo se mi, že v komiksu nebylo nic, co byste měli znát z minulých dílů. Za což jsem byl rád, protože Marvel to tak velmi rád dělá. Musím ale dodat, že místy je komiks zbytečně rozvláčný. To mu ale na kráse vůbec neuškodí.

Trik Trik Emanuel Bergmann

Jak píše sám autor, tento román je dojímavý a zároveň usměvavý. Tohle všechno kniha dokonale splnila! Kniha je psána zajímavým stylem (jedna kapitola je z pohledu Mošeho a druhá z pohledu Maxe). Příběh je skvěle napsaný a vůbec se netáhne. I tak si myslím, že kniha zaujme jenom některé čtenáře, zvlášť ty, kteří ještě neztratili iluze.
Ps. Kniha by si zasloužila lepší obálku, protože tahle vůbec nezaujme, a také se netýká tématu knihy.

17.07.2018 4 z 5

Číselné jméno Číselné jméno Natalja Ščerba

Číselné jméno začíná být oproti ostatním dílům mnohem temnější. Intriky začínají být mnohem komplikovanější. Kvůli tomu ani nevíte, kdo je na čí straně, a kdo koho zradí. Svět, který autorka vytvořila, dostal v tomto díle mnohem více prostoru.
Díl je také mnohem akčnější což se mi zalíbilo, protože se děj zbytečně netáhl.
Doufám, že příští díl bude v podobném duchu!

17.07.2018 4 z 5

Příběhy Velkých strážců Příběhy Velkých strážců Brandon Mull

Krásné doplnění k celé sérii Spirit animals! Osobně si myslím, že každá povídka se má hodnotit zvlášť, protože jako celek, je těžké knihu hodnotit. Nicméně vřele doporučuji, po přečtení celé série.

17.07.2018 3 z 5

Údolí strachu Údolí strachu Arthur Conan Doyle

Stejně jako Studie v Šarlatové je tento příběh rozdělen na dvě části. První část je excelentní ukázkou Sherlokovské dedukce a Doylova literárního umění na poli detektivek. Druhá část, ačkoliv jsem se na ní absolutně netěšil, mě uchvátila. Dokonce se mi líbila více, než část první. Dokonalé v ní Doyle popsal napětí, strach, nenávist a zradu. Rozhodně si tenhle příběh nenechte ujít, protože za mě, je ze všech Sherlockových příběhů, ten nejlepší!

17.07.2018

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Arthurův styl a celkově Sherlock se mi strašně líbí, ale tohle mě zklamalo. Vraha jsem objevil už ve čtvrté kapitole. Kvůli tomu se mi děj strašně protáhl. V jedné části jsem si dokonce říkal, proč má Sherlock s Watsonem takovou trpělivost, když tady to bylo jasné jako facka!
Za mě, jeden z nejslabších Doylových příběhů!

17.07.2018 3 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Hodnotit knihu jako celek je velice těžké, protože každá povídka má jinou kvalitu a jiné poselství, které dokáže čtenář pochopit až v průběhu svého života. Nicméně svou originalitou a krásnou češtinou, kterou pan Svěrák perfektně ovládá, má kniha obrovskou hodnotu, kterou si umí vážit všichni milovnící života, jako takového!

(Část, ze které jsem plakal smíchy, ale i dojetím:
"Já už na Ježíška nevěřím.Věřil jsem do patnáctilet, protože jsem retardovaný a my to máme všechno zpožděné. Ježíšek není, Petře, řekl mi táta loni. Ale Ježíš,to si pamatuj,ten je. Kdyby nebylo Ježíše,tak by
naše utrpení bylo ještě větší. Táta říká,že nebýt Ježíše,on s mámou by ten kříž neunesli. Tak jsem si zapamatoval, že Ježíšek není a Ježíš je.)"

11.05.2018 4 z 5

Hodinová věž Hodinová věž Natalja Ščerba

Hodinová věž si i potřetí zachovala svou kvalitu. Kniha opět nadchne svým fantastickým světem plným napětí, přátelství, intrik, nástrah, ale hlavně hrátek s časem. Celkový svět, který autorka vymyslela je fantastický a i přesto, že by onen nápad mohl být mnohem lépe využit, stále stojí kniha za přečtení.

10.03.2018 4 z 5

Wolverine Wolverine Frank Miller

Nejdříve začnu těmi mínusy. Komiks je trochu ukecanější, než by musel být, ale na to by se dalo zvyknout. To, že je tam spousty stránek navíc, to je u Marvelu normální. Ale to, že veškeré akční scény se objeví na konci, a že jsou jenom na 3 stránky, to mě docela zklamalo.
Jako plusy můžeme považovat Millerovu kresbu, která se mi překvapivě líbila, hlavně při akci. Příběh je pro mě také velmi kladně hodnocený za svou originalitu a za skvělý nápad, přenést Wolverina do Japonska. Také se mi líbilo, že nemusíte číst ani znát Wolverine a přesto vám po celou dobu nebude nic unikat, protože u některých UKK se přímo vyžaduje znalost minulých komiksů.
I přesto všechno hodnotím komiks kladně a myslím, že stojí za to si ho přečíst.

22.02.2018 4 z 5

Ošidné ne-pravdy - Proč bezhlavé kuře běhá a další šílené věci, které prostě musíte vědět Ošidné ne-pravdy - Proč bezhlavé kuře běhá a další šílené věci, které prostě musíte vědět Michael Cox

Velice zajímavá kniha, která mě docela i pobavila. Kniha vám v některých částech otevře obzory a hlavně vám vysvětlí, že věda a celkově i získávání nových znalostí, lze i zábavnou formou!

22.02.2018 2 z 5

Velký návrat Velký návrat Varian Johnson

Velký návrat je oproti dvou minulým dílům opravdu o hodně lepší! Kniha je celou dobu napínavá až do konce a samotné zvraty, které jsem opravdu nečekal, jsou výborné! Zároveň musím dodat, že samotná kniha nás nutí zamýšlet se nad různými situacemi, u který jsou i naši hrdinové nejistí. Samotný závěr je asi nejlepší z celé knihy a díky němu si myslím, že stojí za to, si celou tuto sérii přečíst!

22.02.2018 3 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Tuto knihu (i přes Hrabalův styl) obdivuji, protože je psané s životní nadsázkou, do knihy jistě vkládal nějaké ze svých vlastních zkušeností a zážitků z války. Dojemné jsou hlavně autorem popisované vlaky s přepravovanými zraněnými vojáky a zvířectvem a v neposlední řadě tragický závěr. Ale co si budeme povídat, každý z nás si bude pamatovat hlavně situaci s tisknutím razítek :)

13.02.2018 4 z 5

Králíček sebevrah se vrací Králíček sebevrah se vrací Andy Riley

V porovnání s prvním dílem si náš ušák některé své nápady opakuje či aktualizuje. I přesto se v knize stále nalézá něco nového a šmrncovního, co vás donutí se smát, až se budete za uši popadat!

13.02.2018 3 z 5