Wolverine

Ze stránek komiksu Uncanny X-Men přichází Wolverinovo první sólové vystoupení! Zachycuje jeho cestu do Japonska, kde chce najít svou lásku, Mariko. Ale tam se Wolverine dozvídá, že si Mariko vzala jiného, aby splatila dluh svého otce. Rozzuřený zradou, bojuje Wolverine s tajemnou organizací jménem Ruka... a získává nového spojence. Stejně bojem posedlou a stejně divokou válečnici Jukio....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264167/big_wolverine-kRk-264167.jpg 490

Kniha Wolverine

Raido26
27.04.2021

Prostředí Japonska je neobvyklé, přes to krásné. Zároveň asi první retro, u kterého jsem si nepřišla, že čtu příběh cílený na děti. Je to změna, protože tohle je opravdu dospělý příběh. A i přes to, že je místy trochu zmatečný, tak nevím jestli je to mým okouzlením z toho, že jsem právě dočetla první Marvel retro, které jsem si užila, ale za mě je to parádních 5*/5*.

wullcann38
21.11.2020

No nepřijde mi to tak extra úžasný jak všichni říkají.

trudoš
24.01.2020

Nijak zásadně objevné, ale přesto fajn album. Kniha obsahuje všechny čtyři sešity první řady Wolverine z roku 1982, která vycházela ještě před mnohem delší a slavnější druhou řadou. Tu jsme měli možnost ochutnat prostřednictvím Comicsových legend vydávaných ve spolupráci nakladatelství Netopejr a Crew. Ale zpět ke Chrisi Claremonti s Frankem Millerem. Jak je jejich vyprávění krátké, tak šlape bez nejmenších zádrhelů. Slova nebobtnají do elaborátů ani se zbytečně neopakují, kresba je fantasticky dynamická i po těch letech a charakter věčně nabručeného Logana je zkrátka neodolatelný. Samozřejmě, že jak jde o komiks z jiného desetiletí, hraje se tu na emoce, které už dneska osloví asi jen fanouškovské staříky, jako jsem já. Ale stavba příběhu funguje parádně, akční spád také a láska k exotické Mariko je po všech stránkách uvěřitelná. Nic tu není navíc, vše podstatné je vtěsnáno do útlého balíčku, plného zuřivosti, mystiky, cti, nenávisti i hanby, jak se ostatně na Japonsko sluší a patří.

Gustik5
27.05.2019

Podle mého je tento komiks naprostá bomba. Ač Wolverine je velmi sympatická postava, týmové příběhy X-menů moc nemusím. Jeho sólovky mě pak ale velice baví a tady tomu není jinak. Potěšil i text o tom, jak vlastně tento mutant navštívil svět komiksu.

OldaB
02.01.2019

Miller v hlavní roli, takže budu nekritický. Takhle měl vypadat druhý film s Wolverinem. Ponořujeme se do nitra psychiky oblíbeného hrdiny, nic už nebude jako dřív. Mimochodem ten přesun do Japonska byl geniální nápad.

Atak
28.04.2018

Rosomák je super a proč by také ne když je to super hrdina že ;)

Wheelcrusher
29.03.2018

Mnohem zajímavější, než ten filmovej Wolverine v Japonsku, ostatně jako v případě (Starýho dobrýho) Logana... kdyby to zahrnovalo ještě pár následujících čísel (aniž bych spoileřil), možná bych se plnýmu hodnocení neubránil:)

Aki12
22.02.2018

Nejdříve začnu těmi mínusy. Komiks je trochu ukecanější, než by musel být, ale na to by se dalo zvyknout. To, že je tam spousty stránek navíc, to je u Marvelu normální. Ale to, že veškeré akční scény se objeví na konci, a že jsou jenom na 3 stránky, to mě docela zklamalo.
Jako plusy můžeme považovat Millerovu kresbu, která se mi překvapivě líbila, hlavně při akci. Příběh je pro mě také velmi kladně hodnocený za svou originalitu a za skvělý nápad, přenést Wolverina do Japonska. Také se mi líbilo, že nemusíte číst ani znát Wolverine a přesto vám po celou dobu nebude nic unikat, protože u některých UKK se přímo vyžaduje znalost minulých komiksů.
I přesto všechno hodnotím komiks kladně a myslím, že stojí za to si ho přečíst.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova