Údolí strachu

Koupit

Čtvrtý román Sira Arthura Conana Doyla je zajímavý už svou dvojdílnou výstavbou. Holmes v polovině příběhu není hrdinou v přímé akci, významnější role připadá spíše doktoru Watsonovi jako kronikáři, který věrně zaznamenává vyprávění o pohnutých osudech tajného Pinkertonova agenta, jenž se s nasazením všech sil potýká s nepřáteli v drsném prostředí hornického městečka, ovládaného zločinným spolčením....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/7404/udoli-strachu-CHj-7404.jpg 4.3322

Příběhy Sherlocka Holmese

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Books

The valley of fear, 1915

Kniha Údolí strachu

Kuža007

A opět je tu román se Sherlockem Holmesem a doktorem Watsonem. je rozdělen na dvě části. První část je jako vždy vyšetřování a druhá část je rozuzlení, i když v tomto případě v něm chybí Sherlock Holmes i doktor Watson. Vyšetřování je tady docela snadné, ale zábavné. A rozuzlení úžasné. V epilogu se navíc dovídáme, jak profesor Moriarty přelstil génia Holmese. Skvělý detektivní román, který byl, spíš tedy ta druhá část, i krásně zfilmován Jiřím Adamcem.

Isew
12.12.2019

Pokud bych byla nepolíbená knihami o Sherlockovi Holmesovi, tak bych byla nadšená. Takhle jsem rozuzlení tušila a wow efekt se nedostavil. To ale neznamená, že to není zajímavý příběh. Conan Doyle nezklame, ale na Psa Baskervillského to nemá.

maris123
10.06.2019

Sherlockovy myšlenkové pochody jako vždy vynikající. V druhé části jsem brzy odhadla rozuzlení a to mě trochu zkazilo celkový dojem.

Aki12
17.07.2018

Stejně jako Studie v Šarlatové je tento příběh rozdělen na dvě části. První část je excelentní ukázkou Sherlokovské dedukce a Doylova literárního umění na poli detektivek. Druhá část, ačkoliv jsem se na ní absolutně netěšil, mě uchvátila. Dokonce se mi líbila více, než část první. Dokonalé v ní Doyle popsal napětí, strach, nenávist a zradu. Rozhodně si tenhle příběh nenechte ujít, protože za mě, je ze všech Sherlockových příběhů, ten nejlepší!

StephenKingje
23.10.2017

Knížka má dvě poloviny.První kde se řeší případ a kde taky zjistíme kdo je vrah.Druhá je o tom jak zjistíme, proč se stala ta vražda.Musím se přiznat,že druhý díl byl lepší (lépe se četl).Ale vcelku mám na tuhle knížku kladný názor.Není to nic světaborného ale pěkné počtení co vás na pár dnů zabaví.

tesi04
11.10.2017

opravdu trochu jiný Sherlock.

13.09.2017

Tak trochu jiný Sherlock Holmes - už z důvodu oné dvojité výstavby, kterou zmiňuje anotace knihy. Ale ani zdaleka ne horší, než jiné jeho případy. Jedním slovem: výborné! :-)

Dadluska
07.05.2017

Pěkný a zajímavě propletený příběh, ale detektivky prostě nejsou mým šálkem kávy.

Složka 64
Složka 64