akdar72 akdar72 komentáře u knih

Ve vyšších kruzích Ve vyšších kruzích Viveca Sten

Řekla bych, že ještě lepší než první díl. Jsem zvědavá, zda se Nora a Thomas dají dohromady.

13.02.2019 5 z 5

Kočovná nevěstka Kočovná nevěstka Iny Lorentz

Taková hezká pohádka. Přečtu si další pokračování.

11.02.2019 5 z 5

Vražda na ostrově Lefkada / Vražedná past Vražda na ostrově Lefkada / Vražedná past Jan Cimický

Knihy pana Cimického mám ráda. I v těchto dvou detektivkách bylo mnoho psychologie a to mě baví.

07.02.2019 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Tři naprosto rozdílné příběhy, moc povedené.

05.02.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

No, já bych to přirovnala k prvotinám českých autorů, a to se jich v žádném případě nechci dotknout... Hezké, napínavé, ale je tam další potenciál...

31.01.2019 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Všichni se vyvíjíme.. Velmi emotivní kniha.

28.01.2019 5 z 5

Kniha snů Kniha snů Nina George

"Náhody jsou překvapivé jevy, jejichž smysl se ukáže až na konci. Nabízejí ti možnost změnit život a ty tu nabídku můžeš buď přijmout, anebo ji odmítnout."

25.01.2019 5 z 5

Dědictví kostí Dědictví kostí Dolores Redondo

Další díl série opět o něco čtivější. Jen mi vadil překlad, a to konkrétně často používané "odfrknout si". Myslím si, že paní překladatelka mohla najít jiný výraz.

22.01.2019 5 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Těším se z každého pokračování této série.

18.01.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Četla jsem několik knih z období druhé světové války. Ovšem tato byla dechberouci... Přežít, nedovedu si ani ve snu představit.

11.01.2019 5 z 5

Jak jsem potkal ryby / Smrt krásných srnců Jak jsem potkal ryby / Smrt krásných srnců Ota Pavel

Krásná čeština. A věta, která mi utkvěla "Nejskvělejší lidé jsou ti nejskromnější. To jenom hlupáci a ubožáci potřebují o sobě mluvit, aby sami ve svých očích vyrostli."

10.01.2019 5 z 5

Tajemný Etrusk Tajemný Etrusk Mika Waltari

Láska zaslepuje člověka natolik, že nechce vidět věci ani nad slunce jasnější...

08.01.2019 5 z 5

Před bouří Před bouří Diane Chamberlain

Krásná kniha.

19.12.2018 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Trochu chaotické, ale závěr velmi dobrý. Pro české autory mám slabost a tendenci nadržovat jim v hodnocení.

15.12.2018 4 z 5

Slavné případy soudce Ti Slavné případy soudce Ti Robert van Gulik

Moje první setkání s čínskou detektivkou. Líbí se mi styl psaní a postupné odhalování faktů.

04.12.2018 5 z 5

První pravidlo První pravidlo Robert Crais

Pike je opravdu hlavní hrdina se vším všudy. Příjemné čtení, napínavé a zajímavé téma.

03.12.2018 5 z 5

Doktore, to byste se divil! Doktore, to byste se divil! Patrick Taylor

V díle odskočíme myšlenkami na pány doktory. Jsem ráda, že jsem se o Kinky dozvěděla víc.

29.11.2018 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Vztahy mezi sourozenci jsou vždy složité, byť se rodiče snaží dělat věci dobře...

28.11.2018 5 z 5

Znesvětitel Znesvětitel Paul Finch

Hecka jsem si oblíbila. Těším se na další díly.

26.11.2018 5 z 5

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

Souhlasím, trochu zdlouhavé, ale námět byl skvělý a konec potvrdil, že nic není jen černé nebo jen bílé.

21.11.2018 4 z 5