Doktore, to byste se divil!

Čtenáři románů Patricka Taylora znají Kinky Kincaidovou jako pohodovou hospodyni, která se stará o dva často velice přepracované doktory. Příhody, které prožívá v malebném irském městečku Ballybucklebo, jsou tak opravdické, jako by tady žila odjakživa. Zdání však klame. Naše milá Kinky se narodila a vyrůstala jako Maureen O'Hanlonová na farmě v hrabství Cork v Irsku. Jako malá měla hlavu plnou snů, velké romantické srdce a k tomu zdědila po své matce zvláštní dar vidět, za hranice života', do říše tajemných sil - dobrých i zlých duchů a jiných kouzelných bytostí, jejichž srdceryvný nářek zaslechla kdysi poprvé za jedné zasněžené noci. Z dívenky vyrostla mladá sebevědomá slečna, která se nechce kvůli lásce vzdát svých snů a plánů. Roztáčí se napínavý příběh, ve kterém svou roli sehrají i staré irské legendy a pověry, příběh, který dívku nakonec dovede k poznání, že......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94050/doktore-to-byste-se-divil-94050.jpg 4.2101

Irish Country 4.

Literatura světová
Vydáno, Leda, Rozmluvy

An Irish Country Girl, 2009

Kniha Doktore, to byste se divil!

pedobro

Kinky je úžasná,ba... Ale mám ji ráda jako součást celku, tedy včetně pánů doktorů a postaviček Ballybucklebo, které mi tady chyběly...:-)

pepa4081

Oblíbil jsem si tuto sérii, ovšem až ji budu číst někdy znovu, tento díl vynechám. Je vlastně celý o hospodyni Kinky, jejím mládí a rodině. Kniha je v mnoha směrech poučná, tajemná, smutná, ale hlavně romantická. Kinkyn nápadník mi nebyl příliš sympatický a opravdu mne nezajímalo, kdy ji už zase políbí. Chyběli mi doktoři, chybělo mi Ballybucklebo i všichni jeho obyvatelé, ale hlavně humor, který se v této knize smrskl pouze na nekonečné opakování čéče.
Kniha není špatná, autor umí psát, pouze mi do série nezapadá a patří do kategorie slaďáků, kterým já se zdaleka vyhýbám.

bekule

3,5
Škoda že v tomto díle nedostali doktoři vůbec žádný prostor, Irské báje mám ráda ale protože jsem měla chuť na další příběhy doktorů, tak jsem byla spíše zklamaná.

soukroma

Jako první nahlédnutí do série jsem tedy nezvolila dobře. Není to doktorské povídání, ale čarodejnické, irské, mytické, a to mě nijak nebaví. Pověr až hrůza, a ještě na Štěpána zabíjejí střízlíky.

Kristy.Seb

Příjemná oddychovka, moc se mi líbila irská mytologie.

hrosik3
15.11.2019

Tak tato mě tedy nezaujala. Nudila jsem se.

jiri77
31.10.2019

Tak jsem se pustil do dalšího pokračování o doktorech ,tentokrát bez doktorů. Kniha se zaměřila na skvělou hospodyni Kinky, na její dospívání a první lásku. Naprosto skvělé, odpočinkové a pohodové čtení a ještě k tomu,nějaké ty Irské pověry a tradice.
Chvílemi až pohádkové četní ,až mi bylo líto ,že jsem si knihu nenechal na Vánoce, co by ještě více umocnilo atmosféru knihy.

hapac
23.05.2019

Ze začátku knihy jsem byla zklamaná, že to není o doktorech, ale pak jsem se začetla a příběh s nádechem tajemna s Kinky byl moc hezký.

Krásná katastrofa
Krásná katastrofa