Doktore, to byste se divil!

Čtenáři románů Patricka Taylora znají Kinky Kincaidovou jako pohodovou hospodyni, která se stará o dva často velice přepracované doktory. Příhody, které prožívá v malebném irském městečku Ballybucklebo, jsou tak opravdické, jako by tady žila odjakživa. Zdání však klame. Naše milá Kinky se narodila a vyrůstala jako Maureen O'Hanlonová na farmě v hrabství Cork v Irsku. Jako malá měla hlavu plnou snů, velké romantické srdce a k tomu zdědila po své matce zvláštní dar vidět, za hranice života', do říše tajemných sil - dobrých i zlých duchů a jiných kouzelných bytostí, jejichž srdceryvný nářek zaslechla kdysi poprvé za jedné zasněžené noci. Z dívenky vyrostla mladá sebevědomá slečna, která se nechce kvůli lásce vzdát svých snů a plánů. Roztáčí se napínavý příběh, ve kterém svou roli sehrají i staré irské legendy a pověry, příběh, který dívku nakonec dovede k poznání, že......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94050/doktore-to-byste-se-divil-94050.jpg 4.289

Irish Country 4.

Literatura světová
Vydáno, Leda

An Irish Country Girl, 2009

Kniha Doktore, to byste se divil!

hrosik3
15. listopadu

Tak tato mě tedy nezaujala. Nudila jsem se.

jiri77

Tak jsem se pustil do dalšího pokračování o doktorech ,tentokrát bez doktorů. Kniha se zaměřila na skvělou hospodyni Kinky, na její dospívání a první lásku. Naprosto skvělé, odpočinkové a pohodové čtení a ještě k tomu,nějaké ty Irské pověry a tradice.
Chvílemi až pohádkové četní ,až mi bylo líto ,že jsem si knihu nenechal na Vánoce, co by ještě více umocnilo atmosféru knihy.

hapac

Ze začátku knihy jsem byla zklamaná, že to není o doktorech, ale pak jsem se začetla a příběh s nádechem tajemna s Kinky byl moc hezký.

martiline

Tentokrát se o doktorech moc nepsalo ... zato jsem si užila životní příběh Kinky. V tom příběhu je skrytá moudrost našich předků ... "co se má stát, stane se" ... "co se nedá vyléčit, to se musí vydržet". Dnes máme pocit, že vůlí zmůžeme vše ... ale opak je pravdou.
Pěkné ... ačkoliv úsměvné ani v nejmenším.

bruntal

Výborně "odvyprávěno", ale přesto převládá zklamání pramenící z toho, že jsem čekal od knihy něco zcela jiného. Knihu jsem si chtěl přečíst pro obveselení a dostal jsem tísnivý až smutný příběh.

alnahu

Oddechová knížka z malé vesničky Ballybucklebo v hrabství Down v Severním Irsku v roce 1964 ,kde se právě chystají vánoce.V domácnosti doktora O´Reilyho vládne pevnou rukou hospodyně´Maureen Kincaidová -zvaná "Kinky" -je to tentokrát její příběh.Zdědila Kinky jasnozřivé schopnosti,až poté co všechno popsané prožila,nebo ty schopnosti měla již od narození?To se dozvíte v tomto opět čtivém díle.

akdar72
29.11.2018

V díle odskočíme myšlenkami na pány doktory. Jsem ráda, že jsem se o Kinky dozvěděla víc.

orson
02.11.2017

Oddechovka co dodat. Na rozdíl od ostatních knih série se děj odevzdává někde jinde, někdy jindy, jsou to v podstatě vzpomínky Kinky na její mládí... ale i tak to bylo čtivé a zajímavé.