Jak jsem potkal ryby / Smrt krásných srnců

Jak jsem potkal ryby Ota Pavel vědomě navázal na úspěšnou sbírku Smrt krásných srnců. Opustil definitivně svět sportovců a sportu a vrátil se opět do krajin svého dětství a mládí na Buštěhrad, na Berounku, k řekám, potokům a mořím... Hrdiny jeho povídek jsou opět členové rodiny v čele s "povedeným tatínkem", bratry Jirkou a Hugem, ale prim tu hraje příroda, ryby především ... A hlavně pokora a úcta k člověku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/181098/jak-jsem-potkal-ryby-smrt-krasnych-srncu-181098.jpg 4.660
Humor, Literatura česká
Vydáno · Leda

Kniha Jak jsem potkal ryby / Smrt krásných srnců

akdar72

Krásná čeština. A věta, která mi utkvěla "Nejskvělejší lidé jsou ti nejskromnější. To jenom hlupáci a ubožáci potřebují o sobě mluvit, aby sami ve svých očích vyrostli."

Namexis
06.11.2018

Kniha je vyprávění z autorova života a to se velmi dobře čte. Stránka za stránkou a ty ilustrace! Opravdu velmi skvělá knížka.

Vyomi
26.07.2018

Berounka, Křivoklátsko.... je úžasné číst o místech, která znám a mám rád. Příběhy jsem četl schválně pomaleji, abych neměl knihu přečtenou za pár večerů. Kniha plná radosti, ale i smutku a vzpomínek. Rodinná kronika, která na ca 300 stránkách vybarvila nejzlomovější momenty v autorově životě. Určitě se k ní opět vrátím.

LiKa00
23.07.2018

Skvělá knížka, hrozně moc hezky napsaná, opravdu moc se mi líbila. Jsem ráda, že jsem se k ní díky povinné četbě dostala.

Barbora216
12.07.2018

Miluju takovéhle české knihy, myslím si, že vyprávění z dob klukovských let čeští autoří umí úplně perfektně. Povídání o svém dětství, o dospělých a jejich životech očima malého kluka, o nevinných hrách.. to mě vždycky chytne za srdíčko. Jako bych se ocitla na stejném místě a prožívala všechno společně s hlavním hrdinou. Otu Pavla si přečtu pokaždé, když se budu chtít vrátit do dětských let, odpočinout si od starostí dospělého života a vydat se alespoň v knize do přírody. Krásné.

Richisa
09.12.2017

Příjemné čtení, které pohladí na duši. Ke knihám se obvykle nevracím, ale myslím, že toto je jedna z těch, které jde číst kdykoli, když je člověku smutno. Vyzařuje zde láska k přírodě, rodině i lidem.

Moc se mi líbilo - doporučuji

Sorrow
22.05.2017

Dojemné, úsměvné, lidské. Národní poklad, který by si měl přečíst každý!

JarsonvonBrzek
21.03.2017

Velice čtivá klasika. Některé povídky vykouzlí člověku úsměv na rtech, jiné přiblíží hrůzy války. Po přečtení jsem si opět uvědomil, že jsem se narodil do úžasné doby, kdy každý může říkat co chce a dělat co ho baví :)

TIP: Máte rádi Databázi knih?

povídky příroda vzpomínky

Ota Pavel