Ajrad1981 Ajrad1981 komentáře u knih

Zvěrolékař a kočičí historky Zvěrolékař a kočičí historky James Herriot (p)

Doporučuji nejen kočkomilům :-D

14.01.2016 5 z 5

Černý anděl Černý anděl John Connolly

Díky téhle knize jsem objevila Connollyho :-) Byla úžasná na první čtení, a když jsem si ji loni koupila a přečetla podruhé, byla pořád stejně skvělá. A od prvního přečtení toužím vidět sedleckou kostnici, kam jsem se bohužel zatím ještě nedostala.

14.01.2016 5 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Při čtení mi vadily politicko-sociální řeči, ty mě tedy fakt nebraly. A nudily. Bez nich by se mi to četlo o hodně líp.

14.01.2016 2 z 5

Zlo v Sethanonu Zlo v Sethanonu Raymond E. Feist

Má cenu něco dodávat? Za mě opět pět hvězdiček :-)

Stříbrný trn Stříbrný trn Raymond E. Feist

Kdybych měla říct, jestli se mi víc líbil druhý nebo třetí díl, tak bych dost váhala. Druhý díl je napínavější, tady se mi možná malinko víc líbil příběh. Každopádně opět skvělé.

Mág – Mistr Mág – Mistr Raymond E. Feist

Zajímavé bylo dělení děje na část na Midkemii a na část na Kelewanu; ta kelewanská se mi líbila trochu míň, ale jinak super, lepší než první díl

Mág – Učedník Mág – Učedník Raymond E. Feist

Úžasně vymyšlený fantasy svět kombinovaný se středověkými tématy. Přestože podle názvu knihy je hlavní postavou Pug, v pozdějším vývoji ustupuje do pozadí. Byl mi celkem sympatický, ale hrdinou číslo jedna nejen v téhle knize, ale v celé sáze, je Arutha. Přečteno na doporučení známého a čteno jedním dechem.

Brusinky Brusinky Barbara Nesvadbová

Ty fejetony jsou všechny na jedno brdo, rozhodně doporučuji číst tak jeden týdně. Pak by se možná dalo hodnotit líp

13.01.2016 2 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Nevolnictví, mor, války, pravý středověk. A taky nezdolné úsilí člověka žít, žít podle svých zásad a přesvědčení, vůle dosáhnout svého cíle. A také samozřejmě intriky a podlost bohatých, ale to asi nepatří jen do středověku ;-) Skvělá kniha, jsem moc ráda, že jsem ji díky Čtenářské výzvě 2015 objevila

13.01.2016 5 z 5

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Jak Simonu Monyovou nemusím, tahle knížka byla milým překvapením. Krásná, vtipná oddechovka.

13.01.2016 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Na začátku je vždy dobrá myšlenka, která se může zvrhnout nebo která může být zneužita. A přestože jsou v knize popisovány doby minulé, téma jako takové bude (asi) stále aktuální...

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Tahle kniha zanechává zvláštní pocit, místy mrazivý, místy depresivní, což ovšem neznamená, že by to byla špatná kniha. Naopak, je to hodně dobrá kniha o hodně špatných věcech, které se bohužel týkají přímo nás, naší minulosti, ať chceme nebo ne.

Apokalypsa podle Marie Apokalypsa podle Marie Patrick Graham

Souhlasím s názory ostatních, Evangelium podle Satana bylo jednoznačně lepší. Příběh v několika dějových a časových rovinách by mi nevadil, ale obsah už ano. Moudrost Matky Země, Nepřítel, který se ji snaží zlikvidovat, telepatie, kam se člověk podívá. Občas jsem se trochu ztrácela v tom, kdo je kdo, hlavně když se nějaká postava na chvíli opustila a opět o ní byla zmínka až po nějaké době. Tuhle knihu jsem četla podstatně déle, než jsem předpokládala, thrillery normálně nedokážu dát z ruky, tady to neplatilo. Navíc u Satana dokážu věřit, že ta kniha má reálné podklady, tady ale ne. Jako kdyby autor do thrilleru namíchal fantasy, ale složení se mu opravdu nepovedlo.

13.01.2016 3 z 5

Dramata Dramata Anton Pavlovič Čechov

Nemůžu si pomoct, ale mě Čechovova dramata opravdu nebavila. Višňový sad jsem vynechala, četla jsem ho na gymplu, nelíbil se mi a tudíž jsem ho číst znovu netoužila, ale ten zbytek nebyl o moc jiný. Znuděná vrstva obyvatelstva, která si radši bude pořád stěžovat na nudu, než aby začala něco proti nudě dělat, mě nezaujala a s jinými postavami to nebylo lepší. Nejvíc jsem očekávala asi od Racka (chyba!), ale zůstalo jen u toho očekávání. Nejlíp se mi četl Strýček Váňa, i když kdyby se rozvinul ten rýsující se milostný trojúhelník, měl by ten příběh aspoň nějaký děj. Taky mě mile překvapilo, že jsem v knize našla svoje jméno, byť jen jednou, protože jinak bylo schováno za domáckým pojmenováním (nejsem zvyklá na to, že by se moje jméno používalo v umění, tak běžné u nás opravdu není, v Rusku je možná na stupnici používanosti někde jinde). Jen kvůli strejci Ivanovi dávám tři hvězdičky, na víc to nestačí..

13.01.2016 3 z 5

Evangelium podle Satana Evangelium podle Satana Patrick Graham

Přidávám se k nadšeným komentářům. Naprosto super, napětí, nečekané zvraty - a v podstatě otevřený konec, takže si ani nemůžete oddechnout, že to všechno dobře dopadlo :-) Tuhle knihu jsem měla vypůjčenou, ale prostě jsem si ji MUSELA KOUPIT!

02.01.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knihy s tématem druhé světové války (zejména pokud se tak či onak týkají koncentračních táborů či osudů Čechů) mě něčím fascinují. Ano, je to fascinování (na rozdíl od thrillerů, které mám prostě ráda). Proto jsem se na Zlodějku těšila, i přes značně rozporuplné názory známých, kteří ji četli dříve než já. Říct, že mě kniha nezklamala, by bylo nevýstižné, slabé. Je úžasná! Mrazí vás, popláčete si, s napětím čekáte, co bude dál, co se stane. A nemá happyend, každý zemře - vypráví to přece Smrt...

02.01.2016 5 z 5

První části se mi zdály dost zdlouhavé a o ničem, ale jakmile začal samotný příběh, stálo to za to. Hlavně popis souboje byl neskutečný, až mě mrazilo. A to jednoznačně preferuji prózu! V celkovém hodnocení by to asi dosáhlo na tři hvězdičky, ale nejde míchat jablka s hruškami a prózu s poezií, a jako poezii tomu dám hvězdičky čtyři :-)

01.01.2016 4 z 5

Lucrezia Borgia - Dcera ďábla Lucrezia Borgia - Dcera ďábla M. G. Scarsbrook

Tak nějak nevím, jak hodnotit. Považovala jsem Lucrezii za travičku a, s prominutím, couru, takže jsem se těšila na knížku plnou jedu, úkladů, napětí. To všechno tam je, o to nic, ale Lucrezie je tam vylíčena málem jako světice, v tomhle podání to má pro mě poněkud limonádovou příchuť. Zkoušela jsem pohledat informace na netu a o jejích mladších letech evidentně panuje poněkud nejistota, co se jejího chování a skutků týče. Ale četlo se skoro samo, takže hodnotím čtyřmi hvězdičkami, přestože bych asi dala přednost zákeřné vražedkyni (svatí jsou nudní) ;-)

28.12.2015 4 z 5

Na vlastní pěst Na vlastní pěst Patrik Rozkovec

Vzhledem k tomu, že jsem pachatele odhalila asi ve třetině knihy, tak mě to potom moc nebavilo. Navíc ta nedůvěra v policii mi přišla až přehnaná

05.12.2015 3 z 5

Sloky lásky Sloky lásky Stěpan Petrovič Ščipačov

Na to, že knihy o lásce, ať už próza či poezie, nejsou můj šálek kávy, tak dost dobrý. Jedná se o oblíbené verše mojí mamky, já si to do oblíbených asi nezařadím, ale dát tomu tři hvězdičky (nebo méně!) by bylo krajně nefér. Takže za čtyři (hvězdičky, pochopitelně) :-D.

25.11.2015 4 z 5