Dramata

Soubor obsahuje hry:Darebák Platonov,Na hlavní silnici,Ivanov,Svatba,Racek,Strýček Váňa,Tři sestry a Višňový sad.

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97073/dramata-97073.jpg 3.85
Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno, Odeon

Kniha Dramata

Ajrad1981
13.01.2016

Nemůžu si pomoct, ale mě Čechovova dramata opravdu nebavila. Višňový sad jsem vynechala, četla jsem ho na gymplu, nelíbil se mi a tudíž jsem ho číst znovu netoužila, ale ten zbytek nebyl o moc jiný. Znuděná vrstva obyvatelstva, která si radši bude pořád stěžovat na nudu, než aby začala něco proti nudě dělat, mě nezaujala a s jinými postavami to nebylo lepší. Nejvíc jsem očekávala asi od Racka (chyba!), ale zůstalo jen u toho očekávání. Nejlíp se mi četl Strýček Váňa, i když kdyby se rozvinul ten rýsující se milostný trojúhelník, měl by ten příběh aspoň nějaký děj. Taky mě mile překvapilo, že jsem v knize našla svoje jméno, byť jen jednou, protože jinak bylo schováno za domáckým pojmenováním (nejsem zvyklá na to, že by se moje jméno používalo v umění, tak běžné u nás opravdu není, v Rusku je možná na stupnici používanosti někde jinde). Jen kvůli strejci Ivanovi dávám tři hvězdičky, na víc to nestačí..

Romeo a Julie
Romeo a Julie