Ajrad1981 Ajrad1981 komentáře u knih

Rychlost Rychlost Dean Koontz

První kniha od Koontze, kterou jsem četla - a super! Napětí, spád, chytrost, zvrácenost, to všechno tam je. Takže to určitě není poslední Koontzova kniha, co jsem četla :-)

16.11.2015 5 z 5

Knihu jsem začala číst v podstatě bez očekávání. Věděla jsem, že je žádaná a dobře hodnocená, tak jsem ji chtěla zkusit, navíc mě zaujal název. Ale nezkoumala jsem názory čtenářů, znala jsem jen anotaci. A byť už dávno nesplňuji věkovou kategorii, pro kterou je kniha určena, přečetla jsem ji jedním dechem. Je to čtivé, poutavé, napínavé. Má jen jednu, zato velmi podstatnou vadu. TEN PŘÍBĚH NEMÁ KONEC! :-D :-D Zůstává spousta otázek, takže pokud budu chtít znát odpovědi, musím sáhnout po pokračování. K tomu, abych dala pět hvězdiček, by to ale chtělo víc strašidelnosti
:-)

12.11.2015 4 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Úžasný! Pár nocí jsem se moc nevyspala, protože jsem knížku nedokázala zavřít :-D A jednu šifru jsem vyluštila dřív jak Robert Langdon :-D :-D

13.10.2015 5 z 5

Nevím proč ani čím, ale Alan mi nějak vzdáleně připomínal Švejka. Četla se tak nějak normálně, nic, co bych přečetla rychlostí blesku, ale ani nic, čím bych se horkotěžko prokousávala. Celkem zábavná, byť jsem se nelámala smíchy v pase. Podle mě lehčí oddechovka, relax. Dala bych 3a půl hvězdičky, kdyby to šlo, ale takhle zaokrouhluji na čtyři.

13.10.2015 4 z 5

Ivanhoe Ivanhoe Walter Scott

Nebylo to špatný, čtení mě vrátilo ve vzpomínkách k mému tehdejšímu hrdinovi Robinu Hoodovi, je to taková pohádka, kde dobro vždycky vyhrává

18.09.2015 3 z 5

Paměti kata Mydláře Paměti kata Mydláře Josef Svátek

Kniha mě celkem zklamala - ale možná bylo moje očekávání na začátku moc velké...

18.09.2015 2 z 5

Vražda v Greenwich Village Vražda v Greenwich Village Lee Harris (p)

Případy bývalé jeptišky byly takovými pohádkami na dobrou noc a vcelku mi splývají. Tohle jakoby napsal někdo úplně jiný - je to totiž mnohem zajímavější a napínavější čtení!

18.09.2015 4 z 5

Zahrada bestií Zahrada bestií Jeffery Deaver

Paulův úkol je těžko realizovatelný sám sobě, natož když je prošpikovaný zradou a okořenění pátráním chytrého a vytrvalého policisty. Nic není tak, jak vypadá, ale na obraty o 180° je Deaver specialista. Když k tomu připočtu pro mě zajímavé období a také fakt, že díky nedávné návštěvě Berlína jsem si některá místa dokázala vybavit (byť tohle už je jen pomyslná třešnička na dortu), nezbývá mi než dát pět hvězdiček :-)

14.09.2015 5 z 5

Poslouchej, zabíjej nebo zemři Poslouchej, zabíjej nebo zemři Sönke C. Weiss

Být to vymyšlený příběh, tak bych dala s bídou tři hvězdičky, drsné scény by šly popsat mnohem barvitěji, ale vzhledem k tomu, že se jedná o skutečný příběh, tak to v žádném případě není nutné. Právě ta opravdovost tomu dodává krutost sama o sobě, netřeba popisovat důkladně.

15.06.2015 4 z 5

Ladič pian Ladič pian Daniel Mason

Neotřelý, ale uchvacující příběh. V knize není žádná pořádná "akčnost", kterou miluji, a přesto mě ta kniha chytila a nepustila, dokud jsem nepřečetla poslední stránku! Asi nejlepší z knih, které jsem v poslední době četla

27.04.2015 5 z 5

Mnohomluvná smrt Mnohomluvná smrt Stanislav Češka

Četla se celkem dobře, příběh není špatný, věřila bych i tomu, že se to u nás fakt může stát, ale nedokázalo mě to strhnout. Na můj vkus moc málo akční :-)

22.04.2015 3 z 5

Zoo na zámku Zoo na zámku Gerald Durrell

Durrell nezklamal :-D

22.04.2015 5 z 5

Milovaná Milovaná Toni Morrison

Kniha zajímavá, popis otrokářství, pocitů černých otroků a myšlení bílých drsné, syrové, bez přikrašlování a alibismu. Hodnotila bych lépe, ale dojem mi značně kazí to "duchovno" v druhé části, nějak se mi k tomu nehodí a v mých očích příběh dost shazuje.

14.04.2015 3 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Na humornou knihu slabota, ještě že není moc tlustá. Za mě tak 50%

16.03.2015 3 z 5

Zítra začnu nový život! Zítra začnu nový život! Gilles Legardinier

Pokud mám zhodnotit děj jako takový, je to blbost. Když se bankovní úřednice rozhodne změnit život a začne se živit jako prodavačka, proč ne, ale to, jakým způsobem se snaží zaujmout a získat souseda, tak to vedle reality ani neprošlo. A hlavně je neuvěřitelné, že se jí to nakonec povedlo!
Ale kniha se čte celkem dobře, je tam několik úsměvných momentů, párkrát jsem se i pořádně zasmála a smích je zdravý, takže dávám tři hvězdičky.

02.03.2015 3 z 5

Popraviště Popraviště Val McDermid

Hlavně první část knihy mě absolutně nebavila, bylo to pomalé, nezáživné, bez akce, četlo se mi to dost špatně. Druhá část byla o něco lepší. A rozuzlení? Bylo jasné, že nebyl popraven opravdový vrah, takže mi vycházely dvě různé varianty řešení. K té, kterou zvolila autorka, jsem se přikláněla o něco míň, ale tak úplně nečekané to nebylo; nečekaný byl jenom ten propletenec osobních vztahů na konci. Jinak samotný příběh je zajímavý, ale dovedla bych si představit lepší zpracování ;-)

24.02.2015 3 z 5