Zoo na zámku

Prosté vyprávění anglického přírodovědce a beletristy o tom, jak založil na anglickém ostrově New Jersey vlastní zoologickou zahradu. Ve vyprávění o vlastní zoologické zahradě, navazujícím na knihu Zoo v kufru, líčí autor své zkušenosti i veselé příhody s nejrůznějšími zvířaty, přičemž uplatňuje osobitý humor a dokumentuje velké profesionální znalosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12254/zoo-na-zamku-12254.jpg 4.5113
Literatura světová, Humor, Příroda, zvířata

Vydáno: , Panorama

Menagerie manor, 1964

Kniha Zoo na zámku

Jellus

Krasne zvireci pribehy z jedne male Zoo. Z dnesniho pohledu nektere veci jsou uz nepochopitelne, ale management chovu zvirat v zoo se vyviji a jak byl zrejme pohled G. D. ve sve dobe nadcasovy, dnes se to tak jiz rict neda. Uzasna je myslenka, kdy kvantitu zacala nahrazovat kvalita chovu. Paradoxne v dobe psani vetsina druhu byla hojneji zastoupena a hlavne... Meli sve biotopy... Od te doby se odchovy v ZOO dari vyrazne lepe, ale domovin ubylo a lidi je o nejakych tech par miliard na Zemi vice... :(

Za nejvetsi prinos G. D. pro dnesni dobu povazuji jeho smysl, povzbudit zajem deti o zivou prirodu... O vzbuzeni otazek co, jak, proc... A verim, ze svymi knihami (nebo spise knizkami) dokazal zazehnout mnoho plaminku zajmu, lasky a vasne ke svetu kolem.

Schamila

Není jak mít svou vlastní ZOO, také bych to brala. Hezké popisky o chovu různých zvířat, někdy jsem nevěděla, o co jde, tak jsem si to chytře vyhledala na netu, a tak jsem poznala spoustu nových zvířat. Někdy úsměvné zážitky, někdy smutné .... jak už to se zvířaty chodí ...

Anasa

Milé historky ze ZOO, které nikdy nezklamou. Celkově mi knížka přišla nepromyšlená. Kapitoly uvozují úryvky z dopisů adresované Durrellovi, s obsahem kapitoly ale nijak nesouvisí. Také přechod mezi vyprávěním o jednotlivých zvířatech často chybí, prostě jen přijde další odstavec a s ním něco zcela jiného.

evickakyticka
26.10.2020

Durrell nikdy nezklame. Líbí se mi jeho historky se zvířaty, jeho zápal pro ochranu živočišných druhů. Tak by měl přemýšlet každý. A parádní kresby musím taky pochválit.

Zarazila mě snad jediná informace a to, že v pavilonu primátů se podávalo mléko nebo sunar. Nechápu proč a myslím, že to není moc přirozené. Ale vzhledem k roku, kdy kniha vznikla, se to možná dá pochopit.
PS: asi máme stejný názor jako Camilla928, jejíž komentář jsem četla až po napsání mého příspěvku:)

Camilla928
22.01.2020

pěkné odpočinkové čtení, zábavné historky... jen mě trochu rozčilovaly okamžiky, které by dnešní milovník a chovatel zvířat nikdy snad nedopustil, jako to, že krmí zvířata čokoládou, na všechny nemoci podává automaticky ATB a zvířata si pořizuje od překupníků.... avšak vzhledem k roku vydání, můžeme říci, že lze přimhouřit oko, protože je jiná doba a mnoho poznatků jak se o zvířata starat máme právě díky lidem jako byl pan Durell

ArwenAragorn
13.06.2019

Popis starostí se zvířaty a se Zoo. Opět skvělý humor.

malpet
27.05.2019

Poměrně útlá knížka, Durrell popisuje opět vtipné příhody se zvířaty i běžné starosti se ZOO. Nevybočuje ze standartu, kniha vhodná pro pěkně strávené odpoledne.

Taťka Hraboš
18.11.2018

Jako dosud vše od Durrella výborné. Kromě různých veselých i smutnějších příhod se zvířaty má člověk i možnost seznámit se se zákulisím a těžkostmi spojenými se zakládáním a provozem zoologické zahrady a v neposlední řadě i o jejich významu a účelu.