Da Vinciho kód

Brožované vydání světového bestselleru a předlohy filmu Šifra mistra Leonarda. Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Saunière. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Toto vydání je bez ilustrací a nákresů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44920/da-vinciho-kod-44920.jpg 4.46157

Robert Langdon 2.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Argo

The Da Vinci Code, 2003

Kniha Da Vinciho kód

archivářka115

Četla jsem jí už dávno, ale pamatuji si, že se mi moc líbila.

TaNya_

Tak opět jedna z těch, co jsem četla opakovaně. A ta obrazová verze byla opravdu užitečná. Jsem hrdý ateista a ač velmi tolerantní (život ve Vídni naučí respektovat úplně vše) tak tady jsem si vrněla blahem. Jojo i náboženství musí občas dostat na frak a nejlepší na tuto práci bude náš symbolog.

milena8281

Skvěle napsané, celou dobu jsem uvažovala, co je fikce a co skutečnost. Klidně by to mohla být všechno pravda, tak poctivě a opravdově je to napsané. Zároveň jsem měla chuť najít si všechny zmiňované obrazy i stavby na obrázcích a podívat se, jestli skutečně vypadají tak, jak je autor popsal. Některé informace nebo i myšlenky pro mě byly nové. Skvělá kniha.

martineden

Toto je pro mě odpočinková kniha se vším všudy. Napínavá, trochu přitažená za vlasy, ale fajn. A jako velké plus vidím motiv umění, člověk má hned chuť studovat dějiny umění.

Booklice

Tak tuhle knihu jsem si poprvé půjčila v knihovně asi v deváté třídě, ale v té době to prostě bylo ještě moc brzy. Když se mi před nějakou dobou dostal do ruky Počátek, líbilo se mi to tak, že mě to inspirovalo k přečtení všech Brownových knih. Začala jsem tedy od začátku podle toho, jak knihy psal (i když v podstatě nezáleží na tom, jak se čtou, protože jsou příběhy ucelené a i ty s Langdonem se dají číst v jakémkoli pořadí). Na Da Vinciho kód jsem se moc těšila, protože jsem o této knize moc slyšela, ale možná proto mě to trošku zklamalo, jelikož jsem měla až příliš velké očekávání. I když hodnotím 5 hvězdičkami a kniha byla opravdu skvělá, nějak jsem si představovala, že tím, jak je známá, bude nějaká jiná a speciální, lepší. Samozřejmě, že je úžasná a má originální téma, je napínavá a moc mě bavila, ale celkově je ostatním knihám velmi podobná. Myslím, že je známá hlavně tím, že to je ta kniha, kterou se Brown proslavil, ale to neznamená, že je lepší než ty jiné. Ale tohle je jenom můj subjektivní názor, protože myslím, že u Browna je hodně těžké hodnotit. Všechny knihy jsou geniální a já osobně je porovnávám jen na základě svého dojmu a tématu, které mi je u některých knih trochu bližší než u jiných. Andělé a démoni se mi proto líbili o kapku více. Už se těším na Ztracený symbol a Inferno.

liskistis

moc zajímavý příběh

ditul

Přečteno jedním dechem. Zajímavé, že jsem se dostala ke knize teď, kde se v ní píše, že procházíme obdobím zásadních změn.. Skončily dva tisíce let věku Ryb - a ryba, jak známo, je znamením Ježíše. Jak vám řekne každý astrolog, základní myšlenkou tohoto období bylo přesvědčení, že člověka musí řídit vyšší moc, protože sám za sebe nedokáže myslet. Bylo to tudíž období rozmachu náboženství. Teď jsme ovšem vstoupili do věku Vodnáře, který slibuje, že lidé poznají pravdu a naučí se uvažovat samostatně. Je to převratný myšlenkový posun a dochází k němu právě teď. --- Že by náhoda? Ale náhody přeci neexistují. str. 259 :)

a.b.wolf

Mám ráda Brownovky. Přivedl mě k nim taťka. Jako první sem "četla" (přesněji poslouchala audio knihu) Počátek a velmi mě chytl. Potom sem si začala od taťky jeho další knihy půjčovat...
Šifra mě velmi bavila. Je to fajn kniha. Viděla jsem nedávno i film a myslím že i ten se velmi povedl. Je to napínavé a má to opravdu zajímavý konec. DOPORUČUJI