Popraviště

Jednoho mrazivého dne v prosinci se ztratilo další dítě: třiáctiletá Alison Carterová z vesice na samotě Derbyshire. Pro mladého Georgea Bennetta, nově jmenovaného inspektora, je to začátek jeho nejdrásavějšího případu: vražda bez těla, vyšetřování plné slepých uliček a uzavřených tváří, výsledek, který odeznívá roky. O desítky let později konečně vyprávěl svůj příběh Catherině Heathcoteové, ale právě když se má její kniha vydat, snaží se Bennet záhadně stáhnout zpět. Má nové informace, které odmítá prozradit, informace, které ohrožují základy jeho existence. Catherine je nucená znovu zkoumat minulost s výsledky, které obrátí svět naruby. Napínavý psychologický dobrodružný thriller, který zkoumá, odhaluje a narušuje hranice mezi skutečností a iluzí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5043/popraviste-5043.jpg 4.170
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art

A Place Of Execution, 1999

Kniha Popraviště

janina66
03.05.2020

DOKONALÉ. Od začátku až do úplného konce velmi napínavé. Velice čtivé. Příběh dvou sympaťáků George a Tommyho, policistů, pátrajících po zmizelé holčicce Alison. Moc povedené.

konicekbily
18.04.2018

Je to psáno přesně tím stylem, který byl uplatňován při psaní detektivek ve druhé polovině minulého století v anglickém prostředí. Děj se mnohdy vleče, historky se opakují, dosud známé postupy se neustále memorují. Zápletka také není nejnovější, ale celkový dojem je u mne lehce nadprůměrný.

kaja77
14.04.2017

Nebudu lhát. Během čtení této knihy jsem zažila zaujeti, nudu, přeskakování odstavců, stran, prolistovani kapitol. Celkově bych asi kámošce ke čtení nedoporučila. Dočetla jsem jen proto abych měla do čtenářské výzvy knihu s jednoslovnym názvem.

Marekh
28.10.2016

Tato kniha byla průměrná.

Čekal jsem od této knihy mnohem více. Autorka se v některých částech opakuje (např. stejné historky o lidech, kteří byli odsouzeni pověšením, aniž se našlo tělo oběti). Předpokládal jsem, že muž, který byl obviněný z vraždy, není vrahem. Zbývalo ještě 100 stran, takže příběh musel mít nějakou gradaci s překvapivým závěrem.

Kniha mohla mít méně straň a patrně by to knize neublížilo, ba možná ještě více prospělo.

Námět knihy byl zajímavý a závěr knihy přímo děsivý. Nicméně autorka mne nepřesvědčila, abych si přečetl nějaké další knihy, které napsala.

Musím pochválit přebal knihy, který je moc pěkný.

Raymi
09.10.2016

Jedna z mých nejoblíbenějších knih.Příběh o zvráceném člověku, který dostal co si zasloužil.

ladynka
17.06.2016

Poznámka: Jednou ze zajimavostí na knize mi přijde vícero styčných bodů včetně zápletky s o několik let mladší "Muži, kteří nenávidí ženy." Překvapivost ohledně vyústění je záležitost hodně subjektivní. Dá se na něj přijít či ho vytušit, indicie zde rozhodně jsou.
Co se týče stížností jiných ohledně nezáživnosti první poloviny, je to spíše otázkou přístupu. Pokud nečekám strhující detektivku plnou zvratů (což tahle kniha povětšinou není) a dostanu spíše atmosférické dobové líčení, nestěžuju si...

pistenka
27.07.2015

Nápad dobrý, roztahané, nudné, kniha mohla mít jen polovinu stran.

Ajrad1981
24.02.2015

Hlavně první část knihy mě absolutně nebavila, bylo to pomalé, nezáživné, bez akce, četlo se mi to dost špatně. Druhá část byla o něco lepší. A rozuzlení? Bylo jasné, že nebyl popraven opravdový vrah, takže mi vycházely dvě různé varianty řešení. K té, kterou zvolila autorka, jsem se přikláněla o něco míň, ale tak úplně nečekané to nebylo; nečekaný byl jenom ten propletenec osobních vztahů na konci. Jinak samotný příběh je zajímavý, ale dovedla bych si představit lepší zpracování ;-)