Rychlost

Rychlost https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/6865/rychlost-6865.jpg 4 156 20

Poklidný život, jaký vede barman Billy Wiles, nedovolí považovat sdělení, které jednoho dne najde za stěračem svého automobilu, za nic jiného než nevkusný žert. To však pouze do té chvíle, než policie najde první zavražděnou. Neznámý psychopat si s Billym od té chvíle hraje jak kočka s myší, staví ho před stále krutější volby, strojí na něj pasti – a mrtvých přibývá. Billymu Wilesovi nezbývá než neznámé a zcela nepochopitelné neústupně čelit. Kdyby to neudělal, vrah by zaútočil na jeho nejslabší místa. Pár jich má a tím nejcitlivějším je jeho snoubenka, ležící bezmocná v kómatu v místní nemocnici. Už pro její záchranu musí Billy vyvinout maximální úsilí, aby vraha odhalil a zastavil.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Velocity , 2005

MajklN.
21.12.2020 4 z 5

Velmi dobře napsané a i když mě mrzí, že tam nebylo trochu té Koonzovské duchařiny a podobně... Tak se mi to četlo velmi dobře a potěšilo mě, jak umí detailně popsat situaci a prostředí pro detektivní žánr.

thezelda
14.11.2020 3 z 5

(SPOILER) Celá kniha super. Jen ten závěr, kdy se toho o vrahovi a jeho pohnutkách příliš nedozvíme, je veliké zklamání :(

Metla
09.05.2019 3 z 5

Do poklidného života Billyho Willese vkročí zlo v podobě vraždícího magora, který v usedlém, nenápadném barmanovi vidí ideální cíl pro své úchylné hrátky. Zápletka má přes občasná logická zakopnutí velký potenciál; opravdu mě zaujal způsob, jakým byl hlavní hrdina vmanipulován do smrtícího soukolí a byla jsem zvědavá, jak/jestli se mu podaří vyváznout.
Většinu času je Billy pouze ve vleku událostí. Napsat tu postavu Stephen King, nejspíš bych uslintávala nad propracovaností charakteru, hloubkou psychologie, nad skvěle vypointovanými epizodami ze života... Koontz tohle bohužel neumí. Kdyby román napsal v první osobě, pravděpodobně by zvýšil čtivost a především čtenáři umožnil se s Billy Willesem lépe ztotožnit. Takhle mi byl osud těžce zkoušeného hrdiny poněkud u anusu, což zamrzí.
Také závěrečná třetina přinesla v několika ohledech rozčarování, odhalení totožnosti vraha a řešení celé situace bylo zkratkovité, nemělo jiskru. Poslední stránka malinko napravila dojem, na hodnocení to však má zanedbatelný vliv. Kéž by se tématu chopil někdo talentovanější - mistr, ne pouhý řemeslník. 65%

DickBach
30.08.2018 4 z 5

Kniha je to dobrá, příběh má děj, spád, rychlost i ... strach. Jednu hvězdičku upisuji za "zbytečné berličky". Myslím, že Dean by příběh mohl propracovat víc, tak aby se vyhnul nereálným náhodám, hrajícím příliš ve prospěch hlavního hrdiny. Dean to rozhodně umí.

Nestorkea
13.01.2017 3 z 5

Skrýš se mi líbila víc, ale i tak jsem si knihu užila. 3,5

ArwenAragorn
29.12.2016 3 z 5

Moje první kniha od Koontze a docela zklamání. Řekla bych, že hodně za to mohl překlad, ale ani děj mě moc nefascinoval. S bídou tři.

Petruse21
28.07.2016 3 z 5

Tak jsem čekala víc. Rozuzlení bylo přitažené za vlasy. Velká škoda, četlo se to pěkně.

Centurion.d
18.05.2016 4 z 5

Pěkně napsané a čtivé. Velice pěkný thriller.

IWINDA
28.04.2016 5 z 5

Opět velmi povedená kniha.Nedám na Deana zkrátka dopustit.

Ajrad1981
16.11.2015 5 z 5

První kniha od Koontze, kterou jsem četla - a super! Napětí, spád, chytrost, zvrácenost, to všechno tam je. Takže to určitě není poslední Koontzova kniha, co jsem četla :-)

mrliš
17.09.2015 3 z 5

Zatím nejslabší kniha od Koontze. U něj jsem zvyklí na trochu jinou jízdu. Toto dílko mě tolik neoslovilo a ve třičtvrtě knihy jsem myslel, že už se do ní nedonutím, ale přesto jsem jí dočetl a závěr docela ušel ale nic co by mě ohromilo. Škoda. Asi bylo moje očekávání a něco výš, nežli to co jsem dostal.

Terusta
24.10.2014 4 z 5

Velmi dobrý námět, výborné zpracování. Na tento žánr jsem přešla teprve nedávno, ale musím říct, že mě oslovil. Kniha se dobře čte a těžko uvěřit, že se děj odehrává v rozmezí jen pár dní. Napínavý thriller, jen bych možná oželela pár posledních stránek...

Irika
02.01.2014 5 z 5

Opět velký palec nahoru této skvělé knize od autora, který ani tentokrát nezklamal. Kniha se čte jedním dechem a občas čtenáře přivádí skutečně k zoufalství nad trampotami hlavního hrdiny. Jedna mrtvola, druhá mrtvola, každý další dopis lepší než ten předchozí, no fakt Billymu nebudete závidět...

Retene
18.12.2013 5 z 5

Pro mne zatím nejlepší kniha od Koontze. Strhující příběh s brilantně popsaným pocitem bezmoci.

mi-nul-o
17.04.2013 5 z 5

Napínavé od začátku do konce, děj ubíhá rychleji než stránky. Propracované, má to hloubku.

Prema16
02.12.2012

Super kniha.Parádní děj který má spád.Doporučuji přečíst.

Aliii
13.09.2012 5 z 5

Takhle knížka mě strhla, přečetla jsem jí jedním dechem a asi dlouho nezapomenu na ty pocity, kdy se objevovaly další vzkazy...

Lucretat
04.07.2012 4 z 5

Podařená kniha... Scéna s naaranžovanými figurínami mi opravdu utkvěla v paměti.

black.susi
23.04.2012 5 z 5

Co k tomu říct, strhující thriller, který vás opravdu pohltí...

Harinka
10.02.2011 5 z 5

tahle kniha má opravdu spád

thrillery auta, automobily

Dean Koontz