Aivlis Aivlis komentáře u knih

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Neurazí, nenadchne.

12.07.2021 1 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Po knihe som siahla na základe recenzií. Budem asi jedna z mála, ktorá knihu popsuje. Nič ma na tej knihe nezaujalo - ani hlavné postavy Joe a Melanie; nič tak strašne brutálne, aby som sa bála, som nenašla, štylisticky o ničom, nezaujímavo vylíčený dej. Od tejto autorky si už určite nič neprečítam. Za mňa strata času.

12.07.2021 odpad!

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Dobrá detektívka, táto kniha mi páčila viac než Lazar. Uveriteľnejší dej, bavilo ma "médium" a tip na vraha vyšiel :-)

26.05.2021 4 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Moja prvá kniha od Steinbecka a rozhodne nie posledná. Chvíľku mi trvalo,než som sa začítala, na túto knihu som si musela urobiť čas, nie je to na etapové čítanie na pol hoďku a potom knihu odložiť. Od začiatku putovania rodiny mi bolo jasné, že vytúženého cieľa nedosiahnu, ale predsa som im fandila a dúfala, že sa mýlim. Je to kniha zo skutočného života, drsná, tvrdá a neláskavá - presne taká, aký bol život v tom čase. Veľa smútku, trpkých chvíľ, ale aj tak ju pokladám za majstrovské dielo. Na konci som presmrkala kopec kapesníkov, nad láskavým činom inak nie moc sympatickej Ruže Sáronskej mi usadalo srdce...

12.04.2021 5 z 5

Dívky, které miloval Dívky, které miloval Jonathan Nasaw

Asi jedna z najlepších kníh, aké som čítala, a zároveň jedna z najmrazivejších. Táto kniha som mnou žila a doslova sledovala každý moj krok. Nejak som sa necítila vo svojej koži, kým kniha bola so mnou v jednej domácnosti, sama to neviem vysvetliť, bol to živý organizmus, ktorý ma desil. Nemala som pokoj, kým som ju nevrátila naspäť do knižnice. Bolo to téma, ktorá ma hodne zaujíma, kniha bola napísaná dobre, asi ma mrazilo z toho, že je tak hodne reálna.

22.02.2021 5 z 5

Anna zo Zeleného domu Anna zo Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Čítala som tak 32 rokov dozadu a Annu som si zamilovala. Dodnes ju mám v knižnici a z nostalgie po nej občas siahnem. A vždy ma baví.

16.12.2020 5 z 5

Chaos Chaos Patricia Cornwell

Nehodnotím, pretože toto je prvá kniha od autorky, ktorú som po prečítaní 3 kapitol vrátila do knižnice. Všetky ostatné knihy mám prečítané, niektoré aj viackrát. Zdá sa mi, že autorka stráca nápady, respektíve má nápady mne divné a nepochopiteľné. Kedysi to boli knihy, ktoré ma vtiahli do deja, veľa dialógov Kay - Marino - Benton - Lucy. Knihy, ktoré boli napínavé, kde sa krásne prelínalo vyšetrovanie policajta a patologičky. Dnes mi to pripadá ako hovorenie o ničom, bezduché, nenápadité... Príbeh odsunutý stranou, spústa blábolov... Ale to je len moj názor, niekomu sa možno knihy páčia...

16.12.2020

Pach krve Pach krve František Niedl

Mne sa kniha páčila. Popisuje 2 krajiny, každú inú - mentalitou, podnebím, ekonomickou vyspelosťou. Čo spája Švédsko a Chile? Čo všetko sú ľudia za peniaze schopní urobiť a nezastavia sa ani pred brutalitou páchanou na bezbranných deťoch? Zaujímavo vygradovaný dej, potvrdenie toho, že za peniaze je možné kúpiť si čokoľvek.

09.12.2020 4 z 5

Patrioti Patrioti Pascal Engman

Dobre napísaná kniha, autor rozkrýva politické problémy dnešného Švédska a téma je aktuálna pre takmer celú Európu. Zase potvrdené, že akýkoľvek fanatizmus je nebezpečný a smrteľný. Trošku prekombinovaná mi prišla záverečná akcia na trajekte.

09.12.2020 4 z 5

Mlsná huba Mlsná huba Magda Váňová

Tak som nejak na rozpakoch... Hodne nelogické chovanie - ktosi sklame ženskú a ona sa za to mstí celému svetu? Keby sa mstila tomu, kto ju ponížil, ešte snáď pochopím, ale toto? Chovanie majiteľov Mlsnej huby a ich už dospelých detí - toľko blbcov na relatívne malom priestore je už moc. Vybudujem podnik, ktorý ma slušne živí a nechám si ho rozklížiť jednou osobou. To naozaj nikto nemal štipku chochmesu? Keď zrovnám s knižkami autorky ako je Pavouk v síti, S tváří beránka, prípadne Past, je Mlsná huba slabý fusaklový odvar. Pobavila ma hláška typu: staří dávají dobré rady, když už nemohou dávat špatný příklad :-)

09.12.2020 1 z 5

Kukaččí mládě Kukaččí mládě Magda Váňová

Prvá knižka od autorky, po ktorej viac nesiahnem. Postavy neschopné prevziať zodpovednosť za svoj život, niektoré záštiplné, vypočítavé, iné zase hlúpo naivné, až sliepkoidné. Príliš veľa náhod, umelo vykonštruované príbehy kŕčovite sa snažiace urobiť dojem. Mám dojem, že toto sa ani náhodou nepodarilo, autorka vykradla sama seba.

26.10.2020

Bestie Bestie Dominik Dán

Náklady cez 300.000 ročne vo väzení na takéhoto satana! Večná škoda, že tieto zrudy nemožeme vešať na námestí.... Tento príbeh je bohužiaľ pravdivý (nepopieram, že tie ďalšie nie sú), minulý rok si beštia požiadala o prepustenie.... Asi nemusím pokračovať. 5 hviezdičiek dávam Dánovi za úžasne spracovaný príbeh.

30.09.2019 5 z 5

Hriech náš každodenný Hriech náš každodenný Dominik Dán

Geniálne napísaná kniha, Dán je majster slova. Ale po prečítaní ma obomkol neskutočný smútok, pocit hnusu a zmaru. Pretože kniha je neuveriteľne pravdivá. Nič, čo by sa nemohlo stať... Ľudia, ktorí by mali mať k láske blížnemu svojmu najbližšie... Niet viac čo dodať. Kto čítal, vie, o čom hovorím.

30.09.2019 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Štyri hviezdičky za trochu pomalší a rozvláčny rozjazd. U Cartera som zvyknutá nedýchať tak od druhej, tretej stránky. Inak kniha výborná, myslela som si, že po všetkých tých jeho "ujetinách" som Carterovzdorná, ale ouha, posledná večera ma dostala a musela som rozdýchavať. Šialenú hostinu Tracyiných rodičov dokáže vymyslieť akurát maximálny ... Carter. Stojí to za to.

30.09.2019 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

No, tentokrát som si povedala, že sa absolútne nedokážem pozastaviť nad brutalitou vraha, pretože my, fanúškovia Cartera, sme na brutalitu vrahov už zvyknutí. Čo mi prišlo úplne hrozné, že ľudia sú tak zvrátení, že sú schopní rozhodnúť o bytí či nebytí ľudského života. Hlasovať za smrť? Čo to musí byť za človeka, že sa zapojí? Bohužiaľ som presvedčená, že je to reálne, hodne ľudí má úbohé životy a chcú sa "baviť". Za mňa toto bola asi najsilnejšia emócia. Plné hodnotenie dávam za strhujúci príbeh, Carter skrátka umí.

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Pre pani s menom Hella, ktorá písala komentár nižšie: Prečítajte si knihu Zloba, pochopíte kto je Lucien Folter a je to sakra čítanie. Potom už len do najbližšieho kníhkupectva (od 11.9.) pre knihu Nenávisť, ktorá nás vyšokuje stretom Huntera a Foltera.

05.09.2019 3 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Za mňa z Cartroviek najslabšia, ale stále dosť dobrá na to, aby som sa k nej vrátila....

05.09.2019 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Carter je fakt magor.... Myslíte, že je normálny??? Bože, čo sa mu honí v hlave, že dokáže vymyslieť také šikovné vraždičky, povedala by som, že už mu musí dojsť fantázia a houbeles, vždy prekvapí. Ale fakt ma naštval s popisom mučenia Mandy pri plynovom krbe. Ešteže mám diaľkové radiátory. On je ten Carter totiž tak autentický, alebo mám ja bujnú fantáziu, že noc v baráku, kde je krb, by som asi nedala. Ch.C. je pako, ale milujem jeho knihy.

Zloba Zloba Chris Carter

Keď som čítala prvýkrát, tak som si povedala, že táto kniha je iná, ako ostatné "cartrovky" a úplne odvarená som z nej nebola. Potom som si ju vzala po druhé (už to po druhé bolo dokopy asi 4x) a myslím, že je úplne geniálna. Už len z psychologického hľadiska mi príde strašne zaujímavá. Tešme sa, okolo 11.9. vyjde Nenávist, Lucien zdrhne z lochu a vydá sa loviť Huntera. Cítim v špiku kostí, že to bude masaker.

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Majster napätia a hlavne - nechápem, ako niekto može vymyslieť tak dokonalú pomstu za svoju tragédiu. Že spriada plány, nitky, všetko podriadi tomu, aby zistil informácie o obetiach a ako všetko vykoná, nikto mu na nič nepríde. Rafinovan plán, v podstate jednoduchý, ale sakramentsky dobre premyslený. A odhalenie vraha je naozaj dielom náhody. Páchateľ po sebe nenecháva stopy... A nehodlá prestať.