Dívky, které miloval

Dívky, které miloval https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25394/divky-ktere-miloval-25394.jpg 4 95 18

E.L. Pender série

Říkejte mu Max. Ale nepodávejte mu ruku. Vlastně se k němu raději vůbec nepřibližujte. Protože Max je bytost, v jejímž nitru spolu soupeří jakási zvrácená sbírka osobností a snaží se proniknout ven. Jedna z těchto osobností je zlá. Nenasytná. Umí obratně zacházet s nožem a lační po ženách s plavými vlasy. Maxova nejnovější kořist, dr. Irena Coganová, se má brzy dozvědět dvě věci: co Maxe dovádí k šílenství a jak dopadly dívky, které miloval. Jonathan Nasaw v sexuálně podbarveném thrilleru, kterému nechybí originalita ani napětí, geniálně vykresluje tři stejně výrazné osobnosti - deviantního vraha, kvalifikovanou psychiatričku, kterou vrah unese, a rozkošně neupraveného zasloužilého agenta FBI, jenž je jim na stopě... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Brána

Girls he adored , 2002

MarianP
10.07.2023 4 z 5

Jedna z mála detektíviek, ktorá sa venuje sériovému vrahovi s rozštiepenou osobnosťou. To, čo autor ubral na svižnosti deja a dialógoch vynahradil detailnou charakteristikou správania takýchto osôb. Mne trochu dialóg, ktorý by posúval dej viac dopredu chýbal. Téma je však natoľko zaujímavá, že pohltí asi každého milovníka hororov a detektívok o sériových vrahoch. 4/5*

danny_21
08.06.2023 4 z 5

Při honbě za novým autorem jsem dal na žebříčkovou radu databáze a tentokrát výsledek opravdu téměr naplnil očekávání. Psychothriller jako sviňa, kdy hlavní padouch trpící disociativní poruchou identity díky prodělaným zvráceným zážitkům z dětství a dospívání, propadne touze unášet a mordovat ženy s poznávacím znamením skalpu v barvě jahodové blond ( neodolal jsem a vygooglil, představa ale byla jiná ) za pomocí svých několika identit jestlipak ses milý Shyi nenechal inspirat zde pro svého Rozpolceného ? Jednou z vyvolených krasavic je i renomovaná psychyatrička, a samozřejmě nesmí chybět populární postava postaršího, otcovsky laděného můžského elementu, v tomto případě v podobě federálního agenta E. L. Pendera. Výtku mám k nepovedenému konci a překladu, jinak hodnotím tento trip mezi alter egy jako silný nadprůměr - 80 %

čef
16.04.2023 5 z 5

Skoro jako studie disociativní poruchy identity, kdy se v jednom těle střídají různé osobnosti s různou dynamikou chování. Jó, některé jsou pěkně zvrácené a pak to obvykle odnese nějaké ta jahodově blond sexy dívka. Samozřejmě jde hlavně o pátrání a to je také zajímavé, kolik musí Pender překonat překážek ze všech směrů. Móc pěkně to pan spisovatel vymyslel.

caldap
28.11.2021 5 z 5

Velice pěkná detektivka, čtivá kniha. Vrah, psychiatrička a agent zaměřující se na sériové vrahy - dobrá kombinace. Doporučuji.

Aivlis
22.02.2021 5 z 5

Asi jedna z najlepších kníh, aké som čítala, a zároveň jedna z najmrazivejších. Táto kniha som mnou žila a doslova sledovala každý moj krok. Nejak som sa necítila vo svojej koži, kým kniha bola so mnou v jednej domácnosti, sama to neviem vysvetliť, bol to živý organizmus, ktorý ma desil. Nemala som pokoj, kým som ju nevrátila naspäť do knižnice. Bolo to téma, ktorá ma hodne zaujíma, kniha bola napísaná dobre, asi ma mrazilo z toho, že je tak hodne reálna.

monci6485
12.04.2020 4 z 5

Je možné být zároveň malý kluk, svůdník, gentleman, sociopat, násilník, sériový vrah? Ano, je. Těšte se na jízdu s Maxem, který vám to všechno ukáže.

Čendovamáma
08.12.2019 3 z 5

Tak já se přiznám, že jsem od knihy čekala víc... :-( nějak jsem se do toho nemohla vpravit, mátlo mě ze začátku to střídání jednotlivých alter eg..
A když začala mít kniha spád, byla jsem skoro na konci... 3 *

lachtan77
21.08.2019 4 z 5

Téma rozštěpené osobnosti už od začátku sliboval zajímavý děj a to se také vyplnilo.

twiggynka
20.04.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, měla spád, parádní mrazivý a přitom tááák smutný děj! Doporučuji!

NADEI
13.08.2018 4 z 5

Psychologie člověka s rozštěpenou osobností je výborné téma na skvělou knihu. Jednu chvíli přemýšlíte nad ubohým malým chlapcem a hned nenávidíte sadistického magora. Co všechno skrývá lidská duše do které se snaží nahlédnout sympatická psychiatrička ? Super čtení.

Ssojka42
20.05.2017 3 z 5

Na mě příliš sadistické. Brrr!! Jinak se mi líbil rozbor psychologie postav.

keiko33
14.03.2017 5 z 5

Originalny triler o rozstiepenej osobnosti. Na jednej strane mi bola postava Maxa, teda Chrisa sympaticka, po tom, ake si prezil detstvo, no tie fatalne dosledky...Kto ma rad knihy podobneho typu, urcite odporucam.

evonra
23.01.2017 5 z 5

Výborné.
Syndrom rozpolcené osobnosti je sám o sobě zajímavým námětem na psychologicky laděnou knihu. "Max" nás velmi přesvědčivě provází různými fázemi svých alter eg, odborná stránka doktorky Ireny mnohé vysvětlí a doplní. Samotný závěr malinko předvídatelný, ale to neubírá na originalitě fantasticky napsané knize.
Pro mne takový bonbonek s delikátní náplní mezi thrillery. Rozhodně nečtu naposledy.

anndy
12.06.2016 5 z 5

Tenhle typ knih s nádechem sadismu mě vždy zaujme, až si říkám, jestli nejsem divná! O syndromu vícečetné osobnosti jsem četla nedávno knihu a je to dost zajímavé téma.

Hedik1608
06.05.2016

Vyborna kniha, lehce čtiva bez narocnych vet. Zaplatka napinava po cely dej knihy. Konec pribehu se da predpokladat, coz je trochu minus, ale jinak za me po dlohe dobe zajimave cteni.

Kamienkova33
28.10.2015 5 z 5

Tak tomuto sa povie psychologický thriller! Čítala som to už druhýkrát, zas som sa od tohto románu nevedela odtrhnúť. Aké je to viesť terapiu s mnohými alter egami jednej pošramotenej mysle? Jedno z nich je dokonca profík v imitácii tých druhých, takže aj keď doktorka odhalí, s ktorým z nich hovorí, nikdy to nie je isté... Určite odporúčam, zo všetkých ohľadov je to zaujímavé a zároveň desivé čítanie.

guru
01.03.2015 5 z 5

Výborná kniha, dobre napísané, originálne, psychológia postáv rozobraná do hĺbky.

bara8686
21.06.2013 4 z 5

výborný psychologický román,přečetla jsem tuto knihu jedním dechem

sérioví vrazi mnohočetná porucha osobnosti detektivové psychopati

Jonathan Nasaw
americká, 1947
2009  88%Dívky, které miloval
2008  67%27 kostí

Kniha Dívky, které miloval je v