Aivlis Aivlis komentáře u knih

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Helen Fields je pre mňa ako kafé. Vysoko návyková.

25.10.2022 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Vďaka databáze kníh som objavila novú autorku výborných detektíviek. Druhá kniha, ktorú som prečítala a moc ma bavila. Vygradované napätie, malo to hlavu aj pätu. Doporučujem.

25.10.2022 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Krásna kniha, občas som mala pocit, že počujem šum Mississippi, v noci krik povetrných dievčat. Príbeh neuveriteľne silnej osobnosti, ktorá popiera porekadlo "gény neprečuráš" a ide si krok za krokom za svojim snom. Kde je voľa, tam je aj cesta. Autorka má talent chytiť a nepustiť do posledného dychu. Určite dám priestor aj ostatným knihám.

04.10.2022 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Silný príbeh pre silné povahy. Občas sa mi až zdvihol žalúdok. Zaráža ma, že aj po udaní polícia mala veľmi liknavý prístup k prešetreniu a na prvé udanie absolútne nereagovala. Tam by som dávala tvrdé postihy. Knižku som si kúpila na poukážky, ktoré som dostala ako darček, ale asi stačí si knihu požičať. Neviem, či sa k nej vrátim.

04.10.2022 3 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Kniha ma krásne vtiahla do deja, bola napínavá a dobre sa čítala.

04.10.2022 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Som rada, že po prečítaní Ženy v kleci, ktorá ma až tak nebrala, som dala šancu Zabijákom. Vtiahlo ma to do deja a moc som držala palce Kimmie, aj keď to bolo pekné kvítko. Určite rada siahnem po ďalších knihách tohto autora.

04.10.2022 4 z 5

Smrtící skalpel Smrtící skalpel Tess Gerritsen

Úprimne? Škoda peňazí a času. Tess G. sledujem a čítam od začiatku jej tvorby, kde knihy ako Chirurg, Učeník a Dvojča radím medzi super detektívky. Buď autorke dochádza fantázia, alebo má s vydavateľstvom zmluvu na určitý počet kníh a jednoducho musí písať. Dosť sa divím, že bola ochotná skĺznuť na dno...

01.09.2022 1 z 5

Lavína Lavína Andrea Rimová

Škoda času....

04.08.2022 1 z 5

Mastičkár Mastičkár Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Nádherná kniha, občas mi aj slzy vyhŕkli.

04.08.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Romanťárny obyčajne moc nemusím, mám rada drsné detektivky. Knihu som si kúpila ako oddychovku po sérii čítania z obdobia druhej svetovej vojny z prostredia koncentrákov. Už toho kumulovaného zla bolo veľa, tak som si povedala, že to musím odľahčiť. Trošku sa usmievam nad "nepredvídateľnosťou" deja - po rozchode holka stretne chlapíka, ktorý božsky vyzerá, má sexappeal, všetky ho chcú, je to borec v posteli a je strašne nechutne bohatý. A úplne náhodne sa rozhodne pre hlavnú hrdinku... Ale musím uznať, že sa to čítalo dobre a som rada, že som po knihe siahla. Už mám doma aj Domek v Irsku, ale pssst. :-)

04.08.2022 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Zámockú pani milujem, odkedy som knihu dostala za vysvedčenie. A to už je cez 30 rokov. Je správne "trafená" a má občas nápady, že by s ňou človek zatriasol. To je na nej sympatické. Až ma mrzí, že nejaké dobráčisko mi knihu nevrátilo....

22.07.2022 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Od tohto autora som videla sfilmovanú knihu Trhlina. Bolo to zvláštne, mysteriózne. Tak som si v knižnici objednala "od oka" nejakú knižku od p. Kariky. Keď som videla, aká je kniha hrubá a požičať sa dala iba na 2 týždne, tak mi ušlo "zbohom rodina, toto pri práci nedám". Pani knihovníčka sa usmiala a povedala, že knihu z ruky neodložím.... Mala pravdu. Chcela som napísať dlhý komentár, ale nejak mi to nejde. Už viem, čo to znamená, keď sa vám niečo dostane pod kožu. Nedá sa mi o knihe hovoriť, ani písať. To si asi musí každý prečítať sám. Od tej doby nemusím drsné vtipy so židovskou tematikou... Dejiny ma bavili tak do obdobia druhej svetovej vojny, dnes ma zaujíma aj toto obdobie... Nemali by sme zabúdať... Dnes si idem pre Láskavé bohyne a v pláne je aj Smrť je mojím remeslom.

04.07.2022 5 z 5

Runový meč Runový meč Pavel Renčín

Okrem strhujúceho deja a prekvapujúceho odhalenia škodcu Prahy kvitujem Renčínov humor. Popis Brna, keď naberá ľudsku podobu mladého chlapca a oblieka si červeno-biele pruhované tričko značky Lacoste s krokodílom na ľavej strane hrudníka ma dostal do kolien... Ako prišiel Beroun na Říp na zasadanie miest na motorke, ktorá bola zložená zo zvierat a mala podobu Fat boy od Harleya... Až ma mrzí, že pred tretím dielom musím ešte prelúskať jednu hrubú knihu od Keplera. Ale potom už s chuťou skočím na Vek nenávisti.

04.04.2022 5 z 5

Zlatý kříž Zlatý kříž Pavel Renčín

Nikdy ma nebralo fantasy a bola som presvedčená, že žiadnu knižku s touto tematikou neprečítam. Od p. Renčína som čítala knihu Vězněná a bola som nadšená. Tak som trilógii mestských vojen dala šancu a som rada. Mám za sebou Zlatý kríž a je to paráda. Renčín dokáže vtiahnuť do deja, občas mám pocit, že kráčam s Václavom a prežívam s ním jeho púť a zmenu z pekného pankharta na celkom fajn chlapa. Prvá časť je skvelá, už pomaly končím druhú a tá je podľa mňa ešte lepšia. Oživiť mestá a dať im aj človečiu podobu - super nápad.

31.03.2022 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Knihu som dostala od Ježiška a dobrá. Karen vyzerala, že nevie do päť napočítať a aká mrcha sa z nej vykľula. Je to klasická Shari Lapena, viem, čo od nej možem očakávať, vždy zaujímavá gradácia deja, len tie konce sú trocha slabšie a na jedno brdo. Ale zatiaľ ma táto spisovateľka baví.

27.12.2021 4 z 5

Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Tomáš Šebek

Autentické čítanie - dané asi tým, že to píše človek, ktorý všetko zažil na vlastnej koži. Pútavé, zaujímavé. Až sa nechce veriť, v akých podmienkach možu ľudia žiť a na rozdiel od nás, ktorí žijeme v blahobyte, sú šťastnejší a usmiati.

21.12.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Za mňa jedna z najlepších kníh, aké som čítala. Pani spisovateľka má dar vtiahnuť do deja a píše veľmi pútavo. Už sa teším na druhý diel.

21.12.2021 5 z 5

Žít jako single Žít jako single * antologie

Asi som čakala trochu viac. Páčila sa mi poviedka Žít jako singl a ešte bola celkom fajn tá prvá, ale inak ma to nejak nebralo. Mám iný životný štýl, alebo žeby s vekom konečne prišiel rozum???

06.08.2021

Jáma Jáma C. J. Tudor

Naprostá strata času.

06.08.2021 1 z 5

Klbko zmijí Klbko zmijí Dominik Dán

Opäť dobrá dánovka. Bolo mi divné, že kancelária č. 141 bez Krauza neprišla na to, že sa nejednalo o lúpež, ale o objednaný mord. Na ďalších stránkach ma autor vyviedol z omylu... Bolo jasné, že spustením "Potopy" korupcia, úplatkárstvo, mamon a nenažranosť po moci a peniazoch nekončí...

12.07.2021 4 z 5