Aivinka Aivinka komentáře u knih

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Musím říct, že jsem si čtení užila, ale kniha ve mě bohužel nevyvolala silnější pocit. Po druhé si jí asi nepřečtu, jednou to stačilo. Ale zabaví vás, to rozhodně ano.

27.05.2023 4 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Mám opravdu rozporuplné pocity. Na jednu stranu byla kniha dokonalá, čtivá, poutavá a do jisté míry poučná, ale po odhalení dvou světů jsem měla pocit, že tahle část snad do knihy ani nepatří. Jako bych sledovala život a problémy úplně jiných postav. Ale za tuhle, pro mě nepohodlnou věc, nechci srážet body opravdu kvalitnímu dílu. Za mě rozhodně solidní dílo plné hezkých myšlenek a nebudu lhát, chtěla bych být v pozici Fialky. Měla až neuvěřitelné štěstí.

10.12.2022 4 z 5

Krátké životy Krátké životy Neil Gaiman

Po dočtení této knihy si říkám pořád dokola: K čemu ta výprava Sna a Deliria vlastně byla? Nebylo to všechno vlastně úplně zbytečné? No jak pro koho. Pro sourozence asi ano, protože se pro ně, po této knize prakticky nic nezměnilo, ale já jsem se královsky bavila. Šílené Delirium v kombinaci s ledovým Snem bylo přesně to, co jsem od této série vyžadovala. Navíc jsem si už kompletně zvyknula na styl kresby a komiksové čtení, takže mi to šlo, jako po másle.

29.08.2022 5 z 5

Čas bratrství Čas bratrství Tracy Hickman

Absolutně dokonalá klasická fantasy. Prostě mě to chytilo od prologu a nepustilo. Už dlouho se mi nestalo, že bych se do něčeho tak moc zažrala, jako do tohohle příběhu. I když jsem nečetla Kroniky, docela rychle jsem se zorientovala, protože kniha většinu věcí vysvětlila. Navíc jsem si moc oblíbila styl, kterým je kniha napsána. Žádné zbytečné popisy, příběh hezky ubíhá a i když mi tam Tas (šotek) moc nesedl, dodával příběhu komediální, odlehčený prvek. A nakonec ty vztahy... přiznám se, že mě daleko víc zaujal vztah Karammona a Raistlina (dvojčat) než Crysanie a Raistlina. Asi chápu, o co se autoři snažili, ale Crysanie je prostě zvláštní, a moc jsem jí ty její zamilované trable nevěřila, ale možná to byl účel, uvidíme, jak to vysvětlí druhý díl. Já jsem prostě nadšená a modlím se, aby brzo dotiskli i první serii (Kroniky), protože mě neskutečně zajímá backstory všech postav.

16.04.2022 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Chtěla bych naprat pořádnou konstruktivní kritiku, která nebude citově zabarvená a bude jen a jen objektivní. Bohužel mi na jazyk vyvstávají pouze slova: "Tohle bylo špatné."
Pokud bych se zaměřila na příběh, ze začátku vypadal zajímavě a propracovaně, postavy do něj pohodlně seděly a neměla jsem s ním žádný problém, pak se ale potkaly naše hlavní postavy a od té doby to šlo s kvalitou knihy rapidně dolů. Dlouhé promluvy prakticky o ničem, scény, které by se nemohly stát ani v dnešní době, natožpak v té, ve které žijí Simon a jeho vyvolená a pak ty nádherné postelové scény, které jsem musela přeskakovat, abych knihu vůbec dočetla a nehodila s ní o zem. Daphne pro mě byla naprsoto nezajímavou a neoriginální postavou, neměla jedinou vlastnost, díky niž bych si ji zamilovala. Vévodova porucha řeči a jeho vztah s otcem, byl opravdu zajímavý prvek a snad jediný důvod, proč jsem knize dala alespoň jednu hvězdu. Je to jen můj subjektivní názor ale za mě, hrozné zklamání.

29.01.2022 1 z 5

Výhled na hvězdy Výhled na hvězdy Brandon Sanderson

Druhý díl byl stejné úžasný jako ten první. Musím říct, že autor si dokáže opravdu vyhrát s detaily příběhu.

28.07.2020 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Co k tomu mám říct? No prostě wow! Další senzační díl plný napětí a ten konec? Nemůžu se dočkat dalšího dílu, autor zřejmě rozjíždí novou stránku podivnosti a rozšiřuje tak svůj geniální svět.

02.07.2020 5 z 5

Na kraj světa Na kraj světa Theo Addair (p)

Nebyla to úplně klasická fantasy, ano ta cesta a vůbec dostat se k jádru věci, to bylo zdlouhavé a místy moc nezáživné, ale i tak si myslím, že má kniha potenciál. Hlavné závěr knihy jsem hltala až do posledního písmena.
Theo Addair je úžasný spisovatel. Ráda si přečtu i druhý díl.

30.05.2020 4 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Přišla mi lepší než mléko a med, některé myšlenky jsou opravdu krásné a stojí za to se nad nimi zamyslet, některé jsou tlačené na sílu a hrané na city, což knížku dost sráží.

13.05.2020 3 z 5

Moriarty Moriarty Anthony Horowitz

Úžasné. Nemám slov prostě dokonalé! Nechápu proč to má tak malé hodnocení. Příběh he svižný a krásně psaný, postavy jsou silné a uvěřitelné a vyvrcholení je geniální.

19.03.2020 5 z 5

Aru Šah a konec času Aru Šah a konec času Roshani Chokshi

Moc hezká, odpočinková četba. V některých chvílích mi připomínala Percyho Jaksona pro dívky. Moc zajímmavý nápad. Knihu jsem si moc užila, vřele doporučuji všem milovníkům pohádek.

12.09.2019 5 z 5

Pobavila jsem se. Bylo to něco jiného a do jisté míry originálního.

20.08.2019 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Zasmála jsem se, to nemůžu popřít, ale reálně si nemyslím, že by tato kniha měla nějakou hodnotu pro kohokoliv.

07.04.2019 2 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Tato kniha mi možná nenaháněla hrůzu jak by měla, ale i tak nemůžu popřít silný příběh. V knize mě osobně rušily všelijaké vzpomínky na život hlavní postavy.

Konec mě vysloveně vytočil, nedokážu vysvětlit proč.

28.03.2019 3 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Kniha mě neskutečně bavila. Nikdy předtím jsem neviděla ani film, ale mohu říct, že kniha je úžasně napsaná a pro fantazii dokonalý ráj.

17.12.2018 5 z 5

Neuvěříte, co se stalo potom Neuvěříte, co se stalo potom James Goss

Jsem velkým fanouškem serialu Doctor Who, takže tato kniha byla pro mne něco jako povinná četba. Úžasný příběh, hezké zpracování, úchvatné postavy. Hlavně slečna Quillová mi se svým chladným humorem (mnohdy připomínala aroganci Severuse Snapea) přirostla k srdce. Nevím jesrli je chyba, že jsem serii začala číst až od druhého dílu, jelikož jsem první nesehnala, ale díky serialu jsem se dostala do obrazu celkem rychle. Vřele doporučuji pro fanušky úžasného světa Doctor Who.

18.11.2018 5 z 5

Roztomile kouzelná kniha, o síle představivosti a přátelství. Celou knihu doprovází krásné ilustrace.

23.10.2018 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Nádherná pohádková kniha. Winter jsem si zamilovala od začátku a kniha mi ubíhala jako voda. Těch 750 stránek za to stojí.

29.06.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den. Příběh byl dobrý ale spracování trochu pokulhávalo. Čekala jsem víc. Zklamalo mě že kniha byla napsána formou divadelní hry.

25.06.2017 4 z 5

Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka Hana Parkánová-Whitton

Po přečtení této knihy chci bydlet v Anglii. Nádherně napsaná. Doporučuji všem kteří mají rádi Británii.

10.06.2017 4 z 5