Krátké životy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bylo jich sedm. Sedm Věčných, kteří ovládali sedm aspektů lidského života. Už jich je jen šest. Jeden z božské rodiny zmizel a jeho obraz v galerii zeje už třista let prázdnotou. Nikomu to nevadí, nikdo se ho nesnaží hledat. Jenže to se má změnit. Nejmladší z Věčných, šílená sestra Delírium, se rozhodne vydat po stopách dávno ztraceného bratra. A jediný, kdo je ochotný jí doprovodit, je melancholicky cynický bratr Sandman, který celý výlet bere jen jako únik před depresí z rozpadlého vztahu. Netuší, že během cesty začnou umírat lidé. Netuší, že cesta bude nebezpečnější, než si myslel. Netuší, že najde mnohem víc, než čekal. Že cestou objeví něco, co pro něj bude mít nedozírné následky. Krátké životy je nejepičtější příběh z celé Sandmanovské série. Je to příběh o ztrátě, o pracném hledání, o neúprosnosti změny a o důležitosti paměti a zapomínání. Je to příběch o mluvících psech, mystických cestovních kancelářích a uříznutých hlavách....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27793/sandman-kratke-zivoty-27793.jpg 4.7139
Série:

Sandman (7.)

Orig. název:

Brief Lives (1994)

Žánr:
Horory, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Crew
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Krátké životy

Přidat komentář
Vajgl
30.09.2017

Jsou knihy, po jejichž přečtení máte pocit, že jste četli něco opravdu důležitého. Gaiman vám tohle dokáže provést prostřednictvím komixu. Jako u všech ostatních dílů této série jsem si nebyl úplně jistý, co jsem vlastně četl (viděl) a jako u všech ostatních dílů jsem to bral jako podstatnou součást zkušenosti z četby. Krátké životy nejsou lehkou četbou a stejně jako se Sen s Deliriem vydává na strastiplnou cestu za nalezením svého ztraceného bratra a nevyhnutelně podléhá změně, tak i čtenář nemůže z tohoto emocionálního kolotoče vyjít nezměněn. A takové příběhy potřebujeme.

Disease
27.02.2017

Ale jo, když se prokoušete dvěma celkem nudnými sešity (ale dá se za tu dobu zvyknout na kresbu!), je to učitě to lepší ze série.

martinstefko
24.04.2016

Tohle je kniha, u které si řeknete, co sakra bude v sérii dál?

RaptoR
23.09.2015

Prostě Sandman, co dodat. Více v recenzích.

LordSnape
28.06.2015

Paráda, nádhera, fantazie. To jsou jen jedny z mála superlativ, které mě napadaly při čtení tohoto dílu. Jsem rád, že se děj opět soustředil na pána snů a jeho vypečenou rodinku, a že se dovysvětlily a uzavřely některé věci z minulých dílů. To, jak je nakreslený svět Deliria je něco nepopsatelného...

Kapis
07.06.2013

No co k takové parádě napsat? Ucelený, dějově propletený příběh, který uzavírá hned několik kapitol v této velkolépe sáze. Gaiman mi opět dokázal, že je mistr v tajemném vyprávění příběhů, které si nepovídají smrtelníci. Obrovské plus je, že je celý příběh kreslený jednou kreslířkou a má tak punc kompaktnosti, i když mi její kresba nepřijde úplně dokonalá, taková lehce nejistá a neprecizní linka, Sandman a ještě pár postav mi přišlo vyšších na úkor šířky, asi jako když si doma přepnete širokoúhlý film na celou obrazovku. Možná je to však všechno záměr a ve finále si na to člověk zvykne a výsledný dojem je uspokojivý. Delirium s jejími barevnými bublinkami je prostě dokonalá. Doufám, že ji nikdy nepotkám, ať už v dobré a nedej bože v špatné náladě (nerad bych skončil přivázaný na lůžku a nemohl ani otevřít hubu k šílenému řevu, aby mi do ni nelezli brouci.....brrrrrr, kruté – že by malé soukromé vypořádání se zástupcem “pomáhat a chránit“:-)?) Celá kniha má hlavu a patu, vše do sebe dokonale zapadá, je to prostě radost číst a odtrhnout se je velmi bolestivé. Nakonec bych ještě vyzdvihnul, že to je v jedné knize za 5kilo, i když některé části bublin jsou příliš blízko vazbě a musel jsem to riskantně rozevírat limitně k mezi pevnosti. Vazba ale vypadá, že i toto vydrží. Takhle měly vyjít i Báje a odlesky!! Možná bychom měli už na světě svazek číslo 8.

Mayanea
02.09.2012

Mluvící pes Barnabas je skvělým uměleckým kritikem.

- I would like to see your driving license!
- I am a very good driver...


Štítky

Sandman

Autor a jeho další knihy

Neil Gaiman

Neil Gaiman
britská, 1960

všechny knihy autora

Kniha Krátké životy je:

v Přečtených225x
v Doporučených9x
v Knihotéce90x
v Chystám se číst33x
v Chci si koupit30x