aishimizu aishimizu komentáře u knih

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Snad po každé přečtené stránce mi přeběhl mráz po zádech. Dostalo mě to.

20.02.2022 5 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Původně jsem čekala úplně jiné čtení, nakonec to bylo opravdu příjemné a milé.

"Bytí je něco úžasného, víte to?"

24.01.2022 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Mně naopak začátek přišel nudný a postupně se to rozjíždělo. Občas jsem se musela zastavit a popřemýšlet, myšlenky ucelit, aby to dávalo smysl. A to mě taaak baví:)

17.08.2021 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Když jsem si knížku kupovala, říkala jsem si, že to bude asi stejný bestseller jako Manželé odvedle. Mýlila jsem se.
Od této knihy jsem se ani za Boha nemohla odtrhnout, neustále mě nutila číst dál a dál. Kniha nebyla obyčejná díky tomu, že tu nebyla hlavní postava reportér ani detektiv, ale normální žena. Bylo to jiné, bylo to zvláštní. Děj tedy byl rozhodně předvídatelný, ale myslím si, že to bylo napsané opravdu bravurně. Zklamaná určitě nejsem!

10.06.2017 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Jedna z knih, která vás uchvátí po první stránce. Začátek vůbec není nudný, člověk se dostane rychle do děje. Žádné složité čtení, ale neskutečně poutavé.

22.05.2016 5 z 5

Hlubina Hlubina Jozef Karika

Ze začátku skvělý, drsný a chladný, pak dost zmatený a chaotický. Nevim, možná jsem nebyla v úplně ideálním rozpoložení na čtení této knihy, ale fakt jsem se dost ztrácela.

13.04.2024 3 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Souhlasím s Arwen777.
Nápad skvělý, dalo se rychle začíst, ale během čtení jakoby všechna touha knihu dočíst vyšuměla. Vyústění jsem předpokládala, žádné extra překvapení se nekonalo.

24.09.2023 3 z 5

Závislák Závislák Marcel Trunec

(SPOILER) Samozřejmě autora za jeho vytrvání 12 let se nedotknout ani kapky alkoholu obdivuju, ale čekala jsem od knihy víc. V polovině knihy jsem si už říkala "Kdy to sakra skončí?", protože to byla pořád změna zaměstnání, chlast, bedny, léčebna. Nemohla jsem ale nechat příběh nedočtenej. Trochu jsem doufala, že autor víc promítne a nastíní prostředí a chod léčebny.
Ale jo, opravdovej příběh, při kterém mi na konci přeběhl mráz po zádech.

19.03.2023 2 z 5

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Něžná, ale bolavá kniha. Konec mě zahřál, i když mi během celého příběhu běhal mráz po zádech.
Jen mi přišly některé části nedokončené. Spousta vedlejších pasáží byla tak dobře uvedená, čekala jsem, že na ně bude autorka navazovat celý příběh, ale zůstalo to nedotčené.

16.01.2023 3 z 5

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Dle mého by kniha mohla mít o třetinu méně stran. Začátek byl skvělej a zajímavej, přesně něco pro mě. Příběh ze života spojenej s nádechem mystiky. Ale čím jsem četla dál, tenhle můj dojem se ztrácel a knížka mi přišla neskutečně dlouhá a nezábavná. A konec o ničem, najednou useknutej, nedodělanej, jakoby došel nápad. Škoda.

07.08.2022 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Asi jsem první knihu od autorky vybrala špatně. A nebo mi celkově tenhle styl nesedí. Naštěstí krátká kniha a nemrzí mě ztracený čas. Chybí mi tam ten wooow pocit...

17.04.2022 3 z 5

Očista Očista Sofi Oksanen

Dost silný příběh...

10.03.2022 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Dokud jsem četla knížku večer, byla fajn, až mi běhal mráz po zádech. Přes den jsem jí dočítala a hrozně jsem se k tomu nutila. Karika má lepší knížky.

12.11.2021 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Po dvou skvělých dílech jsem čekala podobný zážitek. Bohužel se nekonal. Celá kniha byla až moc přehnaná, neuvěřitelná a po první čtvrtce mě přestala bavit.

18.04.2020 2 z 5

Léčba ostrou břitvou Léčba ostrou břitvou Daniel Polansky

Zatím ta nejhorší kniha, kterou jsem četla.
Postavy se nijak nevyvíjely, popis opravdu jen aby se neřeklo, charakteristika nulová, o městě ani nemluvím. Žádná akce, vše bylo na stejný lajně. A to jsem se těšila na hezkou knihu, podle ostatních.
Obrovské zklamání, ještě ke všemu většina kapitol začíná slovy "Když jsem se probudil...".

17.07.2015 1 z 5

Temný ráj Temný ráj Patrick Ness

Musím uznat, že tohle bylo ještě lepší, než první díl. Ale pořád je to dokonalé!

23.11.2014 5 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

(SPOILER) Pro mě nesympatické postavy, nedokázala jsem se do nich po celou dobu vžít. Nějaká akce začínala až při výslechu podezřelých, což je dost pozdě. Knihu jsem dočítala s touhou zjistit, jak to teda je - nic překvapujícího.
Zasazení do drsných životních podmínek na Falklandách s milým, šťastným koncem. A to je tak všechno, co si z četby odnáším.

03.09.2023 3 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Za mě příběh zbytečně zdlouhavý, pořád jsem čekala na něco, co mě překvapí. Konec maličko překvapil, ale nebylo to nic, co by mě úplně vykolejilo.

30.05.2023 2 z 5

Syndrom neklidných duší Syndrom neklidných duší Nicole Škorpilová

Nebavilo. Příběhy jednotlivých osob v psychiatrické léčebně mě vůbec nezaujaly, jakoby všechny byly vytvořeny na společném základu. Zdálo se mi, že se odlišovaly jen drobnostmi. Samotný děj mě také nezaujal.

30.03.2023 1 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

Nesmírně znepokojivá kniha. Tolik jsem doufala, že návrat Sally bude sluníčkovej a šťastnej... a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Dva dlouhý roky čekala, až se bude moct vrátit domů. Při čtení jsem cítila neskutečnou bezmoc. Ten úzkostnej pocit mě jen tak neopustí.

06.07.2022 5 z 5