Airin Airin komentáře u knih

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Z této knížky jsem opravdu nadšená. Díky autorově stylu vyprávění a popisování jsem se dokázala velmi rychle vžít do situace hlavních postav i do nich samotných. Příběh? Dokonalý! Postavy a jejich charakter? Perfektní! Zvraty, podrazy a boje? Splněno! Prostě ať hledáte v této knize cokoliv, najdete to v ní. Od čtení jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Četla jsem všude možně, kde to jen šlo – až tak na mě ten příběh působil. U této knihy se rozhodně nudit nebudete. Příběh Půl krále je jedna velká ohromující jízda, na kterou rozhodně nezapomenu! A Vám ji vřele doporučuju :))

27.09.2018 5 z 5

Milionkrát June Milionkrát June Emily Henry

Knížka se mi četla velmi dobře díky jednoduchému stylu psaní autorky. Každý si zde něco najde-trochu záhady a napětí, akce se tu také dočkáme a samozřejmě nesmí chybět zakázaná láska dvou dětí znepřátelených rodin po celé generace. Je to příjemné oddechové, trochu tajemné a záhadné čtení, které určitě stojí za to :))

06.09.2018 4 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Musím říct, že doslova první půlka knihy mě nebavila. Vůbec. Bylo zde až příliš zdlouhavého popisování naprosto o ničem, nudné pasáže o Lazlově dospívání, které by autorka mohla klidně vynechat a nahradit je akčnějšími scénami. Na druhou stranu je autorka vynalézavá. Vymyslela originální příběh. Od druhé půlky se příběh rozjel a já jsem byla zvědavá na další kapitolu. Kniha se četla i přes pár nedostatků dobře.

26.08.2018

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Byl to pěkný příběh, kterým autorka dobře završila sérii DIMILY. Knížka se četla sama, bylo to oddychové počteníčko. Možná jsem čekala něco trochu víc, něco trochu jiného, ale i tak to celkem ušlo :)
Více v recenzi bookhunter :)

15.08.2018 3 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Příběhy byly, jak už to tak u autorky bývá zvykem, velmi čtivé. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení, tahle autorka je prostě kouzelnice. Skvělé oddychové čtení, u kterého se rozhodně nudit nebudete. Už se nemůžu dočkat, až vyjde Prohnilé království!
Více v recenzi od Bookhunter :)

01.08.2018 5 z 5

Ohnivá krev Ohnivá krev Elly Blake

Příběh mě neskutečně moc bavil, možná i více, než první díl Ledová krev. Musím říct, že jsem se nenudila ani na jedné jediné stránce Ohnivé krve. Hltala jsem každé písmeno, každičkou větu, každý nepatrný detail v příběhu a užívala si nádherný pocit, který ve mě kniha vyvolala. Ještěže se můžeme těšit na další díl a doufám, že to bude přinejmenším stejná pecka, jako Ledová či Ohnivá krev. S čistým svědomím mohu druhý díl série Ledová krev vřele doporučit!

PS: Kaie jsem si zamilovala ihned! Vážně, nejde si ho neoblíbit. Už jen proto, že byl tak správně rošťácky přidrzlý a pokaždé mě jeho poznámky rozesmály. A nesmím zapomenout na fakt, že jméno Kai je úplně úžasný! :))
Více v recenzi od Bookhunter

28.07.2018 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Kniha je skvěle a hlavně chytlavě popsaná – kdyby nebylo mých jiných aktivit, tak bych ji měla přečtenou během jednoho odpoledne. Tak moc si mě kniha získala. Kniha má všechno, co potřebujete – velká porce romantiky, trocha toho napětí a tajemství, přátelství na celý život a hlavně Popelku a její Šťastně až navěky! Kdo by si takovou knihu nechtěl přečíst? :))

08.07.2018 5 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Tako kniha pro mě byla příjemným překvapením. Už od první stránky na Vás dýchne akční atmosféra, která Vás doprovází až do konce knihy. V každé kapitole se neustále něco děje a Vy jen přemýšlíte, co dalšího si pro Vás autorka připravila. Postapokalyptický svět se mi líbil, především nebezpečná džungle a všechny její nástrahy, včetně Růžové bouře. Devět dní je opravdu promyšlená a důkladně připravená kniha a mohu ji doporučit nejenom milovníkům postapokalyptických románů :))

29.06.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Stejně jako u prvního a druhého dílu mě i tento zcela a úplně pohltil. Pokaždé, když jsem příběh četla, tak jsem své okolí vůbec nevnímala a soustředila se jen na knihu, její postavy a dokonale promyšlený a sepsaný příběh. A to vše vypovídá o úžasném, nevšedním, jedinečném a okouzlujícím stylu autorčina psaní! NAPROSTO JEDINEČNÝ! Jinými slovy její knížky nejdou vyjádřit.
Autorka v tomto díle více rozvíjela vztahy, ať už milostné či přátelské. Moc jsem si užila politikaření, intriky, jejich válečné schůze, ale především cca 200 stránek plné války a bojů proti hybernskému vojsku...a ten konec! :))))
Neuvěřitelná série! Neuvěřitelná...

05.06.2018 5 z 5

V bouři V bouři Sabrina Jeffries

Kniha je příjemným oddechovým čtením, u kterého si odpočinete po celodenním shonu. Jde o jednoduché romantické čtení pro zlepšení nálady. Příběh zahrnuje jak romantiku a věčnou lásku, tak i zradu, intriky, pomstu a poučení :)) V bouři byla moje první přečtená kniha od této autorky a musím říct, že mě překvapila.
Více k recenzi zde:

17.03.2018 4 z 5

Zrádce trůnu Zrádce trůnu Alwyn Hamilton

Druhý díl série Poušť v plamenech mi doslova sebrala dech. Knížka se čte vyloženě sama od sebe. Nezradí Vás, pokud hledáte pořádnou nálož aktivních scén, bojů, trochy té lásky a na své si přijdou i ti čtenáři, kteří mají chuť na intrikaření, hledání stop a rozlousknutí tajemství. Zamilovala jsem si Zrádce trůnu i díky novému prostředí - tedy sultánově paláci - a jsem velice ráda, že se zde autorka zaměřila i na největšího záporáka :)) Vřele doporučuji tuto sérii, nebudete litovat!!!!
Recenze/bookhunter5

11.03.2018 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Touto knihou jsem byla příjemně překvapena. Od první chvíle si mě svět Jevy a Zvířete získal a po dočtení knihy jsem byla smutná, že se s nimi musím rozloučit. Skvěle napsaný retelling, který nám přináší trochu pozměněný příběh Krásky a Zvířete. Budu jedině doufat, že autorka ve své fantazii jen tak nepoleví :))
Recenze / bookhunter5

08.02.2018 4 z 5

Let duchů Let duchů Bear Grylls (p)

Kniha byla příjemným překvapením! Autor dokáže čtenáře udržet v napětí po celou dobu příběhu. V Letu duchů je opravdu o nebezpečí, honičky a akčnost postaráno. Už jen fakt, že autorem je Edward Michael Grylls, který sloužil tři roky v SAS, elitní Britské jednotce a je vášnivým dobrodruhem, slibuje jednu velkou jízdu za druhou
Více k tomuto napínavému, dobrodružnému thrilleru v záložce recenze/bookhunter5 :))

02.02.2018 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Vesmírné sci-fi od autorky Veronicy Rothové je opravdu příjemným překvapením, které mě velmi zaujalo, nadchlo svým zajímavým a poutavým příběhem a nepustilo moji zvědavost až do konce poslední stránky.
Příběh se četl sám od sebe a to velmi rychle! Kromě pomalejšího (zmatenějšího) začátku jsem si knihu velmi užila a už se nemůžu dočkat na druhý a zároveň poslední díl této dilogie Čáry života!

28.01.2017 4 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Tato kniha byla první, kterou jsem od autorky Amanda Hocking, četla. A musím říct, že se mi moc líbila. Pravda je, že se v knize moc akcí neudálo, takže v tomto ohledu nečekejte moc zázraků. Ale na druhou stranu to bylo příjemné oddechové čtení hlavně díky tomu, že se zde autorka zaměřovala především na citové vazby k Ridleymu a ke zrádci a také na historii Kaninského království :)) Určitě se vrhnu na pokračování

04.12.2016 4 z 5

Snížkova dobrodružství Snížkova dobrodružství Michaela Burdová

Knížka se mi velmi líbila! Nemohla jsem se dočkat, až se na scéně opět objeví Aranis s Veraginem. Jak se k sobě budou chovat? Knížka se díky svému menšímu počtu stran krásně četla. Je to příjemná oddechovka, která konečně uzavřela sérii Poselství jednorožců. Také jsem byla moc ráda za nádherné autorčiny ilustrace. I když musím říct, že to byl úplně jiný šálek čaje (než na který jsme díky celé sérii Poselství jednorožců) zvyklí :))

14.11.2016 5 z 5

Démon stínů Démon stínů Lenka Dostálová

Tato kniha byla první, kterou jsem od této autorky četla. A musím říct, že mě příjemně překvapila :)
Kniha se mi četla velmi dobře a svižně. Nebyly zde dlouhé popisy prostředí nebo situací, což značně urychlilo čtení příběhu a dodávalo na gradaci díla. Autorka dokáže svým nevšedním stylem upoutat čtenářovu pozornost a nepustí ji až do poslední stránky.
Byla jsem velmi ráda, že se příběh odsunul z naší Země do úplně jiného světa.
Tento výlet do minulosti a do nové magické země jsem si opravdu užila! Doufám, že druhý díl bude stejně tak dobrý a napínavý, jako byl Démon stínů :))

28.10.2016 5 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Kniha se mi četla opravdu velmi dobře. Díky častým vtipným hláškám a uvolněnému stylu psaní jsem si knihu patřičně užila a zároveň si u ní i oddychla. I když je kniha určena pro mladší čtenáře, vůbec mě to neodradilo, ba naopak. Kniha si mě získala první stránkou a přesvědčila mě o jedinečnosti autorova stylu na její poslední stránce. Knihu mohu s čistým svědomím doporučit všem, hlavně milovníkům Riordanových knižních sérií!

14.10.2016 5 z 5

Demelza - Dáma z chatrče Demelza - Dáma z chatrče Winston Graham

Kniha se mi četla stejně dobře, jako první díl – Ross Poldark: Návrat domů. Autorův styl psaní mi dokonale vyhovuje a díky němu nejsem schopná přeskočit ani jednu napsanou větu v knize. Samozřejmě nejvíce na tomto příběhu miluju vztah mezi Demelzou a Rossem :))
A opět zde musím vyzdvihnout seriál Poldark, který je opravdu úžasný!!!

30.09.2016 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Kniha se četla velmi příjemně, vše totiž v příběhu probíhalo svižně. Akcí je tu habaděj a opravdu bych ráda věděla, jak by vypadalo filmové zpracování. I když mi přišlo, že příběh byl až moc uspěchaný. Všechna tři kola zkoušek byla popsaná zhruba ve 30% knihy a dlouhých 70% se týkalo čtvrté zkoušky.
Univerzita výjimečných je příjemná Young Adultovka na čtení a jsem zvědavá, jak se budou vyvíjet další dva díly :))

21.09.2016 4 z 5