Ainslee Ainslee komentáře u knih

Rembrandtovo tajemství Rembrandtovo tajemství Alex Connor

Zajímavá zápletka, překvapivé rozuzlení. Ale to je tak vše. Nějak jsem se nemohla pořádně začíst, žádná postava mi nebyla vyloženě sympatická, a přiznám se, že některé pasáže mě tak nudily, až jsem musela přeskakovat. Škoda, námět knihy je opravdu hodně zajímavý.

05.02.2018 3 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Tuhle knihu jsem četla až po Diplomatově ženě, ale nemyslím, že by to vadilo dala jsem si to vcelku lehce dohromady. Četla se velice dobře a bavila mě víc než druhý díl, zajímavý pro mě byl hlavně románek velitele a Emmy a celkově prostředí druhé světové války.

05.02.2018 4 z 5

Diplomatova žena Diplomatova žena Pam Jenoff

Tahle knížka mi padla do oka v knihovně náhodou, ani jsem nevěděla že je i první díl, který mě mimochodem bavil víc. Ze začátku to bylo zajímavé, postupem času mi to přišlo takové málo pravděpodobné, ale dobře se to četlo.

05.02.2018 3 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Příjemné oddechové čtení. Když nemám co číst nebo je mi smutno, vezmu strašidlo a na hodinku mám o zábavu postaráno.

03.02.2018

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Tohle byla první kniha od autorky kterou jsem četla. A musím říct, že mě neuvěřitelně bavila. Doma mi vyčítali, že do knihy čučím kudy chodím ale já ji prostě musela dočíst. Neuvěřitelně spletitý a napínavý příběh od začátku do konce. Do poslední chvilky jsem netušila jak to dopadne a závěr mě opravdu překvapil. Jen ta milostná scénka mi tam přišla malinko zbytečná.

29.01.2018 5 z 5

Neviditelné nestvůry Neviditelné nestvůry Chuck Palahniuk

Tohle byla první kniha vůbec, kterou jsem od Palahniuka četla. A bavilo mě to. Bavilo mě přeskakování dob, díky tomu se mi to velice dobře četlo. Vůbec jsem se v tom neztrácela, stačilo se jen trochu začíst a pochopit styl psaní. Těch zápletek kdo je kdo tam bylo opravdu hodně a nejednou jsem byla překvapená. Určitě si přečtu i další knihy tohoto autora.

27.01.2018 4 z 5

Zrůda Zrůda Nacuo Kirino

Na knize mi přišlo zajímavé, že příběh je vyprávěn ženou, která vidí zrůdu ve své krásné sestře. Postupem času se však ukazuje, že ona zrůda je vlastně sama vypravěčka. Hezká ukázka toho kam může člověka dohnat závist a sebelítost. Kniha se mi nezdála provokativní a už vůbec ne šokující. Konec byl malinko předvídatelný, ale i tak se mi celkem líbila.

15.11.2017 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Simon Booker

Příběh není špatný, jen to zpracování se mi moc nezamlouvalo. Začalo to být napínavé zhruba až v půlce knihy a co mě opravdu rozčilovalo, bylo naivní a místy až dětinské chování Lissy.

03.05.2018 3 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Když jsem se prokousala první polovinou knihy, bojovala jsem s nutkáním odložit a nechat být. Docela mi vadil přítomný styl psaní, štvala mě samolibost Elle a chvilkama i hlavní hrdinka, která sestru chvíli milovala, chvíli nenáviděla a skoro na každé straně nezapoměla zmínit bolavou kyčel. Jenomže jednak proto, že knihy dočítám a jednak ze zvědavosti jsem to nevzdala. Asi na posledních padesáti stránkách jsem se konečně dočkala a přišlo očekávané napětí s opravdu překvapivým vyústěním. Bohužel ani těchto padesát stran celkový dojem z knihy nezachrání.

03.03.2018 3 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Stylem psaní spíše pro náctileté čtenáře. Na mě tam bylo až moc holčičího tlachání. Jinak námět knihy zajímavý, bavilo mě to, jen bych ocenila víc podrobností týkající se únosu a životu ve srubu. No a konec...docela nepravděpodobný a pro mě těžko uvěřitelný. Hvězdičku přidávám za to, jak hladce a opravdu dobře se to četlo.

02.03.2018 4 z 5

Bellman & Black Bellman & Black Diane Setterfield

Nějak nevím co napsat. Četla jsem a četla, pořád čekala na to "něco" ale to jaksi nepřicházelo. Kniha nemá vcelku žádnou zápletku, ale jak jsem brzo pochopila, pointa knížky je tady někde jinde. Asi od půlky knihy jsem tak nějak tušila jakou roli tam hraje pan Black a všudypřítomný havran. A ke konci se mi podezření vyplnilo a pochopila jsem myšlenku celé knihy, která má přece jen něco do sebe.

17.02.2018 4 z 5

Kroky v temnotě Kroky v temnotě Michelle Paver

Zajímavá, čtivá kniha, přečteno za pár hodin. Atmosféra a prostředí ve kterém se příběh odehrává, na mě působilo dost stísněně, umocněno ještě představou jaké to musí být když je člověk v takové pustině úplně sám. Nějak mi tam neseděl ten homosexuální vztah ke konci ale to je jen můj dojem.

05.02.2018 4 z 5

Hora hoře Hora hoře Samuel Shem (p)

Nepochybuji o tom, že autor ví o čem píše. Zpočátku jsem měla problém se do knihy pořádně začíst, žádný děj jen takové povídání... Asi v půlce knihy mě to začalo konečně bavit a nakonec se to vše zajímavě vyvrbilo a bylo o čem přemýšlet. Jsem ráda že jsem to nevzdala a dočetla do konce.

20.11.2017 4 z 5

Svědkyně temnot Svědkyně temnot Mike Ashley

Tento typ povídek miluji, tajemno, ponurá, zvláštní atmosféra... Knížka se mi snad až na jednu méně zdařilou povídku líbila od začátku do konce.

16.11.2017 5 z 5

Upírské příběhy Upírské příběhy Arthur Conan Doyle

U příběhových knih je to vždycky risk. Některé příběhy vás chytnou, u některých by vás ani nenapadlo je číst jako samostatné. Jenže to bez nich nejde. Pokud se chcete dostat k těm dobrým, musíte se prokousat těmi méně zdařilými. Tak to bylo i u téhle knihy. Příběhy s Holmesem mě moc nebavili, není to můj šálek čaje. Zbytek knihy už byl zajímavější. Takový průměr.

15.11.2017 3 z 5

Klam Klam Jonathan Kellerman

Toto dočíst pro mě bylo celkem utrpení. Pomalu žádný děj, jen takové nezáživné tlachání. V momentě kdy jsem věděla kdo je pachatel mě přešla veškerá motivace číst dál a konec už jsem jen proletěla.

21.07.2018 2 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Není to špatná kniha. Ale osobně nějak nechápu tu senzaci a výjimečnost s jakou je kniha prezentována. Ano Eddy si prožil ne zrovna příjemné dětství, ale nic tak šokujícího na tom nevidím. Možná kdybych sama neměla dost strastiplné dětství, dost podobné tomu Eddymu (vyjma otázky homosexuality) přišel by mi příběh více zajímavý.

22.05.2018 3 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Přišlo mi to takové dost nepravděpodobné. No ale příběh to byl zajímavý, napínavý, dobře se četl. Jen ten konec, poté co se vše vyřešilo byl celkem utahaný a tak nějak navíc.

02.05.2018 3 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Narozdíl od prvního dílu, tady mi trvalo delší dobu se začíst a pochopit mentalitu jednotlivých postav. I tato kniha ovšem nezklamala a konec byl velmi překvapivý.

28.02.2018 4 z 5

Otevřené dveře Otevřené dveře Beryl Matthews

No, bavila mě zhruba do půlky. Pak mi to přišlo takové nemastné, neslané, spíš jako nějaká telenovela. U konce jsem se vyloženě nudila.

05.02.2018 2 z 5