Zrůda přehled

Zrůda
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120906/bmid_zruda-FOw-120906.jpg 4 157 157

Dokonalá psychologická sonda do duše dnešních japonských žen a zároveň vynikající detektivka, jejíž vydání v Americe bylo kvůli šokujícím a provokativním scénám podstatně zcenzurováno. České vydání v plném znění. Juriko a Kazue, které si na střední škole začaly vydělávat prostitucí, byly v průběhu jednoho roku zavražděny stejně brutálním způsobem. Jejich tragický osud líčí a komentuje Juričina o rok starší sestra: postupně odkrývá souvislosti, jež mezi oběma vraždami vyvstávají, „detektivní“ rovina děje však stále více ustupuje intimní zpovědi vypravěčky – z jejího popisu událostí a snahy dobrat se motivace Juričina a Kazuina jednání a pravdy o jejich smrti začne čím dál zřetelněji probleskovat obraz vypravěččina myšlení a pocitů, jejího vztahu k rodině a společnosti i jejích názorů na prostituci nezletilých, jednoho z nejaktuálnějších a nejpalčivějších problémů moderního Japonska. Obraz bolestný, pokřivený, bizarní…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Gurotesuku / グロテスク , 2003


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zrůda. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (35)

Yrden
10.06.2024 2 z 5

Mám li být upřímný, tak mě kniha dost zklamala. Vypravěčka popisuje svoji nenávist k mladší sestře, což je na začátku knihy docela zajímavé, ale když má kniha asi 500 stran, tak Vás to po chvíli přestane bavit, a spíš Vás to začne dráždit. Zhruba od polovinu jsem knihu četl dost znechuceně, protože jsem očekával nějakou gradaci, či strhující konec, čehož jsem se nedočkal. Chcete-li poznat japonskou literaturu, nebo číst detektivku, sáhněte raději po něčem jiném :))

lapagerie
28.05.2024 3 z 5

Zvláštní kniha. Vlastně se v ní nic moc neděje, ale i tak je čtivá. Zrůda určitě není jen ta jedna, o které se mluví na začátku. Postupně jsem se propracovala k poznání, že vlastně všechny postavy jsou svým způsobem zrůdné, poněkud úchylné a s ujetým vnímáním okolního světa.
Četla jsem od autorky i "Out" a taky lze říct, že je to hodně jiné. Ale zajímavé.


uzivatel83509
31.05.2023 2 z 5

Od knihy jsem čekala daleko víc... pro mě nuda :-)

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Zrůda v seznamech

v Právě čtených5x
v Přečtených205x
ve Čtenářské výzvě12x
v Doporučených9x
v Knihotéce94x
v Chystám se číst90x
v Chci si koupit12x
v dalších seznamech3x