Strašidlo cantervillské

Strašidlo cantervillské https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235461/bmid_strasidlo-cantervillske-lAI-235461.png 4 1242 185

Starý lord Canterville prodává zámek i se strašidlem, které má na svědomí mnohé životy. Proto sídlo nikdo nechce. Tu však přichází nabídka až z Ameriky. Pan Hiram B. Otis, americký vyslanec, muž s moderními názory, zámek bez obav kupuje. Vzápětí se také na starý zámek, bičovaný deštěm, stěhuje i se svou početnou rodinou.

AndrewTheJUA
24.03.2024 5 z 5

Výborná a vtipná jednohubka.

Pebra
21.02.2024 4 z 5

"Musím strašit!" Vtipné.

SoňkaSoník
12.01.2024 4 z 5

Moc hezký příběh, sice starším jazykem, nebo respektive se starší slovní zásobou, přechodníky a archaismy, ale ideální čtení do vlaku.

eeeLiška
30.12.2023

Myslela jsem, že je to pohádka pro děti, co mě nenadchne. Opak je pravdou! Mnoho hezkých motivů, nenudila jsem se. Knížka je univerzální, menší i větší si z toho něco vezmou.
Téma je nápadité, opravdu miloučké.

Karabach
24.08.2023 5 z 5

Poutavá, skvěle napsaná pohádka.

Akléda_
01.08.2023 4 z 5

Tuhle tenkou záležitost jsem si půjčila na prázdniny z knihovny dost náhodně, ale jsem za to velmi ráda. Přečteno za pár desítek minut a potvrzeno, že Wilde umí jak drama, beletrii, tak i pohádky. Tohle bylo hrozně miloučké, strašidlo co se snaží strašit, lidé co mu to kazí a jedna vnímavá postava díky které je strašidlo zachráněno. Má to boží ilustrace, je jich tam hodně, díky velkým písmenům se to čte mega rychle a já si to prostě užila. Trochu mi to připomínalo český seriál Mazalové, který mám také moc ráda. Doporučuju, knížku i seriál.

Jara.v
05.07.2023 4 z 5

Poslechnuto jako dramatizace na Českém rozhlase a bylo to velice dobré. Vtáhlo mě to hned od začátku.

dufkys
30.05.2023 5 z 5

Narozdíl od Doriana Graye mě pribeh Strašidla vtáhl a bavil od začátku do konce. Jedna z nejlepších knih v maturitní četbě.

laura
11.04.2023 5 z 5

O jednom nešťastném strašidle a spoustě lotrovin, o střetu dvou kultur, o prokletí, osamění a touze po pochopení, o jedné skvělé americké rodině a starobylém sídle, zakletém v čase...

Smrt musí být překrásná. Ležet v měkké, hnědé hlíně, nad hlavou mít vlnící se trávu a naslouchat tichu. Být bez včerejška a bez zítřka. Zapomenout na vše, odpustit životu, poznat mír a klid...

Milý, laskavý, vtipný a originální příběh o lásce, vině a odpuštění. Úsměvné, nostalgické, opředené pavučinami času, ale i po tolika letech skvělé. Co dělat, když jste duch, ale nikdo se vás nebojí?

Až zlatovláska jako květ
k modlitbám pohne hříšný ret,
až suchá mandloň rozkvete,
zalita slzou dítěte,
pak přijde doba šťastných chvil
a klidný bude Cantervill...

Krásné a nadčasové.

Adellll
06.02.2023 5 z 5

Moc milý a nadčasový příběh, který byl po Obrazu Doriana Graye takovou třešničkou na dortu. Navíc mě opravdu překvapil autorův smysl pro humor, který se v Obrazu zas tolik neprojevil.

sabina5156
23.12.2022 5 z 5

Krásná pohádka, vtipná a laskavá. Strašidlo mi bylo sympatické od samého začátku stejně, jako celá rodina.

martin4950
25.11.2022 5 z 5

Boží pohádka/povídka.

MarcoPolo936
04.11.2022 5 z 5

Povedená povídka o duchu sira Simona de Canterville. Nový majitelé domu nemají žádné slitování se strašlivým duchem, ten už jen vzpomíná na to jak dříve každého vyděsil.. I temnota se ho štítila, když se jí plížil... Nakonec se mu dostalo vysvobození z prokletí. "Ach smrt! Smrt musí být překrásná. Ležet v měkké, hnědé hlíně, nad hlavou mít vlnící se trávu a naslouchat tichu. Být bez včerejška a bez zítra. Odpustit životu." Můžu doporučit trošku upravenou předlohu v českém tv filmu z r. 1989 :-)

samkko
25.09.2022 2 z 5

Nesedlo mi to a nebavilo mě to. Jednou jsem se sice zasmál, ale nestačilo to.

kate9326
10.07.2022 5 z 5

Super, líbilo...a ne, není to jen pro malé dětičky :-))

knihomolkaMist
28.05.2022 5 z 5

Tak tohle bylo ještě lepší než Obraz! Boží boží boží příběh, který se mi neskutečně líbil! Vřele doporučuji! :)

Leona333
17.03.2022 5 z 5

Za mě tak trochu jiný Oscar Wilde. Jakoby víc romantičtější a nostalgičtější... Snad to bylo i tou dobou, která sebou přinášela tolik změn... Značně dobře využil starých, anglických tradic, myšlení tamních lidí, i prostředí, kde se tento příběh odehrává.
Číst tuhle kouzelnou knížku, je jako číst o dvou sestrách. O už velké, zkušené Anglii, se vším co dospělost a ,,zralost" sebou přináší, ale i odnáší... A o její, mnoho let mladší sestřičce Americe, která je plná sebevědomí, neohroženosti, naivních snů a ideálů...
To vše se výtečně a vtipně o sebe v knize tře, jako dvě ,,tektonické desky..." ; )
Chvílemi jsem se smála a fandila duchu sira Simona v jeho urputnosti, udržet a obhájit si to své... A párkrát jsem se přistihla, že mu už přeji ten ,,zasloužený, blažený, věčný klid a spánek..." ; ) To se díky krásné Virginii opravdu i stane.
Knížku k pobavení a odpočinku, mohu jen doporučit.

Supernova
09.02.2022 5 z 5

K téhle vtipné záležitosti se vracím již po mnohokráté... (Ač mám vydání společně s Dorianem Grayem, k Dorianovi jsem si našla cestu teprve nedávno.) První klasika, které jsem se hlasitě smála už jako teenager, což mi vydrželo do dospělosti. Kreativita moření nebohého ducha mě vždy dostane.

dennydee
26.01.2022 5 z 5

Kniha přečtena za pul hodiny, velmi dobre se četla. Taková roztomilá hororová pohádka.

Kontryhelka
17.01.2022 5 z 5

Moje zamilovaná kniha o nešťastném strašidle, které by potřebovalo vysvobodit, ale noví majitelé panství a jejich ratolesti zdatně odolávají všem nástrahám záhrobního světa.