aginecka aginecka komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Příjemný styl psaní - jednoduchý a čistý. Silný příběh. Ale kapesníky jsem nepotřebovala…

07.02.2019 4 z 5

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Velmi barvité okénko do duše jednoho svérázného inteligentního pána, doporučuju! Ale rozhodně nečíst před nebo bezprostředně po jídle, minimálně tu první část...

07.02.2019 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

I když je hrdinka většinu knížky na zabití, stejně chcete vědět, co bude dál a jestli už ji ten další průšvih konečně položí. Velmi čtivě napsané. Ale body dolů za předvídatelnost. Dost mě zklamalo, že ten, koho jsem podezřívala od první stránky, to vážně udělal…

23.01.2019 3 z 5

Vlci zimy Vlci zimy Tyrell Johnson

Originální to skutečně není a hrdinka je při nejlepším nemastná neslaná, ale vtáhla mě atmosféra knížky. Zamrzlý svět jsem si užívala od první do poslední stránky.

23.01.2019 4 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

S každým dalším „zvratem“ a „odhalením“ jsem si znovu říkala, jestli to fakt myslí vážně… Jistá míra za-vlasy-přitaženosti k žánru patří, ale tohle byla síla. Napínavé ani náhodou, spíš nechtěně vtipné.

18.01.2019 2 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Další upíři, další Bella a Edward… Nic nového, jen víc stránek a míň děje. Ale přiznávám, čte se docela dobře. Možná dám časem druhému dílu šanci.

18.01.2019 3 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Na rozdíl od jiných autorů thrillerovitých detektivek Ruth Ware chytne hned na začátku a drží. Bohužel stejně jako na rychlý rozjezd se můžete spolehnout i na ne zrovna uspokojivý závěr. Na to, jak dlouhou překážkovou dráhu pro vrávorající hrdinku připravila, se zdá konec poněkud ukvapený. Tak trochu deus ex machina... Ale jinak dobrý a Hru na lháře si určitě přečtu.

29.10.2018 3 z 5

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Nebýt čtenářské výzvy, nečtu. Vtipné to není, ale oceňuju, že to má spád. Tzv. ugly truth.

List zo záhrobia List zo záhrobia Dominik Dán

Četla jsem čistě kvůli čtenářské výzvě, ale musím přiznat, že někde v půlce mě to chytlo. Docela napínavé a díky různým úhlům pohledu nenudí.

24.10.2018 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Drsné, často až nechutné. To by ale nevadilo, problém je, že kvalita zpracování značně pokulhává za "efektním" námětem. Naprosto souhlasím, že tomu chybí opravdovost. Na zbytek série se nechystám.

Sbor chilburských dam Sbor chilburských dam Jennifer Ryan

Příjemné čtení pro dámy, ideální pro podávání v menších dávkách.

24.10.2018 4 z 5

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Neupírám jisté kvality, ale očividně nejsem cílovka. Filozofování nad smyslem armády mě nenadchlo, potřebovala bych ho vykompenzovat trochou akce. Od půlky už jen čekání na ránu z milosti.

Noc Noc Bernard Minier

Je to opět trošku přitažené za vlasy, závěr mě rozhodně nenadchnul, ale pořád lepší než předchozí díl. A přibrat do hry dítě, super nápad – přála bych si, aby se Servazův happyend odehrával v čistě pánské společnosti :)

22.10.2018 3 z 5

Mrtví v Badger’s Drift Mrtví v Badger’s Drift Caroline Graham

Souhlasím, že oproti televizní podobě je kniha poněkud sušší. Humor chyběl hlavně na začátku, když ale přistoupíte na odlišný styl papírového Barnabyho, není to špatná detektivka.

16.10.2018 4 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Ač to zní blbě, knížky Petera Mayla fungují jako pohlazení. A Dobrý ročník je skvělý příklad. Od první do poslední stránky na vás svítí jasné provensálské slunce a nedá šanci žádným chmurám.

První dojmy První dojmy Charlie Lovett

Ukázková červená knihovna, jasně daný příběh i postavy, povinný happyend - žádná překvápka. Ale přesto, že jsem každý "zvrat" předvídala padesát stránek dopředu, rozhodně jsem nepředvídala, že mě První dojmy tak chytnou! Spousty knížek, prostředí antikvariátu a hlavně život Jane, třebaže fiktivní, to je kombinace, které se nedá odolat!

14.09.2018 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Sice jsem filozofování nečekala, ale stejně mi to přišlo trochu málo. Příběh ok, ale radikálně bych proškrtala ty střílečky! Paradoxně děj brzdily a hlavně už nikdy nechci slyšet o jakékoliv manipulaci s "věnečky"... Ale uznávám, že pár dobrých hlášek tam bylo ;)

14.09.2018 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Navzdory několika drsnějším detailním popisům zranění a procesu jejich vyrábění je Cizinka od začátku do konce slaďoučká. To není zrovna můj styl, ale právě díky těm plastickým popisům (nemyslím jen ty nechutnosti - milovala jsem hlavně nenápadné opěvování civilizací nezkažené přírody) jsem měla pocit, že jsem skutečně tam. A ten výlet do skotské minulosti jsem si opravdu užila!

Letní bouřka Letní bouřka Pelham Grenville Wodehouse

Geniální předmluva! Těžko může někdo vyčítat Wodehousovi, že je Wodehouse :D Ti, kdo v jeho knížkách pátrají po košatém příběhu, o dost přicházejí. Hlavní roli hraje jazyk! Noblesní britská ironie s pořádně ostrou tečkou, od začátku do konce.

13.09.2018 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Troufám si tvrdit, že i život "fifleny" je o něco barvitější a naprosto souhlasím, že oddychová literatura nerovná se odfláknutá... Povrchní, bez vtipu, jedno velké klišé. Kdyby se mi do ruky nedostala audiokniha, nedočetla bych.

21.08.2018 2 z 5