aginecka aginecka komentáře u knih

První kniha krve První kniha krve Clive Barker

Neuvěřitelná fantazie, ale nijak zvlášť mě to neoslovilo.

11.08.2017 3 z 5

Na dně v Paříži a Londýně Na dně v Paříži a Londýně George Orwell (p)

Kdo by čekal, že autor kultovních antiutopií vystřihne román jak z pera Dickense! Každá nechutná řádka naprosto dokonalá!

22.06.2017 5 z 5

Už zase skáču přes Merde! Už zase skáču přes Merde! Stephen Clarke

Druhý díl jsem užila možná víc. Reálie už nejsou na prvním místě, víc prostoru pro ironii, sarkasmus a zvlášť pro trefná přirovnání. Lehké, nenáročné, na cestu do práce ideální.

22.06.2017 4 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Tahle kniha vychází z porovnání s filmem asi nejlíp. Bridget mě opět bavila a i tentokrát jsem se s ní nerada loučila.

22.06.2017 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, ale měla jsem problém tomu věřit. Autenticita, která mě tak dostala u jeho první knihy, tu chyběla. Asi jsem moc velký cynik...

Tma Tma Bernard Minier

Opět čtivé, ale nemělo to tu čistotu prvních dvou dílů. Poněkud překombinované, na druhou stranu ale i dost předvídatelné. Zajímavé téma, ale zpracování pokulhává. Doufám, že to by jen krátký odskok od hlavní linie.

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Dobrá kniha pro mladé čtenáře, ale na rozdíl od Harryho a Eragona jen pro mladé čtenáře.

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Je to dost na hraně, někdy už za. Romantika i uvěřitelnost. Nicméně jsem četla s chutí až do konce. I když potoky slz se mi vyhnuly.

11.05.2017 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

To byla síla! V první části jsem chtěla několikrát přestat číst, tu tíživou atmosféru - bezmoc, nespravedlnost - jsem vydýchávala jen těžko... Ale nešlo to, byla jsem chycená!

24.03.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Zajímavý příběh, různé úhly pohledu, silné, nepatetické. Nenudila jsem, ale nebyla jsem ani nadšená.

Solaris Solaris Stanisław Lem

Z knihy mám různorodé pocity. Některé pasáže jsou trochu nezáživné, ale když už jsem začala číst, nemohla jsem přestat. Působila na mě až hypnoticky. Velký plus za plastický popis prostředí i psycha na stanici.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Geniálně vystavěné. Víte, jak to dopadne, a stejně nemůžete přestat číst.

24.03.2017 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Úplně mě pohltila atmosféra. Působivé, ale ne tak dusivé jako v severských thrillerech. Konstrukce příběhu nepřekvapí, ale ani netlačí. A samozřejmě velmi čtivé. Příjemná změna.

24.03.2017 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Napínavé to je, ale taky docela předvídatelné a místy z toho čouhá konstrukce... Keplerové stále vedou!

07.01.2017 3 z 5

Krejčík z Gloucesteru Krejčík z Gloucesteru Beatrix Potter

Kouzelný malý příběh v krásném balení!

01.01.2017 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Nečekaně dobrá knížka! Moc se mi líbí autorčin styl - úsporné, vtipné, ucelené. Oceňuju sebeironii i smysl pro pointu. Vřele doporučuju i nedivadelním čtenářům!

01.01.2017 4 z 5

Zmluva podľa Paganiniho Zmluva podľa Paganiniho Lars Kepler

Nejslabší kniha série. Jako vždy velmi dobře napsané, nechybělo napětí, ale příběh byl nějak málo temný a vrah příliš pochopitelný. Přesto dobrá kniha a za přečtení stojí!

01.01.2017 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Ove mě uchvátil, S Babičkou jsem bojovala a Britt-Marie? Třetí Backmanova kniha pro mě byla návrat k jednoduchosti a čistotě vyprávěni. U Babičky mi vadilo, že se příběh malého vyděděnce ztrácel v kupě dalších, měl sklony k patosu a tudíž nezbýval prostor pro to, v čem je Backman nejlepší. Britt-Marie má blíž k Ovemu, je temnější, méně efektní, ale o to silnější!

01.01.2017 4 z 5

Zabijákovi chybí "wow effect", ale netvrdila bych, že je proto nutně horší. Překvapení se moc nekoná, poprvé také chybí propletení s dějinami, ale knížka je stejně čtivá jako první dvě a skvěle drží pohromadě. A že jsem se moc nesmála? Jonasson ve mně salvy smíchu nevyvolával nikdy, od toho jsou tu jiní... Nenechte se odradit!

01.01.2017 3 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

V rámci žánru literatury pro náctileté to není špatné. Nekomplikovaný příběh, jasné rozdělení postav na hrdiny a padouchy a atraktivní prostředí. Žádné nadšení, ale ani zklamání. Minimálně ještě jeden díl si přečtu.

19.10.2016 3 z 5