Krejčík z Gloucesteru

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Krejčík z Gloucesteru je podobně jako Cvrček na krbu od Charlese Dickense vánočním příběhem s pesimistickým dějem, ale nakonec šťastným koncem. Jako ve všech svých dílkách se autorka zaměřuje na sblížení člověka s malými zvířátky. Chudý krejčík žije v malé pronajaté kuchyňce, kde pouze přespává a ráno odchází do své dílny pracovat. O domácnost se mu starý kocour Simpkin. Společnost jim oběma však dělají všudypřítomné myšky, jimž občas šetrný krejčík věnuje poslední kousíček látky velký tak na myší obleček. Krátce před Vánocemi získal krejčík dobrou zakázku, měl totiž ušít starostovi kabát na svatbu. Krejčík ale onemocněl, proto mu nezbylo než poslat kocoura pro hedvábíčko na dírky. V jeho nepřítomnosti pak celý zmalátnělý pustil všechny myšky, jež si Simpkin ukrýval pod hrníčky. Když na to kocour přišel, ukryl krejčíkovi hedvábíčko do konvice a dělal, že jej nemá. Ubohý muž z toho ještě více onemocněl, proto ani nemohl pracovat. Teprve o Božím hodu mu Simpkin vzácné hedvábíčko vrátil a šťastný krejčík se již uzdravený mohl vydat do své dílny, kde ke svému úžasu našel již celý kabát nádherně vyšitý drobnými květy a se vzkazem od myšek, které nemohly dodělat poslední dírku, protože zrovna došlo hedvábíčko. A tak krejčík z Gloucesteru pro starostu města připravil tak krásný kabát, že se díky němu stal slavným v širém okolí, protože nikdo nedokázal tak krásně vyšívat, aby jeho steh byl tenký, jako by jej šily myšky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12236/krejcik-z-gloucesteru-12236.jpg 4.612
Žánr:
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Aurora
Orig. název:

The Tailor of Gloucester (1995)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Krejčík z Gloucesteru

Přidat komentář
bibi.r
25.06.2018

Velmi hezké vánoční povídání.

aginecka
01.01.2017

Kouzelný malý příběh v krásném balení!

reader.007
10.05.2014

Byl to první a na dlouho jediný příběh který u nás od B.P. vyšel a mě tenkrát tak okouzlil tím drobným vydáním a přepůvabnými kresbami, že jsem ho v knihkupectví prostě nemohla nechat, i kdybych si kvůli němu měla odpustit večeři :-))
A na vánoční čtení dětem je to určitě lepší než Dickensova Vánoční koleda.

Samira
06.04.2014

Nádherný, propracovaný a okouzlující vánoční příběh. Mám ho asi od Beatrix nejraději. Všechny jsou úžasné, ale tenhle má ještě něco navíc.
Doporučuji!

Renfri J
31.07.2013

Kouzelná pohádka a krásné obrázky ... :-)


Štítky

Vánoce myši zvířátka

Autor a jeho další knihy

Beatrix Potter

Beatrix Potter
anglická, 1866 - 1943

Kniha Krejčík z Gloucesteru je:

v Přečtených15x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených4x
v Knihotéce5x
v Chystám se číst5x
v Chci si koupit9x