Adyy Adyy komentáře u knih

Lov Lov Elle Kennedy

Hezké oddechové čtení. Příběh se mi moc líbil, postavy jsem si hned oblíbila.
Ale popravdě... Jsem jediná, komu bylo Huntera líto?? V tomhle ohledu mi kniha přišla nedokončená, prostě ho "odepsali" a nijak dál ho pak už ani autorka nezmiňovala - ale to je asi jenom můj názor.

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Moc hezké.
Doporučuji všem!

Ze začátku mi přišly některé situace dost "trapné".
Ale postupem času to bylo mnohem lepší. Hlavní hrdinka byla svá, šla si za svým, i když to pro ni nebylo jednoduché.
Kadena jsem ze začátku vůbec nechápala, ale později to začalo být mnohem lepší, díky veškerým příběhům z minulostu, které vyprávěl.
Knihu jsme přečetla jedním dechem.

Škoda, že ve druhém díle nebude stejná hlavní hrdinka, ale na příběh Drawn se také moc těším!

27.09.2020 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Série začínala pozvolna a postupně gradovala. Musím říct, že to bylo hezké zakončení série. Autorka si s tímto dílem obzvlášť vyhrála (různé zápletky, TJ problémy, ...) a mně se díky tomu líbil ze všech nejvíce.
Huntera jsem v prvním díle litovala - kvůli tomu, že ho Summer ne hezky odkopla střídal holky jak ponožky a všichni ho odsuzovali - mě ho bylo líto.
V druhém díle byl zase za takového "záporáka", takže jsem moc rádá, že kniha byla o něm a o Demi, která mi byla také moc sympatická. Celkově se kniha četla hezky a velmi rychle a hodně často jsem se smála :)
Co se mi také líbilo bylo to, že v prvním díle autorka napsala román na téma "protiklady se přitahují", druhý díl byl něco jako "zakázaná láska" no a ten třetí "kamarád taky rád" ? - nevím, něco v tom smyslu.
Každopádně 5 * zaslouženě!!

27.07.2020 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Páni, musím říct, že mě většinou tento žánr moc nebaví, samá "slaďárna", od začátku je jasné, kdo s kým skončí a řeší se jen a pouze problémy s klukem...
ALE, přece jenom je to super čtení.
Brennu jsem si oblíbila už v Lovu a na tento díl jsem se opravdu těšila. Její povaha je originální, nenechá se ničím zastrašit a je svá - právě to se mi na celém příběhu nejvíce líbilo.
Jake na mě ze začátku působil jakože mu je všechno jedno, proto se mi líbilo, jak ho Brenna postupem času změnila a namyšlený sportovec se změnil ve fajn kluka.
U knihy jsem se skoro pořád smála a četlo se to vážně pěkně. Doporučuji!

23.07.2020 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Příběh Elly a Cindera se mi moc líbil. Knihu jsem přečetla jedním dechem a vřele doporučuji - krasné čtení!!

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Tahle série nemá k dokonalosti daleko! Miluju ji!
Už od prvního dílu jsem si ji zamilovala a četla jedním dechem.
Příběh plný zvratů, lásky, přátelství, obětování =)
Jen je škoda, že to celé skočilo, i když musím říct, že autorka knihu krásně zakončila a zavírala jsem knihu s úžasným pocitem. Ale neříkám, že by to nechtělo další díl. Už teď bych se na něj těšila!
Už teď přemýšlím, že si ji přečtu od začátku znovu. :)

15.06.2020 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Lehké, oddechové čtení. Kniha je napsána dobře a přečetla jsem ji jedním dechem.

03.04.2020 5 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

To jako vážně? Tahle kniha byla dokonalá - typ fantasy, se kterým jsem se ještě nesetkala
Poutavý příběh, který si vážně zamiluje každý.
Hlavní hrdiny jsem si rychle oblíbila a prožila příběh s nimi.

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

(SPOILER) Musím říct, že se mi do knihy vůbec nechtělo. Chaola jako postavu jsem měla ráda jen někdy ze začátku, ale postupem času jsem si ho přestávala mít ráda. Proto jsem se celkem dlouho odhodlávala, abych knihu otevřela a začala číst.
Ze začátku mi to přišlo trošku nudné a přemýšlela jsem, že končím a buď přeskočím tento díl a půjdu na poslední ze série a nebo už nebudu číst vůbec tuto sérii. Popravdě... jsem moc ráda, že jsem se nakonec donutila číst. Po více jak 100 stránkách jsem se úplně ponořila do děje a prožívala ho, jako kdybych tam byla s postavami.
Je pravda, že autorka celkem dlouho popisovala okolí, historii a minulost všeho, co se tam odehrálo, ale když to tak vezmu teď zpátky, tak mi to vůbec nevadí.
Knihu jsem si úplně zamilovala a byla ráda, jak to všechno skončilo. (i když občas byl scény celkem předvídatelné - SPOILER! - už skoro od začátku mi bylo jasné, že dopis napsala Aelin, že Duvu ovládá valg atd.)
Takže pokud se někdo chytáte do knihy a přemýšlíte, že ji číst nebudete, tak na to zapomeňte! :) Žádný propadák to není, vážně se to skvěle četlo, i když byly momenty, kdy bych to nejraději přeskočila, ale pointa byla zajímavá a hodně důležitých faktů se odehrálo, které budou důležité v dalším díle.

Teď už se jen těším, až zase začnu číst a zjistím, jestli Aelin zachrání nebo ne a jak vlastně celá série skončí. =)

08.06.2020 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Vážně úžasná série.
Musím říct, že druhý i třetí díl byl mnohem lepší než ten první.
Kniha si zaslouží pět * právem.
Miluji celý ten příběh a snad bude i nějaké to další pokračování. =)

08.04.2020 5 z 5

Dědička světla Dědička světla Emily Bold

Kniha se mi líbila, ale musím přiznat, že úplně "paf" jsem z ní nebyla, přesto si těch 5* zasloužila.
Děj byl poutavý ale v podstatě se tam nic moc nedělo.
I přesto všechno mě kniha pohltila a přečetla jsem ji jedním dechem, určitě budu pokračovat druhým dílem, ale přiznejme si - fantasy literatura nabízí i lepší knihy.

I tak nechci knihu nijak shazovat, příběh mě i tak zaujal a dočtu ho.
Je zajímavé, že se to vše odehrává během pár dnů. Spisovatelka si s knihou dobře pohrála a dokonale přenáší čtenáře do děje spolu s postavami.
Co mi akorát trošku nesedělo byl věk Thorn - na to, že se v knize píše, že bude slavit své šestnácté narozeniny, se chovala opravdu více vyspěle, nebo prostě to k ní nesedlo. Osobně bych řekla, že je starší. Ale to je asi na každém z nás, jak to bereme.

21.06.2020 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Zase knihu dokážu popsat jedním slovem a to: "úžasná" !
Překvapivý zvrat událostí, emocí a spojenectví. Feyer je úžasná osoba v úžasné knize od úžasné spisovatelky.
Musím říct, že tento díl byl o mnohem, mnohem lepší než díl předešlý.
Sice se mi do něj ze začátku vůbec nechtělo po prvním díle, chvíli jsem i váhala, že bych s tím skončila, ale naštěstí jsem si to brzy rozmyslela.
Postavu Rhysanda jsem si velmi rychle oblíbila a Tamlina zprotivila, i když to všechno, co dělal, dělal z jeho lásky k Feyer.
Knihu jsem přečetla jedním dechem a měla jsem z ní skvělý pocit, proto 5*. =)

03.04.2020 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Stačí říct jen: "úžasné"
Tu knihu jsme si zamilovala :)

08.01.2019 5 z 5

Rebelka noci Rebelka noci Emily Bold

Napínavý příběh - dokonale napsán.
Musím říct, že druhý díl této série se mi líbil podstatně víc než ten předchozí - víc akce, hlavní hrdinka se mi začínala líbit víc a víc.
Knihu jsem přečetla jedním dechem - doporučuji všem!!

Osobně si myslím, že bude pokračování, protože hodně věcí zůstalo "nevyřešených". Takže pokud bude, tak už teď se na něj těším =)

28.06.2020 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Souhlasím s PriMula.
Kniha byla ze začátku zajímavá, nevěděla jsem, co se bude dít a tak jsem četla dál a dál a čekala jsem, co se stane. Ovšem poté se můj zájem o knihu vytratil, nic moc se tam podle mě nedělo, ale i tak jsem nepřestávala číst a doufala, že se to stránku po stránce zlepší. A nebyla jsem zklamána. Kniha začala být čím dál víc a víc zajímavější a už jsem se od příběhu nemohla odtrhnout. Všechno jsem prožívala S Feyer a stala se mojí hrdinkou.
Kniha je i přes to všechno úžasná a doporučuji ji každému, kdo miluje fantasy literaturu a napětí.

03.04.2020 4 z 5